Duyuru

Collapse
No announcement yet.

arkadaşlar lütfen yardım edin çok mutsuzum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• arkadaşlar lütfen yardım edin çok mutsuzum

öncelikle merhabalar yaşım 21, 4-5 gün öncesine kadar herşey iyidi sabaha doğru 5gibi uyuyup 12-1 gibi kalkardım uykum düzenli değildi ama kafamı yastığa koyduğumda uyurdum herhangi bir sıkıntım yoktu. babam bu durumdan çok şikayetçiydi annemde öyle uyku düzenimi sağlamam için baskı yapıyorlardı herkes gibi gece uyu erken kalk vs vs.. artık bana çok yüklendiklerinde birgün hiç uyumayıp gece yatayım düzelir dedim.. gece olduğunda uykum kaçtı ve gece uyuyamadım gece 1'de yattım olmadı 3'te yattım olmadı 5'te yattım yine yok.. sinirlerim çok bozuldu aşırı, doktora gittim velorin diye bir ilaç yazdı (remeron ile aynı etkiye sahipmiş bu sadece 15mg olanı), aldıktan yarım saat sonra gözlerim kapanıyor yatağa gidiyorum ama beynim uykuya geçmiyor uykuya dalamıyorum yani, ancak 1-2 saat yatakta döndükten sonra uyuyabiliyorum

artık uykuya karşı bir korku oluştu bende, ne zaman başımı yastığa koysam, acaba uyuyabilecekmiyim? uyu artık.. gibi şeyler geçiyor uykuya dalamıyorum ve çok huzursuzum sinirlerim çok bozuk, sanırım uyku düzenimi sağlayım derken bir travma geçirdim ve uykuya karşı anksiyete oluştu..

yardımınıza gerçekten ihtiyacım var, yani bir ilaç olsada aldığım anda uyusam istiyorum, psikiyatriye tekrar gitsem yada kendi başımamı bişeyler yapsam kararsızım. sizin önerileriniz nedir? şimdiden teşekkürler.

Kardeşim ben bu sorunu ciddi olarak bir yıl yaşadım. Nörolojiden psikoloğa kadar gittim araştırdım verdikleri ilaç beyni uyutup ruh gibi yapıyor insanı. En son yeter uyumazsam uyumayayım deyip kaygıyı hiçe aldım.. Bu kolay değil seni anlıyorum uykusuzluk insanı tüketiyor ama bu halinin kaynağı yine sensin. Sabah günlük aktivite ile vücudunu yorarsan ve akşam saatlerinde süt ürünleri tüketip kahve vs içmezsen mutlaka yorgun düşüp uyursun. Kafandaki kaygıdan kurtulamaz ilaç alırsan bu sorunu hayatına yayarsın.
    ........

Yorum

uykusuzluğun çözümü aslında Allah ile aranızda iletişim noksanlığıdır. sizden talepler bekliyor. kabul edip etmeme de O'na ait. ilk bakışta zordur, kabul, ama bir çağrıdır diye düşünüyorum.

dünyadaki en dandik bir şeyi bile O'ndan isteyin.

Yorum

kesinlikle ilaca başvurmamanı öneriyorum.bitkisel çaylar için en kötüsü.ilaçlar vücuduna zarar vermenin yanında,etkilerini gün içerisinde de görürsün.özür dilerim ayakta uyuyarak ömür geçirmeni istemezsin herkes gibi.ilaçsız yen.nasıl?gündüz kesinlikle uyuma.gece saat 12 oldu mu düşünme hiçbirşey.uyumaya çalış.rahat beyin uyur???düşünceli beyin uykusuzluk yaşar.???anlatabildim mi bilmiyorum.sadece uykusuzluksa derdin lütfen sakın ilaca bulaşmayın.kendinize bu kötülüğü yapmayın.Bu sitedekiler ilaçlardan neler çekiyor?okuyun bi?Bu ilaçlar sıradan fiziksel ilaçlar değil.sinir sistemin baskı altında.yan etkileri hayatı yaşanmaz kılıyor.günün 12 saati uyuyarak yaşamak...kesinlikle kullanmayın derim.

Yorum

Bana göre psikiyatriye gitmek bu duruma bir çare değil maalesef. Ben uyuyamama korkusuyla dört yıl savaştım. Bu dördüncü yılım. Yastığı gördüğüm her an ya uyuyamazsam korkusunu dibine kadar yaşadım. 96 saatten fazla bir süre hiç uyumuyordum. Abartmıyorum, aralıksız uyumadığım süreçler oluyordu. Bünyem bu duruma alışmıştı, uyumuş gibi gayet enerji dolu bir şekilde hayatıma devam ediyordum. Kimse uyumadığımı anlamazdı. Sadece sabahları çok gergin ve sinirli oluyordum. Lakin benim bu durumum "sınavdan önceki gün uyuyamayıp sınavda dikkatsizlik yaparsam" endişesiyle gelişti. Sınav endişem geçti ama uyuyamama korkum geçmedi. Umursamamayı defalarca denedim. Ama denemekten az bir çaba sarf ettiğimi fark ettim. Karar verdim başaracağım dedim ve başardım. Bu korkuyu umursamadım. Artık uyuyorum. Arada bir böyle yatakta bir saat falan oyalandığım oluyor ama normalde olması gerektiği gibi. Kafeine bu süreçte fazla hassastım. Ama umursamaya umursamaya bu da geçti. İlk başta kafeinli içeceklerden uzak dur. Bol bol yoğurt yemeni tavsiye ederim. En önemlisi sabrın ve kararın. Yapabilirsin çok zor değil. Geçmiş olsun

Yorum

Aynen bende yaşıyorum bunu.ben sadece 10mg cipralex kullanıyorum ağır ilaç kullanmıyorum.ama dediğin gibi gözlerim kapaniyor beynim uykuya dalmiyor.yüzme bilmeyen birinin kendini suya bırakması gibi zor

Yorum

İşleniyor...
            X