Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Efexor Xr lanetini bırakma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

  • Efexor Xr lanetini bırakma

    Arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum 75 den başladım ondan sonra 150 ye çıkarttı doktor şimdi ise bırakmak için doktora gittim doz azaltarak bırakıcaz dedi 75mg a düşürdü ama bu ilacı bir gün almasam bile ölmekten beter oluyorum ve artık tamamen bırakmak istiyorum 75mg mın bir doz altı 35mg galiba en sonunda ona düşürüp 1-2 ay onu kullanıp sonra tamamen kessem gene baş dönmesi mide bulantısı gibi sorunlar olur mu ? İlaç resmen zehir gibi yayıldı vücuduma o kadar pis bir ilaç ki anlatamam zorunlu olmayan sakın kullanmasın ben sosyal fobi yüzünden kullandım ama kullanmaz olayım. Üniversite sınavına hazırlanıyorum en geç 10 da uykum geliyo ve 12 saat uyusam bile uykumu alamıyorum kendimi 80 yaşında gibi hissediyorum ve diğer yan etkileride cabası internetten araştırmama göre çok zor bırakılıyormuş Acı sızı çekmeden nasıl bırakıcam sizin bir fikriniz var mı ? Direk kesmeyi düşünüyordum en fazla 2 gün dayanabildim öldüresiye bir baş dönmesi oldu yolda yürüyemedim

  • #2
    Efexor antidepresan ve senin sanırsam depresyonun devam ediyor eğer depresyonun devam ediyor ve bırakmaya çalışıyorsan başına büyük bir dert alırsın dahada kötü olursun doktoruna sormadan bırakma.

    Yorum


    • #3
      Orjinal yazı sahibi: kabiliyet View Post
      Efexor antidepresan ve senin sanırsam depresyonun devam ediyor eğer depresyonun devam ediyor ve bırakmaya çalışıyorsan başına büyük bir dert alırsın dahada kötü olursun doktoruna sormadan bırakma.
      Doktoruma danıştım hocam bırakıcam kararlıyım eskisi kadar yok artık sosyal fobi çoğunu kendim yendim ilaç sayesinde değil. Başına büyük dert alırsın derken neyi kastettin ? Arkadaşlar bu arada foruma yeni üye oldum yazdıklarınızı yeni yeni okumaya başladım. Eğer başlamadan önce araştırsaydım hiç böyle bir derdim olmayacaktı aniden kesemem çok kötü çarpıyor. Ne yapmamı önerirsiniz siz ?

      Yorum


      • #4
        Orjinal yazı sahibi: sosyalhobik24
        bu forumda başında bu yana efexörden insanları uzaklaştırmaya çalışıyorum...

        uzun süre kullanımda baş dönmesi, ve mide bulantısı yapıyor... belli bir peryodun üzerinde zaten etki etmemeye başlıyor.. sadece baş dönmesini kesiyor o kadar..
        Kullanalı 1.5 yıl oldu hocam artık çok geç
        Hocam birde direk kestiğiniz anda eski sağlığınıza dönmeniz nekadar sürdü ? Yani miğde bulantılarının ve başdönmelerinin geçmesi

        Yorum


        • #5
          Orjinal yazı sahibi: Dexter61 View Post
          Doktoruma danıştım hocam bırakıcam kararlıyım eskisi kadar yok artık sosyal fobi çoğunu kendim yendim ilaç sayesinde değil. Başına büyük dert alırsın derken neyi kastettin ? Arkadaşlar bu arada foruma yeni üye oldum yazdıklarınızı yeni yeni okumaya başladım. Eğer başlamadan önce araştırsaydım hiç böyle bir derdim olmayacaktı aniden kesemem çok kötü çarpıyor. Ne yapmamı önerirsiniz siz ?
          yavaş yavaş kes efexor fene baş dönmesi ve bulantı yapıyor çünkü... belirli bir periyoda bindir . doktorunla konuşsan bunu daha iyi olur aslında... günden güne dozu düşürmelisin . iki güne bir haftada bir vs. şeklinde.

          KuzuZade
          Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
          BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
          Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

          Yorum


          • #6
            sosyalfobi için uzun zman kullanman gerek ..niye bırakmak istedin ?efexor çok uyutmaz aslında bildiğim kadarıyla çünkü bende sabah 150 akşam 150 mg kullanıyorum.... ders çalışmanda da faydalı olabilir bu ilaç...

            ilacı bırakırsan hastalık başa sarma riski var ,bu ilacı 5-6 sene aralıksız kullanan hastalar gördüm...

            ama illaki sebeplerin varsa ve bırakmak istiyorsan 35,5 mg lığa kadar düşürüp 2 güne 1 felan bırakabilirsin,çok zor olmaması gerek..arkadaşlar çok büyütüyorsunuz ,bu bir ilaç,uyuşturucu değil...

            Yorum


            • #7
              Ben antidepresan ve anksiyete ilaçlarını 7 yıldır kullanıyorum, artık etkisi olmuyor diye 5-8 ay kadar önce bıraktım, şimdi ağır depresyon geçiriyorum ve 4 çeşit ilaç alıyorum.

