Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cipralexi bırakamıyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Cipralexi bırakamıyorum.

Merhabalar 2-2,5 yıldır bu ilacı kullanıyorum. İlaç çok faydalı moralimi üst seviyede tutuyor ama ne zamana kadar daha ilacı kullanacağım. İlacı kademeli olarak bırakmayı denedim yine olmadı. Bıraktıktan sonra aşırı sinirlenme stres oluyor. Kafamda sürekli birileriyle tartışıyorum ağlama krizleri oluyor.
    Bırakmayı başaran var mı?
    Her şey güzel olacak...

annem 1 yıl kullandı ve kilo almaya başladı bu onu daha da üzdü kafasına göre bıraktı şuan inanılmaz sinirli ve ağlama kirzlerine giriyor zaman zaman en ufak şeyi bile kafasında büyütüp dev bi sorun haline getrp tüm aileyi üzebiliyor bu ilaçlara başlamak kolay bırakmak çok zor

Yorum

Zamanında ben de kafama göre bırakmıştım ama dozunu azaltarak. Günde 20 mg kullanıyorum, bırakmayı denediğimde iki hafta boyunca günde 10mg, sonraki iki hafta günde 5 mg yani 20mg yi 4e bölüp alıyordum. Böyle denediğimde bile bırakamadım. İlaca başlamadan önce, 2-3 yıl önce ağlama krizi ya da aşırı stres yoktu. İlacı bırakmak istediğimde oldu.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

Doktorunuza başvurunuz .

Yorum

anlaşılan bu ilaç beyin kimyasını bozuyor.

Yorum

Ben yaklaşık 3 ay 30mg olarak kullandım, sonra bir başka ilaç deneyelim diyerek değiştirdik, tofranil kullanmaya başladım, sorun olmadı bende, tabi bu bırakıp bir başka ilaca başlamaktan da olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhranbahtikara View Post
              Ben yaklaşık 3 ay 30mg olarak kullandım, sonra bir başka ilaç deneyelim diyerek değiştirdik, tofranil kullanmaya başladım, sorun olmadı bende, tabi bu bırakıp bir başka ilaca başlamaktan da olabilir.
              İlacı kademeli mi bıraktın yoksa aniden bırakıp hemen tofranile mi başladın. Tofranili cipralexi bırakman için mi yazmıştı yoksa cipralexin faydası olmadığı için mi?
              Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: masum528 View Post
                İlacı kademeli mi bıraktın yoksa aniden bırakıp hemen tofranile mi başladın. Tofranili cipralexi bırakman için mi yazmıştı yoksa cipralexin faydası olmadığı için mi?
                cipralex in faydası olmadığı için yazdı, yazıldığı gün direk kestim, 1 hafta felan fizyolojik olarak aradım ama pek bir sıkıntı da çekmedim. Ama kafana göre bırakma, tofranili 12 tablet den her hafta 1 tablet azaltarak 1 'e indirdim, ikinci depresyon daha şiddetli oldu.

Yorum

Güncelleyelim...
                  Her şey güzel olacak...

Yorum

Artık bana iyi gelmiyor beni mutlu ve coşkulu etmiyor sadece ağlama krizinden sinir ve stresten uzak tutuyor. Sana nasıl etki ediyor forte?
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

bende 6 ay kadar cipralex kullanmıştım bi dönem..bikaç defa kendim bırakmaya kalktığımda acillik olmuştım..bırakması gerçekten çok zor..allah yardımcın olsun..

Yorum

Forte ilacı kullandığın sürece içinde hayat enerjisi ve mutluluk oluyor mu yoksa durgun mu oluyorsun?
                        Her şey güzel olacak...

Yorum

Aynı zamanda durgun, bedeni ve düşünceyi yoracak bir iş yapmayı istemeyen biri mi oluyorsun?
                          Her şey güzel olacak...

Yorum

janedoe ilacı düzenli kullanmama rağmen düzenli faydasını göremiyorum o yüzden bırakmak istiyorum. Neden böbreklerim, bağırsaklarım bana faydası olmayan bir ilaçtan dolayı çalışmak zorunda kalsınki...
                            Her şey güzel olacak...

Yorum

Günde bir tane 20mg lık alıyordum, son dört günde gün aşırı 10luk aldım, yani son dört gün toplam iki tane 10luk aldım. Şu an üzerimde ilaç kullanırken olan bitkinlik ve bıkkınlık yok moral bozukluğu da yok, bakalım devamında ne olacak...
                              Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                              X