Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Risperdal kullananlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Risperdal kullananlar

Slm arkadaşlar risperdal kullanan biri olarak bu ilacı size danışmak istiyorum benim gibi risperdal kullananlar varmı bu ilaçta maalesef felç ve ölüm riski var 100.000de bir kişiyi öldürmüş ve felç vakalarida var ne diyorsunuz bana pek dokunmadı kullanıyorumÂ*

Orjinal yazı sahibi: Murat1234 View Post
    Slm arkadaşlar risperdal kullanan biri olarak bu ilacı size danışmak istiyorum benim gibi risperdal kullananlar varmı bu ilaçta maalesef felç ve ölüm riski var 100.000de bir kişiyi öldürmüş ve felç vakalarida var ne diyorsunuz bana pek dokunmadı kullanıyorumÂ*
    Al eline antipsikotikleri hepsinin roman gibi reçetesi var. Üzerinde de bir sürü şey yazar. Ama önemli olan vicudun verdiği tepkidir ki bu insandan insana değişir. Kimi tek bir yan etki bile görmez. Kimi yerlerde sürünür. Ben Risperdal kullanıyorum ve şimdiye kadar zannedersem 5-6 çeşit antipiskotik denedim ve en iyisi bu geldi. Ve etrafımdakiler beni sinirlendirmeseler bana zorluk çıkarmasalar aslından bir çok konuda çok yol katettim.

Size şöyle bir bağlantı vereyim bakın. Alerjiye neden olabilen besinler diye. Sizin hergün rahatlıkla tükettiğiniz besinleri başkası aldığında ölüme bile götürebilir.

http://www.mailce.com/besin-alerjisi...-besinler.html

Yorum

Haklisnz uzun süre kullanımda felç yada ölüm meydana gelmezmi Â*acaba size konulan teşhis neydi kaç mg risperdal kullaniyorsunz

Yorum

Murat1234

Dedidiğim gibi kişiden kişiye değişir bu işler. Ama şunu söyeleyeyim. İnsanlar beni kasten sinirlendiriyorlar veya damarıma basıyorlar. Ben de çok sinirleniyorum. Bazen etmediğim bedduayı bırakmıyorum. İlaç yapmayabilir ama bu sinir yapar. Sonuçta normal bir insan olsam bu sinir olsa bedeni çok yıpratacağından her hangi bir hastalığa sebebiyet verirdi.

Bana psikoz teşhsisi konuldu. Benim hastalık sevrüvenim 16 yıllık Risperdalle başladım , başka ilaçlara yöneldim sonra tekrar risperdale döndüm. Son 5 yıldır risperdal kullanıyorum. Başlangıçta 2 mg ile başladım zaman içinde 8 mg ye kadar çıktım. Şimdi ise 1 mg akşam tek doz kullanıyorum. Yanında yarım tablet akineton alıyorum. Yalnız akinetonu bırakma derdindeyim onu bırakabilirsem tek risperdalle yola devam.

Benim şu anda dert ettiğim en büyük sorunum ders çalışamıyorum. Ayriyeten unutkanlık ve yanılgı çok fazla. Yoksa aklımda açıköğretimden kafama yatan bir bölümü bitirmek var ama olmuyor.

Yorum

Allah kolaylık versin inşallah olur bana konulan teşhiste pisikozÂ*

Yorum

Murat1234

Şunu da eklemek istiyorum. Ciddi şekilde ekstradan ailem tarafından yemeklerime içeceklerime bir takım maddeler konulduğunu düşünüyorum. Ama ispat edemem.

Yorum

Hım calisiyormusunz raindrop sizdemi ailenizle yaşıyorsunuz yasiniz kaç pisikoz hastalığına raporunuz varmı ben pek ailenizin sizin yemeklerinize bisey koyduğunu düşünmüyorum bidaha dusunseniz bunu

Yorum

Murat1234

Hayır, çalıştığım pek söylenemez. Evet annem ve babamla yaşıyorum. 36 yaşındayım. Rapor filan yok , hani varsa hastanede doktor teşhisi vardır. Yemeklere bir şey koyma olayını şöyle söyleleyim. Yemekler aşırı tuzlu. Hani tuz gibi diyecemde tam da değil. Yediğim zaman rahatsız oluyorum. Sinirli oluyorum. Çok su içiyorum. Bu hissin pisikolojik olduğunu düşünmüyorum. Hani bir şeyin içinde tuz varsa vardır yoksa yoktur. Bir de dediğim gibi sanki tam tuz değil onun gibi bir şey. Bu koydukları şey yemekleri tek düze yapıyor. Sanki bütün yemekler saman gibi oluyor. Bir de kafamın çalışmamasını bu koydukları maddeye bağlıyorum.

Yorum

Anladım Allah kolaylık versin raporda cikartsaydiniz kendinize

Yorum

Anladım Allah kolaylık versin raporda cikartsaydiniz kendinize
                    Allah razı olsun sağol. O rapor ne işe yarayacak ki ?

Yorum

Maddi durumun iyi değilse 3 ayda bir asgari ücret aliyorsun birde tiren otobus v.s bedava oluyor hızlı tirende bedava oluyor ve durumunu belgeleyen bi belge olmuş olur bende calismiyorum hep ilerde neolacagimi dusunuyorum sizdede varmı bu gibi şeyler

Yorum

Maddi durumun iyi değilse 3 ayda bir asgari ücret aliyorsun birde tiren otobus v.s bedava oluyor hızlı tirende bedava oluyor ve durumunu belgeleyen bi belge olmuş olur bende calismiyorum hep ilerde neolacagimi dusunuyorum sizdede varmı bu gibi şeyler
                        Ben 16 yıl önce Risperdal kullansaydım belki şimdi çok farklı olurdu diye düşünüyorum. Sonuçta yannış ilaç kullanmam sebeb olarak beni bu duruma getirdi. Birde meslek olarak yannış kararlar verdim. Şimdi de çıkış bulamıyorum. Birde sürekli engellendim. Zaten bırakın yardımı engellenmeseydim bile çok şey yapabilirdim. Dediğim gibi şimdi çıkmazdayım. Çıkış yolu arıyorum.
                        Bilgilendirdiğin için teşşekürler. Bir daha ki doktora gittiğimde sorayım bakalım ne diyecek. Eğer bir çıkış yolu bulamazsam başvururum.

Gelecek kaygısı duyardım artık duymuyorum. Her şey olacağına varır. Hani derler ya güvenme güzelliğine bir sivilce bozar, güven me malına bir kıvılcım yakar. Yani istediğin kadar malın, servetin ,makamın, sağlığın, seni seven arkadaş çevren olsun. Hepsinin gitmesi bir an meselesi. O yüzden pek takmıyorum. Ama bana yapılan adiliği unutmayacağım.

Yorum

Haklisnz rapora eğitim araştırma bir hastanenin sağlık kuruluna başvuruluyor doktordan durum bildirir raporu alıyorsunuz başvururken belgelere ekliyorsunuz

Yorum

Benim abim 10 yildir kullaniyor risperdali.hic bir sey olmadi bu zamana kadar.her denileni takma kafaya

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                            Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Geçen sene kullanıyordum, ömrumu yemişti allahsız.

Yorum

İşleniyor...
                              X