Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prozac Hk. Acil Bilgi verebilirmisin arkadaşlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Prozac Hk. Acil Bilgi verebilirmisin arkadaşlar

Arkadaşlar merhaba,

Doktor Prozac verdi, 3 sene önce Efexor kullanmıştım 1 yıl süreyle ama sonra ilaç kullanmamaya yemin etmiştim neredeyse ama tedavi için ihtiyacım var neticede, fakat yan yetkilerinden korkuyorum yine, aranızda kullanan varsa lütfen bana nasıl bir ilaçtır,yan etkisi var mı, uyuşukluk , hissiyatsızlık yapıyor mu , cevap yazarsanız çok mutlu olurum çok teşekkür ederim..

9 aydır aralıksız kullanıyorum ilk 2 ay çektiğim azabın haddi hesabı yoktu , belkide kendimide iyice şartladım :lol: allaha şükür iyileştim,artık huzurlu, mutlu ve sağlıklıyım işallah darısı başınıza.

Yorum

yan etkileri zamanla azalır,sabretmen lazım.faydalı etkisi yan etkisinden çok olduğu için doktor veriyor o ilacı.düzensiz kullancaksan hiç kullanma daha iyi çünki düzensiz kullanım varolan hastalığı artırır ve direncini yükseltir

Yorum

prozac ve bırakma

Merhaba,
        Prozac deneyimimi paylaşmak istiyorum, belki buradaki yazıları okuyan birilerine bir faydam dokunur. Belki bana da faydası dokunacak bir arkadaş bulunur.

Yaklaşık 2.5 yıl önce kronik başağrısı nedeniyle nörolojiye gittim. Aynı dönemde gittiğim psikiyatrist de major depresyon teşhisi koydu. İki doktor da ayrı ayrı antidepresan önerdi. Önce Lustral ile başlamıştım ama yan etkileri çok oldu. O sırada çevremde Lustral kullanan bir çok kişi de şikayetçiydi. Sonra prozac'a geçirdi doktor. Lustral'dan sonra dünyanın en harika ilacı gibi geldi

Prozac'ı tam 2 yıl 4 ay kullandım. Hemen hemen hiçbir yan etkisi olmadı ve bana oldukça iyi geldi. Aslında ilacı kullanırken bazen hiçbir etkisi yok mu acaba diyordum, belirgin bir şey hissetmiyordum ama başağrılarım geçmişti. Bir de eskisi kadar mutsuz ve sinirli de değildim. Sadece son dönemlerde unutkanlık vardı ama onun da ilaçla bir ilgisi var mı bilmiyorum.

1 ay önce ilacı bıraktım. Bir hata yaparak doktor kontrolünde bırakmadım. Yaklaşık 1.5 ay boyunca, önce 2 günde bir, sonra 3 günde bir, sonra 4 günde bir olmak üzere azalttım. Sonunda tamamen kestim. İlk 15-20 gün iyiydim. Ama şimdi korkunç başdönmelerim var. Çok rahatsız oluyorum. Üstelik eskisi gibi sinirli ve tahammülsüz bir insan olmam da cabası. Ama şu başdönmesi geçsin başka bir şey istemiyorum.

Yorum

bende bi dönem prozac kullandım fakat bir faydasını göremedim.bence prozac antidepresanların en hafifi.en güzel tarafı bırakması çok kolay.diğerleri gibi çekilme sendromu yapmıyor.ben bir yan etksini görmedim etkisini görmediğim gibi

Yorum

HER İLAÇ HER HASTADA AYNI ETKİYİ YAPMIYOR.BENDE PROZAK KULLANARAK İYİLEŞTİM.BİR İLACI 6 AY KULLANIP BİR İŞE YARAMIYORSA BIRAKMAK LAZIM.PROZAK ASLINDA EN İYİ ANTİDEPRESANLARDAN.BUNU FİYATINDAN BİLE ANLAYABİLİRSİNİZ.DEVLET PROZAK PAHALI OLDUĞU İÇİN ÖDEMİYOR ONUN YERİNE FULSAK VERİYOR AMA AYNISI DEĞİL.BAZILARIDA PROZAK DİYE FULSAK ALIP İLACIN BİR İŞE YARAMADIĞINI SÖYLÜYORLAR.ORİJİNAL DEĞİLSE BİR İŞE YARAMIYOR.ÇÜNKÜ DOKTORLAR LİLY FİRMASININ İLACINI YAZIYORLAR

Yorum

İşleniyor...
            X