Duyuru

Collapse
No announcement yet.

concerta veya ritalin kullanan varmı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• concerta veya ritalin kullanan varmı?

ben 28 yaşında kendine güvenemeyen okb ve sosyal fobi sorunları yaşayan ve 5 yıldır ilaç tedavisi olan bi bayanım faverin aurolıx dogmatil ve desyrel kullanıyorum çok badireler atlattım kimseyle konuşamazdım utanırdım sıkılırdım yüzüm kızarırdı ve sonuçta bi pskyatriste gittim bana bi tedavi biçimi uyguladı bu aralar biraz iyiyim ama konsantre sorunlarım oluoo iş yerinde unutuyorum ve bu gibi biçok şey daha benim gibi ilaç tedavisi olupta uykuya meyilli ve unutkanlığı ve konsantre sorunları olan ve 2 li ilişkilerinde ne konuşacagım diye devamlı detirgin olupta düşünmekten sıkılan arkadaşlara öncelikle slm yeni katıldım foruma ve concerta veya ritalin kullanan varmı aranızda iyi geliomuş bu gibi sorunlara yardımlarınız için şimdiden teşekkürler bu başlık altında yaşadıklarınızı sizde anlattın paylaşalım çünkü bende tedavi sürecim de :arrow: neler yaşadıgımı size anlatıcam 5 yıl dile kolayyy paylaşalım lütfen . ve daha bi çok şey komik dramatik çok deneyimlerim oldu :lol:

ritalin kullandım bir süre. sınavlardan önce içtiğimde konsantre olmama yardımcı olabiliyordu ve hakkaten iyi uyanık tutar. ama bazen çok fazla kafa karıştırabiliyor. saatlerce belli bir düşünceye saplanıp hiç bir yere varamadan kafayı yediğim oluyordu. ayrıca feci şekilde alışkanlık yaptı bende, şu an kullanmayı bıraktım ama bazen çok ihtiyaç duyuyorum. yan etkileri olan titremeler ve iştahsızlık sinir bozucu olabiliyor zaman zaman

Yorum

Cevabın için teşekkür ederim bende o ilaçtan kullanabiliriyim doktora ne demem gerekior yazması için yada hangi sorunumdan bahsedersem yazar sende ne gibi sorunlar vardıda dok yazdı? cevablarsan çok sevinirim :P

Yorum

hiperaktivite ve dikkat eksikliği için yazılıyor ama ritalin daha çok çocuklarda kullanılan bir ilaç sanırım concerta onun daha ağır ve yetişkinlerde kullanılan hali

Yorum

ritalin yazdı doktor bakalım ne olacak istediğim gibi konsante olabilecekmiyim deneyelim görelim 8O

Yorum

süpper ilaç concerta acaip ii gelcek

Yorum

hiçbir şey anlamadım biri yazdıklarını silmiş galiba..benim de sorunum aynı şekilde aşırı dikkat dağınıklığı konsantrasyon bozukluğu.ritalini ben de araştırıyorum(gerçi kırmızı reçete) faydalı olur mu gerçekten bu sorunlara? bu eslorexmiş cipralexmiş vs. hiç faydası olmadı.

Yorum

keşke doktorumda bana ritalin yazsa mükemmel bir ilaçtır ama dozajını kafana göre ayarlama sakın dostum.

Yorum

doktordan rica etsem yazmaz mı? :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: labrador
                    doktordan rica etsem yazmaz mı? :roll:
                    keşke yazsa :? :roll:

Yorum

ben üniversitede 2 haftadır bikaç kere doktorlara göründüm. sonunda ritalin yazmaya kara verdi doktorlar,cuma günü elime geçiyor ilaç(rapor hazırlanması gerekiyormuş)..hadi hayırlısı
                      şu ana kadar kullanmadığım uyarıcı kalmadı ama bu ritalin tek tedavi edici özelliği olan uyarıcı,bulmak çok zor..bakalım ne olacak merak ettim..

