Duyuru

Collapse
No announcement yet.

MODİODAL???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• MODİODAL???

arkadaşlar mrb...cipralex kullanıyorum ama zaten uykuyu seven bi yapım oldugundan uyku durumum iyice arttı.okulda derste resmen uyuyorum..kendimi engelleyemiyorum..doktorum mondiodial verdi aşırı uyku hali için.sabah akşam kullan dedi ama gece uyuyamamktan korktugum için yalnızca sabah alıyorum.ama ögleden sonra tekrar uyku bastırıyor.ayrıca bi ilaç bagımlılık yapar mı? ilacı kullanan var mı aranızda?

Merhabalar,

Doktorunuza tekrar gittiğinizde, narkolepsi ya da hipersomnia gibi herhangi bir teşhis koyup koymadığını sorunuz. Uykuya eğiliminizin altında farklı bir biyolojik sebep de yatıyor olabilir. Bunu netleştirmelisiniz. Modiodal bağımlılık yapıcı özellikte değildir. Fakat, her uykuya meyilde verilecek bir ilaç da değildir. Bu nedenle, biyolojik birkaç tetkik yaptırınız. Ailede diyabet vs gibi yatkınlık var ise buna da baktırınız. Tüm bunların yokluğunda, üstte bahsettiğim uykuya meyile neden olan rahatsızlıklar konusunda kesin teşhis talep ediniz. Direkt ilaç kullanımını tercih etmeyiniz.

Sevgiler.

Yorum

öncelikle ilginize teşekkür ederim..bir teşhis konmadı.aslında ben cipralex'i bırakmak istedigimi söylemek için gitmiştim.antidepresanlar bende çok fazla uyku yapıyor ve bu sene derslerim çok yogun.bunu doktoruma aynen bu şekilde aktardım.ama o ilacı bıraktırmak yerine modiodalı verdi.daha iyi verim alırsın ders çalışırken dedi..evet işe yaradı derste uyuklamalarım bitti.zten doktorun 1 sabah 1 akşam al dedigi ilacı ben yalnızca tek doz 100mg olarak sabah alıyorum.ama yine de bu kadar ilaca karşıyım.

Yorum

arkadaşım bende modiodal 100 mg kullanıyorum.
        bende üniversite okuyorum sadece sabahları alıyorum banada uyku için verildi daha enerjik olursun içinde denildi fakat içtiğimde aşırı sersem aşırı uykulu aşırı halsiz oluyorum ve uyku düzenimde değişme yok.
        bu arada ilaca maddi yönden bakarsak ilaç pahalı 130 küsur tl...
        ben psikiyatristime tekrar danışıcam ve bu ilacı almamakta kararlıyım.

Yorum

ayıktıran bi ilaç bu.

Yorum

yılalrdır bu dertten yakındım,doktor bana bu ilaçdan hiç bahsetmedi :@
            arkadaşlar eczaneden alamaz mıyım gidip?
            yardımcı olun.bende çok uyumaktan şikayetçiyim,iş hayatım olunca zorlanıyorum.sabah kalmak istiyorum herkes gibi :'(
            x/X/x{paranoid dunya}x/X/x

Yorum

merhaba
              eger sana bahsetmediyse sen ona bu ilactan bahsedebilirsin ve umarım yardımcı olur..benim sikayetlerime tam olarak cewap weriyo gibi geldi ve ilk önce kendi doktoruma sorup onun onayı aldım sende boyle yapmalisin...aile doktoruma gidip temin edebilecegimi söyledi..eczaneye kücük bi bedel ödeyerek sahip oldum..umarım doktoruna sorup kendi hakkında ve bu ilac hakkında daha cok bilgi alabilirsin...
              bendeki yarım günlük etkisini merak edenler varsa suan kendimi dinc hissediyorum ve gayet sakinim odaklanabiliyorum..anlayabildigim kadarıyla diyer günler icin daha iyi sonuclar alabilirim...herkese acil sifalar eger cewaplarım sizi tatmin ettiyse ne mutlu bana

Yorum

Böyle ilaçları doktor önermeden kullanmayın Modiodal'ı kafasına göre alan birisi msnden anlattı Vücudunda sürekli kaşınmalar başlamış Ürtiker gibi bişey demişti Aman dikkatli olun arkadaşlar
                Last edited by umbrella; 16-02-2011, 01:19 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinnnnnn
                  ben kullandım hiç de abartılacak etkisi olmadığını test etmemle bıraktığım ilaç oldu, uyku problemimi biraz düzenledi uyanık tuttu biraz gelgelelim bağımlılık konusuna bende yapmadı yapacağını da sanmıyorum
                  derinnnnnn ilaç içindeki isteksizliği, halsizliği aldı mı?
                  Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                  X