Duyuru

Collapse
No announcement yet.

solian

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• solian

1 yıldır solian kullanıyorum geceleri bir tane 200 mg. bir kaç kere bırakmayı denedim ama 2-3 gün aşırı iyi olmama rağmen 3. gunun sonunda çok fazla acı çekmeye başlıyorum başım ağrıyor,düşünmem yavaşlıyor en önemlisi mimiklerimi kontrol edemez hale geliyorum devamlı kaşları çatık biri haline geliyorum.
    acaba nasıl bırakabilicem ben bu ilacı? okulda adım çıksın istemiyorum piskopat diye (aslında çıktı sayılır :P)

Merhaba John Doe, lütfen doktorunuza danışmadan kullandığınız ilacı bırakmaya kalkmayın. Doktorunuz eğer bırakmaya hazırsanız, sizi yönlendirecektir.
    Sağlıkla kalın,
    Dr.phil. R. Meltem Kavcar Sırmalı,&nbsp; <a href="http://www.onlineterapist.com/">www....rapist.com</a>

Yorum

solian kullanmaya başladım lütfen başta kilo aldırıp aldırmaması olsun etkilerini acıkca anlat rıca ederım ..msjını beklıcem

Yorum

selam.. çok fazla kilo aldırıyo, yediklerine çok dikkat etmeli ve spor yapmalısın. aslında kilo ilacın etkisi değil. sadece çok büyük bir açlık duyuyo insan. genel olarak yan etkisi fazla yok, gayet iyi bir ilaç .

Yorum

solian

solian

Yorum

ÜNİVERSİTE ÖGRENCİSİYİM 22 YASINDAYIM OKB HASTASIYIM.BENDE 7 AY SOLIAN KULLANDIM.İLK BASTA 8 KİLO ALDIM. ALMAYADA DEVAM EDİYODUM.GARİP BİŞEY AMA İÇTİGİM SU YARIYODU RESMEN.BİDE BENDE ASIRI KABIZLIK YAPTI.SNRA KİLOLARIM YÜZÜNDEN DEPRESYONA GİRİYODMKİ DOKTOR İLACIMI DEGİŞTRDİ.1 AY BASKA Bİ İLAÇ KULLANDIM BU KEZDE İLAÇ ASIRI CARPNTI YAPTI TEKRAR SOLİAN A DÖNDÜK DOKTORUMLA. VE BU HİÇ İYİ OLMADI CÜNKÜ 4 5 KEZ İLACIN YAN ETKİLERİ YÜZÜNDEN HASTANELİK OLDUM DİAZEMLER BİLE FAYDA ETMEDİ İNTİHAR NOKTASINA GELDİMKİ DOKTOR SOLİANI BIRAKTRDI. SİMDİ SADECE LUSTRAL ALIYORUM GÜNDE 200 MG. DOKTOR TEKRAR BASLAMALIYIZ DİYO AMA BEN O YAN ETKİLERİ YASAMAKTANSA TAKINTILARIMLA YASARM DAHA İYİ. ASLA BİDAHA ALMAYI DÜSÜNMÜYORUM AMA PANİK YAPMA HERKESTE FARKLI ETKİ GÖSTERİR UMARIM SENDE İŞE YARAR.GECMİŞ OLSUN

Yorum

arkadaslarrr ben 24 yasındayım ve unv ogrencısıyım benim de hastalıgım okb ve 8 senedir solian ve paxil ikilisini kullanıyorum ilaclara basladıgımda 60 kilo idim ve su anda 98 kıloluk bir kutle halıne geldım bırakmayı ıstıyorum ilacın etkısı gecınce bile gun icinde performansım acayıp değisiyo cok psikiatrıste gittim ama bilmiyorum net bir tedavi gordugumu soyleyemem

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozturk001
                arkadaslarrr ben 24 yasındayım ve unv ogrencısıyım benim de hastalıgım okb ve 8 senedir solian ve paxil ikilisini kullanıyorum ilaclara basladıgımda 60 kilo idim ve su anda 98 kıloluk bir kutle halıne geldım bırakmayı ıstıyorum ilacın etkısı gecınce bile gun icinde performansım acayıp değisiyo cok psikiatrıste gittim ama bilmiyorum net bir tedavi gordugumu soyleyemem
                Terapi gördünüz mü ? Bilişsel davranış terapisi esas tedavidir okb de. İlaç tedavisinde bırakınca tekrarlama (nüks) oranı yüksektir.

