Duyuru

Collapse
No announcement yet.

En iyi OKB ilacı; Zedprex mi yoksa Anafranil mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• En iyi OKB ilacı; Zedprex mi yoksa Anafranil mi?

Her iki ilacı da tecrübe etmiş olan OKB hastalarını dinlemek isterim.

Mesela dinî obsesyonlu bir OKB hastasıyım. Ne zaman Allah lafzını duysam içimde "Allah'ını..." diye bir küfretme zorlantısı oluşuyor. Bu hastalıktan kurtulmak için 8 aydır Zedprex kullanıyorum. Zedprex, içimdeki o sesi maalesef susturamadı; sadece beni ona karşı duyarsızlaştırdı. Zedprex sayesinde artık bu durumu pek önemsemiyorum ve bundan dolayı pek rahatsız olmuyorum ve günahkar olduğumu düşünmüyorum. Ama bu bana yetmiyor, ondan tamamen kurtulmak, eski günlerimdeki gibi sakin-huzurlu bir iç dünyaya sahip olmak istiyorum.

Acaba Anafranil kullanmaya başlasam içimdeki kontrol edemediğim o ses tamamen yok olur mu?

elbetteki anafranil. maksimum dozu 300mg dir. doza bağlı olarak etkisi artar. yan etkileri zedprex'e göre oldukça fazladır.
    zedprex prozac'ın eşdeğeridir. yani etken maddeleri aynıdır: fluoksetin.
    prozac bir SSRI antidepresandır. SSRI antidepresanlar arasında OKB için en çok tercih edilen faverin'dir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: palahniuk
      psikiyatr anafranil olduğunu söyledi
      Forumlarda OKB için en iyi ilacın Anafranil olduğu yazılıyor. Peki ama benim doktorum neden bana Zedprex reçete etti? Zedprex kullanarak OKB'den kurtulan var mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyzenilhan48 View Post
        elbetteki anafranil. maksimum dozu 300mg dir. doza bağlı olarak etkisi artar. yan etkileri zedprex'e göre oldukça fazladır.
        zedprex prozac'ın eşdeğeridir. yani etken maddeleri aynıdır: fluoksetin.
        prozac bir SSRI antidepresandır. SSRI antidepresanlar arasında OKB için en çok tercih edilen faverin'dir.
        Yan etkilerini geçtim. Önemli olan işe yaraması. Düşünsenize, OKB hastalığı yüzünden kendimi içime şeytan girmiş gibi hissediyorum. İçimde kontrol edemediğim o şey, beni sürekli Allah'a sövmeye zorluyor. Bu hastalıktan kurtulmak için her şeye katlanırım...
        Last edited by hatarat; 09-11-2012, 09:44 PM.

Yorum

İki farklı psikiyatristten okbde en etkili ilacın anafranil olduğunu duydum.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Allah lafzını

Allah kolaylık versin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yeniuyelik View Post
              Allah kolaylık versin
              Teşekkür ederim arkadaşım. İlk başta bunun bir hastalık olduğunu da bilmiyordum. Bunun başıma, bilerek veya bilmeyerek yaptığım kötü bir işten dolayı geldiğini, Allah tarafından cezalandırıldığımı düşünüyordum ve kahroluyordum. Sonradan bunun OKB denilen bir hastalık olduğunu öğrendim ve psikiyatra giderek ilaç tedavisine başladım. Şimdi eskisine göre çok daha iyi bir durumdaydım. Zedprex Kapsül ve Norodol Damla kullanıyorum. Ama henüz bu hastalıktan tamamen kurtulamadım. Benimle aynı veya benzer durumları yaşayan kimse var mı? Bu hastalıktan kurtulabildiler mi? Hangi ilaçları kullandılar? Benzer durumları yaşayan herkesi dinlemek isterim.

Yorum

Sağlık Allaha Ters düşmeyi gerektirmez. şanslı kardeşlweimizden olsun bu arkadaş bizede yardımcı olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yeniuyelik View Post
                  Sağlık Allaha Ters düşmeyi gerektirmez. şanslı kardeşlweimizden olsun bu arkadaş bizede yardımcı olsun.
                  Bu hastalıktan tamamen kurtulmayı başarabilirsem, bunu, burada benimle aynı durumu yaşayan herkese duyurmaya çalışacağım

Bu arada; Rexapin, Risperdal gibi yeni antipsikotikler OKB tedavisinde faydadan ziyade zarar veriyormuş, bilginiz olsun.
                  http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...(-kaynakl%FD-)

Bu arkada, neden kimse cevap yazmıyor? Anafranil kullanarak OKB'den kurtulan kimse yok mu?

Yorum

arkadasım anafranıl okb nın spesıfık ılacıdır..ama ıllakı herkeste ıyı gelır dıye bı kural yoktur...ınsana gore değisir..ben de mesela okb hastasıyım bu ılletı 11 senedır cekıyorum... bana solıan ve paxıl ıyı geliyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fomento
                      merhabalar. 2 gündür anafranil içiyorum. çok iyi geldi bana. acaba okbdemi var bende ? baya baya iyi geldi yani
                      Okbden dolayı aşırı dalgındım anafranili yüksek dozda uzun süre kullanınca dalgınlığım epey azaldı, farkındalık duygum benim şaşırtacak derecede artmıştı.
                      Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                      X