              Yorum


              • #8
                Orjinal yazı sahibi: sosyalhobik24

                bak şöle söliyim,, fazla sorunum yoktu,, dr. a gittim,,, efexör 75 mg verdi,,,

                kullanmaya bşaladım,, ilk gün sersemlik yaptı... 2. günden itibaren etkisini gösterdi. artık herşey güzeldi benim için... çok sürmedi 4-5 ay sonra ilaç etkisini kaybetmeye başladı... fena halde bşaım dönüyor- ayrıca mide bulantısıda yapıyordu. (ilaç sadece baş dönmemi kesiyordu)

                dr. a gittim, durumu anlattım.. oda bana 300 mg. efexör verdi artık. onu kullanmaya başladım,, oda iyiyidi başlarda 3-5 ay sonra aynısı oldu...

                tekrar dr.a gittim,, durumu anlattım, bana yaptığı yeni ilaç vermek oldu efexörün yanında,,,

                o sırada dedim bunun bir sonu yokmu,, hayır yok dedi,,

                eve geldim ve efexörü bıraktım... ani ve kesin... acaip kararlıyımdır. 1 ay okula gidemedim, paranoyaklaştım,, başımın dönmesi ileri boyuttaydı, 3-4 ay sürdü,,,

                sonra düzelttim şükür kendimi,,
                Hocam niye kendine eziyet çektirdin 3 ay çekilir şey mi o baş dönmesi ben 2 gün dayanamadım. Yavaş yavaş doz azaltıp bıraksaydın keşke hiç kimse tavsiye etmiyor öyle bir şeyi

                Yorum


                • #9
                  Orjinal yazı sahibi: DIABLO View Post
                  sosyalfobi için uzun zman kullanman gerek ..niye bırakmak istedin ?efexor çok uyutmaz aslında bildiğim kadarıyla çünkü bende sabah 150 akşam 150 mg kullanıyorum.... ders çalışmanda da faydalı olabilir bu ilaç...

                  ilacı bırakırsan hastalık başa sarma riski var ,bu ilacı 5-6 sene aralıksız kullanan hastalar gördüm...

                  ama illaki sebeplerin varsa ve bırakmak istiyorsan 35,5 mg lığa kadar düşürüp 2 güne 1 felan bırakabilirsin,çok zor olmaması gerek..arkadaşlar çok büyütüyorsunuz ,bu bir ilaç,uyuşturucu değil...
                  Yok hocam hiçbir faydası olmadı tamamen kendi çabalarımla yendim ben bu hastalığı gerçi %30 unu falan yendim yüzde üzerine dökersek ama ilaçla falan olacak şey değil bu bende aşırı uyku yaptı resmen bitkisel hayata girdim 24 saat hiç uyanma uyu deseler uyurum o derece kesin bırakmam lazım yani sizce 75mg ı 2 günde bir şeklinde başlasam 1 ay öyle götürsem sonra 4 günde bir sonra 35mg falan olur mu ?

                  Yorum


                  • #10
                    Orjinal yazı sahibi: badee
                    bende kullandım ama 1 kutu dr gel dedi ilaçlara devam edecekti ben 1 kutudan okadar şikayetçi olmadım ama ilaç bittiğinde baş dönmesi yaptı 1 hafta sürdü birde seni düşünüyorum 1 haftada bu kadar yaşadımsa 1.5 yılda ne kadar şiddetlenir Allah bilir siz yine dr dinleyin yavaş yavaş kesin derim çok geçmiş olsun
                    Aman hocam iyi ki devam etmemişsin Allah ilacı almayı unuttuğum gün ki yaşadığım şeyleri hiçkimseye yaşatmasın o derece

                    Yorum


                    • #11
                      Bende onun eş değeri venegisi kullanıyorum yine 150 mg.Sınavlarımdan dolayı 2 gün almadım pert oldum.Nasıl bırakacağım bende büyük soru işaretleri bıraktı.Bir gün almazsam sorun olmuyor ancak 2. güne geldi mi başlıyor baş dönmeleri.

                      Yorum


                      • #12
                        yavas yavas azalt birakirsin. biraz zorlu oluyor ama. ben kendi kafama gore doz azaltarak biraktim.

                        Yorum


                        • #13
                          aynen ilaçlardan cevap almadığını düşünüyorsan başta 75 mg a düşür 2 güne 1 e sonra 37,5 mg sonra yine 2 güne 1 felan bırakırsın ,korkulacak birşey yok ...

                          Yorum


                          • #14
                            6 ay kadar bir süredir kullanıyorum ben de ve 75 mg alıyorum. 75 mg'ın tesiri geçmek üzereymiş gibi hissediyorum. Bir yanım doz arttırmaktan yana, diğer yanım da sonra nasıl bırakacağımı düşünüyor. 8 yılda 2 ağır depresyon atağı geçirdim ve artık bu hastalıktan tamamen kurtulacağımı sanmıyorum. İlacı daha ne kadar kullanmalıyım ki?
                            Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

                            Yorum


                            • #15
                              Orjinal yazı sahibi: grabesmond View Post
                              6 ay kadar bir süredir kullanıyorum ben de ve 75 mg alıyorum. 75 mg'ın tesiri geçmek üzereymiş gibi hissediyorum. Bir yanım doz arttırmaktan yana, diğer yanım da sonra nasıl bırakacağımı düşünüyor. 8 yılda 2 ağır depresyon atağı geçirdim ve artık bu hastalıktan tamamen kurtulacağımı sanmıyorum. İlacı daha ne kadar kullanmalıyım ki?
                              madem başlamışsın 6 ay bile geçmiş,1-2 yıl kullan işte..zaten tedavide 75 mg düşük doz değil mi yada ben çok uçmuşum:65:300 mg kullanıyorum ..

                              Yorum

                              İşleniyor...
                              X