Yorum

http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_771.htm

arkadaşlar ritalin ile ilgili bu makaleyi okumanızı tavsiye ediyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dost84
                          http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_771.htm

arkadaşlar ritalin ile ilgili bu makaleyi okumanızı tavsiye ediyorum
                          dost84 bak kardeş internette bu ritalin türevi ilaçlar hakkında profösörlerden binlerce değişik yazı bulabilirsin.. ama baktığında çoğu doktor ritalini onaylamış durumda..
                          benim geçmişimi bir bilsen..zaten ben kokain ve amfetamin türevlerine bağımlydım,hastaneye girdim çıktım bıraktım..bende hiperaktifite hastalığı var,üniversitede de doktorlar toplandı yani heyet,benimle konuştular ve ritalin yazma fikrine vardılar..
                          kokainle alakasını düşünürsek; evet bir çeşit uyarıcı ritalin amaaa doktorun dediği şekilde kullanırsan bir MUCİZE ilaç..AMAA DOZUNU ARTTIRIRSAN KAFANA GÖRE YANİ 4-5 TANE 10 MG LIKTAN KULLANIRSAN KOKAİNLE BAĞDAŞTIRABİLİRSİN..
                          çok tartışılan bir ilaç,bu konu hakkında sorun varsa cevaplayabilirim????

Yorum

meraba ben bır sene uyusturucu kullandım , sonra doktora gıttık.durtusel bozuklugum oldugunu ve dıkkat dagınıklıgım ıcın concerta yazdı bır senedır de concerta kullanıyorum.concerta dan sonra uslu cocuk tabırı vardır ya oyle oldum.uyusturucu kullanmıyorum.ama concertanında bır uyusturucu oldugunu soyluyorlar.mıde bulantım kılo kaybım uykusuzluk bunlar belırgın goruluyor ben de.unutkanlık basladı.ben ben degılım.ve bazen hayalı kısılerle de konusuyorum.bırakmalı mıyım.ama bırakırsam da topluma uyum saglıyamıyorum.bı kac gun almadım.o zaman da yataktan cıkamadım.beynım o kadar yorulmuş gıbıydı kı.gunlerce uyuyabılırdım.cok ac hıssettım kendımı.sonra yıne aldım.bu ılac bagımlı mı yapıyor anlamadım kı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgenur View Post
                              meraba ben bır sene uyusturucu kullandım , sonra doktora gıttık.durtusel bozuklugum oldugunu ve dıkkat dagınıklıgım ıcın concerta yazdı bır senedır de concerta kullanıyorum.concerta dan sonra uslu cocuk tabırı vardır ya oyle oldum.uyusturucu kullanmıyorum.ama concertanında bır uyusturucu oldugunu soyluyorlar.mıde bulantım kılo kaybım uykusuzluk bunlar belırgın goruluyor ben de.unutkanlık basladı.ben ben degılım.ve bazen hayalı kısılerle de konusuyorum.bırakmalı mıyım.ama bırakırsam da topluma uyum saglıyamıyorum.bı kac gun almadım.o zaman da yataktan cıkamadım.beynım o kadar yorulmuş gıbıydı kı.gunlerce uyuyabılırdım.cok ac hıssettım kendımı.sonra yıne aldım.bu ılac bagımlı mı yapıyor anlamadım kı
                              ritalin ve concerta aynı etken maddeye sahip uyarıcı ilaçlar bende bir yıla yakın ritalin kullandım hakkaten mucize bir ilaç DEBliler için ama dozunu aşırmamak lazım...

bilgenur concerta yanında seratonin artırıcı antidepresanlardan birinide kullanırsan sorunun büyük ölçüde düzelebilir aslında ...
                              doktoruna detaylı bilgi verebilirsin rahatsızlığın hakkında..

not: Ritalin doktorun tavsiyesi ve kontrolü dışına çıkılmadıktan sonra bağımlılık yapmıyor...

KuzuZade
                              Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                              BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                              Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

İşleniyor...
                              X