Sizin sıkıntınız paxil ile ilgili görünüyor. Paxil ilacını bırakmak zor oluyormuş , ben kullanmadım.

Bence siz bir uzman psikologla veya terapistle görüşün , geçmiş olsun

Yorum

ya terapi gormedımmm ben bu 8 senelık zaman dilimi icerisinde 3 unv deiştirdim ve su anda 2 sınıfta okuyorum ama haytım cok duzensız ve dogru durust bi tedavı gormuyorum deralızasyon nobeti geciriyorum bazen durum bu sekıldee

Yorum

şizobaba

solıan ilacını bende uzun süre kullandım zamanla beni şişirmişti ve yüzüme bakan herkes bana uyusturuc bağımlısımısın diyordu çok üzülüyordum :cry:

Yorum

doktorum solian yazdı yarım al demişti eczaneye gittiğimde hap olarak üretilmiyor diyip şurup verdiler.
                      elimdeki ilaçta 100mg/ml birde 60 mg yazıyor.

peki ben ne kadar allıcam bu ilacı ? hap olarak yarım almam gerektiğine göre şurup olunca ne kadar alınması gerekiiyor,

düz bir mantıkla : 100mg/ml yazdığına göre yarısı 50mg eder diye düşünüyorum ancak eczacı 2,5 yazmış (ama o şırınga verdi ilacın içinden çıkan nölçekle değerleri farklı olabilir) doktoruma sordum 500mg (acele bir görüşme oldu muhtemelen yanlış anladım) dedi ne kadar almam gerekiyor

Yorum

2003 ten berı okb, major depresyon, paranoıd psıkoz tedavısı goruyorum cok ılac denedım son altı aydır solıan ve cıpralex kullanıyorum gayet ıyı, fılımı koparasıya kadar ıckı ıcmedıkten sonra solıan ıyı gelıyor. Yan etkılerı, ılaca uyum gosterdıgın zaman vıcut ve beynın alıstıktan sonra ortadan kalkıyor ve olumlu etkılerını yasamaya baslıyorsun, boyun 1.80 70 kılodayım artık kılo aldırmıyor ınsanların gozlerıne bakabılıyorum ınsanlarla sosyal olabılmek artık bır mucıze degıl benım ıcın, gecmıs olsun tavsıyem ılacı brakmaman
                        M.V.

Yorum

solian pozitif belirtilerde gayet etkilidir ,negatif belirtilerde ise en etkili ilaçlardandır.ben solianı negatif belirtiler için kullanıyorum.solianın çift taraflı etkisi olması nedeniyle negatif belirtilerde çok düşük dozları kullanılıyor yani pozitif belirtilerde 400-1000 mg arası kullanılırken,negatif belirtilerin baskın olduğu psikozlarda ise 50-300 mg arası kullanılıyor.

şu ana kadar leponex,dogmatil.abilify zyprexa risperdal ve solian kullandım.içlerinde en iyi soliandan fayda gördüm ve en az yan etkiyide solianda yaşadım.
                          şunu da ekliyim herkesin bünyesine göre hastalığın tipine göre iyi gelecek ilaç değişebilir

Yorum

solian tam olarak hangi hastalığın tedavisinde kullanılıyor, bipolar bozukluk mu acaba?

Yorum

`Herkese yurdisindan selamlar.Foruma uzun bir ara vermistim. 10 senedir paxil iciyordum .Doktor la sadece 3 kere goursmustum.Birakamadim paksili kendi kafama gore icmeye devam ettim.Nihayet en sonunda kendime burada bir psikiyatrist buldum. O bana 10 sene sonra paksil artik fayda etmez dedi. Solian 100 yazdi, ayrica gunde 2 tane gidazepam yazdi. Gidazepam 'i icer icmez kendimi acayip mutlu ve huzurlu hissetmeye basladim. Solian'i yarin icmeye basliyacagim. Tecrubelerimi yazacagim buraya. Simdilik paksile devam ediyorum. Solian sizofrenlerde mi kullaniliyormus? Turkiye'de psikiyatrisler cok pahali, ben burada bir seansa 10tl veriyorum Yasadigim ulke kizlariyla unlu

Yorum

İşleniyor...
                              X