Duyuru

Collapse
No announcement yet.

RisperdaL soLüsyOn...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• RisperdaL soLüsyOn...

2 gün önCe dokTorum arTık bunu kuLLanmam geRektiğini söLedi... ama iLaç takıntısı oLan bi insan oLduğum için prospektüs biLgiLeri pek hoşuma gitmeDi... iLacımı aLırken 3 eczaneye gittim 3ündede yoktu 4üncüde buLabiLdi ee buda negatif düşünmemi sağLadı tabiki..

biLen biRine soRmam daha ii oLur diye düşündüm.. kuLLanan arkadaşLar biLgi verirseniz seviniRim... teşekkürLer...
    TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Orjinal yazı sahibi: 19o3_niL View Post
    2 gün önCe dokTorum arTık bunu kuLLanmam geRektiğini söLedi... ama iLaç takıntısı oLan bi insan oLduğum için prospektüs biLgiLeri pek hoşuma gitmeDi... iLacımı aLırken 3 eczaneye gittim 3ündede yoktu 4üncüde buLabiLdi ee buda negatif düşünmemi sağLadı tabiki..

biLen biRine soRmam daha ii oLur diye düşündüm.. kuLLanan arkadaşLar biLgi verirseniz seviniRim... teşekkürLer...
    ben risperdal 1 mg kullandım lustral 100 mg.la birlikte. şuan kullanmıyorum. başka ilaçlar kullanıyorum. risperdal içinde yazıldığı gibi sadece şizofren hastalarına verilmiyor. zaten tek başınada kullanılmıyor bu durumda. risperdal.in faydası olduğu gibi zararlarıda var nedir bunlar. kilo problemi. dikkat etmezsen çok kilo alırsın. ben 1 ayda 12 kilo toplamdaysa 18 kilo aldım. şimdi diyetiysyene gidiyorum. yemene çok dikkat et. birde iyileşmene bak sen içinde yazılanların hepsine takılma. prospektüste herşeyi yazarlar en ince ayrıntısına kadar. orada yazıyor diye sende olması şart değil. sana uygun rahatsızlık neyse o dur sorun. ki doktorunda açıklama yapmış olması lazım.yapmasıysa bile açıklama iste kesinlikle.aklına ne takılırsa sor mutlaka.

Yorum

teşkekkürLer... açıkLaman beni biRaz rahatLattı bu gece içmeyi denicem...
      TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Yorum

rica ederim

Yorum

[QUOTE=19o3_niL;113571]2 gün önCe dokTorum arTık bunu kuLLanmam geRektiğini söLedi... ama iLaç takıntısı oLan bi insan oLduğum için prospektüs biLgiLeri pek hoşuma gitmeDi... iLacımı aLırken 3 eczaneye gittim 3ündede yoktu 4üncüde buLabiLdi ee buda negatif düşünmemi sağLadı tabiki..

biLen biRine soRmam daha ii oLur diye düşündüm.. kuLLanan arkadaşLar biLgi verirseniz seviniRim... teşekkürLer...[/QUOTE
          bende yaklaşık bir senedir risperdal kullanıyorum,ilacın dozunu doktor ayarlıyor bazen 2 mg bazen 1 mg alıyorum doktorun dediği şekilde ayarlıyorum.
          risperdalin prospektüse bakarsan eğer aspirin için bile bir sürü yan etki yazar oralara takılma bende ilk başladığımda ben şizofrenmiyim neden bu ilacı yazdınız diye sormuştum doktoruma hiç alakası yok dedi.risperdal manik dönem için etkili bir ilaç ayrıca doktorumun bana risperdali yazmasının sebebi bi ara çok agresifleştiğim içindi ogünden beridir içiyorum.bende kilo problemi yaratmadı ama biraz güç kaybına yol açtı zaten arıştırdığım kadarıyla bu ilaç güç kaybına ve incel isteksizliğe yol açıyormuş.ben bi zararını görmedim için rahat olsun.

Yorum

İşleniyor...
          X