Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Leponex

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Leponex

mrhaba arkadaşlar doktor leponex diye bir ilaç verdi.kullanan varsa nasıl ilaç,memmnun olan var mı lütfden yardımcı olun.nette bu ilaç hakkında yazı bulamadım

antipsikotiklere yanıt vermeyen, olumlu bir ilerlemenin olmadığı durumlarda verilir etken maddesi klozepan,uyku yada depresyon tedavisi için verilir,teşhis neydi sizin??

Yorum

Testler yapıldımı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serp89
        ben 1 senedir kullanıyorum, çok memnunum. bana atipik psikoz teşhisi kondu.

geçmiş olsun,doğru teşhise doğru ilaç.

Yorum

ben doktoruma bana leponex vermesini istedim bana çok zararlı bir ilaç dedi hücreleri öldürüyor dedi ama tabi doktora göre değişiyor

Yorum

evet kanser yapıcı bir etkisi var diye yazıyor....

Yorum

en kuvvetli antipsikotikdir.uyku yapıcı etkisinin ağır olması,kilo aldırması,düzenli kan tahlili gerektirmesi bu ilacın getirdiği zorluklardır.
              bu ilacı kullanıyosan düzenli kullanman çok önemli çünki düzensiz kullanım hastalığı şiddetlendirir ve bu durumda bundan daha üst seviyede antipsikotik olmadığını unutmayın.şizofreni ilacı olmasına rağmen depresyonda anksiyetede önemli düzelme sağlayabilir

Yorum

bu ilaç bende çok fazla uyku yaptı.akşam 10 da yatıyorum,öğlen 2 ye kadar uyuyorum.budurumdan çok rahatsızım.kullanmaya başlayalı 15 günoldu daha 50 mg kullanıyorum ama hep aynı,çok uyuyorum.
                kullanan arkadaşlar var mı lütfen yardım.hep böyle ağır uyku hali devam mı edecek ne zaman olumlu etkisini göstermeye başlıyor bu ilaç???

Yorum

kimse bilmiyor mu?? kullanan yok mu

Yorum

uyku yapıcı etkisi zamanla azalır ama tamamen yokolmaz.ben o ilacı 6 sene kullakdıktan sonra bile 75 mg ı günde 12 saat uyutuyodu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serp89
                      dün evde tek başımayken ismimin biri tarafından bağırıldığını duydum. kadın mı erkek mi bilmiyorum. çok korktum evde tek olduğum için. anneme söylediğimde stres yüzünden olduğunu söyledi. doktorumda stresin hastalığı tetiklediğini söylemişti. elimde olmadan strese giriyorum sanırım ve olan yine bana oluyor.

o seslere aldırış etmemeye çalış en azından ben ölee yapıyorum varsın konuşsun varsın görünsün korkutmadığı sürece idare ediyorum fareler,kediler,bıyıklı adam,köpek,salyangoz...

Yorum

serp leponex kullandığın helde mi ses duydun ,yoksa küçük yanılsamalardan birmiydi? aman bizi korkutma çünkü bende kullanıyorum leponex şu an 150 mg a çıktım daha çıkacam

Yorum

Re: Leponex

Orjinal yazı sahibi: nemesiskm
                          mrhaba arkadaşlar doktor leponex diye bir ilaç verdi.kullanan varsa nasıl ilaç,memmnun olan var mı lütfden yardımcı olun.nette bu ilaç hakkında yazı bulamadım
                          # uyarılar ve önlemler
                          ilaç birden bırakılmamalıdır; 1-2 haftalık bir süre içinde azaltılarak kesilmelidir. koşullar birden bırakmayı gerektirirse hasta psikoz ve kolinerjik tepme (baş ağrısı, bulantı, kusma, diyare) açısından yakın gözlem altında tutulmalıdır.

yan etkiler
                          merkezi sinir sistemi: uyuşukluk, sersemlik hissi
                          kardiyovasküler: taşikardi, ortostazis
                          gastrointestinal: kilo alma, diyare, siyalore, konstipasyon
                          genitoüriner: üriner inkontinans

olağan doz
                          oral: dozun alınmasına >48 saat ara verilmişse, tedaviye 12,5-25 mg/gün dozunda yeniden başlanmalıdır; ilk doz artırımlarına göre doz daha hızlı artırılabilir.
                          çocuklar ve ergenler: başlangıçta: 25 mg/gün; amaçlanan 25-400mg/gün'lük doza dek artış yapılabilir.
                          erişkinler: şizofreni; başlangıçta: günde bir ya da iki kez 25 mg; 2-4 haftadan sonra, tolere edilebiliyorsa, amaçlanan 300-450 mg/gün'lük doza dek artış yapılabilir.

# bir sizofreni hastasinda kullanilan bir suru antipsikotik yada atipik antipsikotik lere karsi bir cevap alinamadiginda kullandirilan son care gibi birsey
                          birde kemik iligi ile ilgili bir problemi var kullanılmaya baslandigindan itibaren ilk 18 hafta icinde bazi tetkikler gerekiyor

# yaşlıların demans yüzünden kaynaklanan psikozlarında da kullanılan değişik bir ilaç. bir kere kesinlikle çeşitli tedavi yöntemlerinden sonuç alınamadığında veriliyor. verilmeden önce kişi ilaca uygun mu diye binbir test yapılıyor. verildikten sonra da ilk 18 hafta her hafta hemogram (hastasına ve hastalığına göre istenen testler değişiyor olabilir), 18 haftadan sonra da ayda bir aynı testin yapılması isteniyor. hatta yanılmıyorsam ilaç bırakıldıktan sonra da kısa bir süre teste devam ediliyor. prospektüsü ansiklopedi gibi, sırf yan etkiler 2,5 sayfa.

Yorum

doktora danışmadan bırakma derim.ayrıca leponexi çok düşük dozlarda içerken bile ani bırakırsan süründürür.tecrübe etmiştim

Yorum

Re: Leponex

Orjinal yazı sahibi: nemesiskm
                              ben buldum: leponex için, Türkçe dilindeki yaklaşık 5.520 sonuç buyrun

Yorum

İşleniyor...
                              X