Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yardım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yardım

Yaklaşık olarak 3 haftadır uykuya dalma konusunda sıkıntı çekiyorum. Normalde 10 dakikadan uzun sürmezdi uykuya dalmam ve ne ışıkta ne de sesli ortamlarda uyuyabilirdim. Şimdiyse durum tersine döndü. Uykum geliyor fakat yatağa girdiğim anda onlarca düşünce zihnime hücum ediyor ve dalamıyorum uykuya. Son 3-4 gündür film, dizi vs. izlerken uykuya dalmayı deniyorum. En azından onların sesiyle düşüncelerimi unutuyorum. Ama sabahları inanılmaz kötü bir hisle uyanıyorum.
    Düşüncelerimi duymamak, unutmak ya da başka bi şeye odaklanmak için verebileceğiniz öneriler varsa gerçekten çok işime yarayacak. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Sistemli ve programlı ol.
    Meditasyon gibi yöntemler işe yarayabilir.Ben de çok işe yaradı. Zihnini kontrol edebiliyorsun.
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

kaçta yatıyorsan 2-3 saat öncesinden yatağa yat yatakta yatarken film dizi izle o zaman uykun gelir esnemeye başlarsın

Yorum

Şöyle bir önerim var: Milyoncuya koşup alıyorsun, altının zımbırtısıyla birlikte tabii. Bunu yatmadan önce kullanacaksın. Melisa çayının poşetlisinden de bir paket alıyorsun. Tavsiyem "Doğadan" marka almandır çünkü Lipton'un poşet kılıfları sinir ediyor. Kupa kadar içine su döküyorsun; şekeri makineye değil, kupaya koyuyorsun, normal şeker miktarından fazla olması önemlidir; iki poşet melisa çayından at ve düğmeye sonra bas, kaynaya dek, beş on dakika bekle.

Tutku yayın evinin roman tarzı olmayan, birçok hikâyeyi içeren kitaplarından en sevdiğini alıyorsun. Ben şu an Sevginin Gücü'nü okuyorum. Birçok ayrı hikâyeyi anlatan bir kitap olabileceği gibi, NTV Yayınlarının "Zeki olduğunu düşünüyor musun?" gibi bilimsel kitaplar da olabilir. Amaç her seferinde bir konuyu tam bitirmek. Cesaret veren öyküler vs. vs... Işık kapalı yatarak okurken ışıklı kitap gözlüklerini kullan ya da el feneri gibi birşey. Işığı kapatmaya gidene dek insan uyanıyor. Dediğim gibi amaç bilgi edinmek veya zevk almak değil ama bir roman gibi bütün bir kitap olunca 5-10 sayfa 5-10 sayfa anlayamamanın can sıkıntısı var. Hele kitabın şu an okuduğum Cinsel Atlas ise hiç uyuyamazsın

Makineyi bardağı ve şekerdenliği odanda bırak ve beş/sekiz litre su veya bir damacanayı da. Ha bir de kitabın bırak haşadı çıksın; kitabı yatağına altına sürmeye üşenerek uyuyorum ve sonra üstünde debeleniyorum çoğu kez ama değiyor. Zaten on lira birşey.

Unutmak filan diye de kendine telkin etme. Unutmak dünyanın en kötü şeyidir bence; onun yerine "sonra, kaldıracağım zaman düşünürüm" vb. telkin edebilirsin kendi kendine.
        Ekli Dosyalar

Yorum

k
          açta yatıyorsan 2-3 saat öncesinden yatağa yat yatakta yatarken film dizi izle o zaman uykun gelir esnemeye başlarsın

Film de roman gibi bir bütün hikâyedir. İnsan zor uyur. Hikâyeleri kapsayan kitap tavsiye ediyorum çünkü görselliği ve düşündürücülüğü az ve hem de ayın sonunda bir kitap bitirmiş olmanın mutluluğu var.
          Last edited by Çapulcu Recep Yılmaz; 11-08-2014, 07:59 AM. Reason: Alıntı

Yorum

İçinde bir sıkıntı var senin, sanki vicdan azabı çekiyorsun. Ama kadınlar daha az vicdan azabı çekerler ve şiddete daha az eğilimlidirler. fizyolojik bir durum değil bu. Kafan dolu. İşinde, okulunda, aşkında, evliliğinde, çatlak, dalgalanma, yenilik, gelişme vs. bir şeylere gebe olma durumu var sanki. Bence bir süreç bu. Uykularına kavuşacaksın. 4 gün çok kısa. En az iki ay bu durumda olman gerekiyor net bir şey söyleyebilmek için.
            Orjinal yazı sahibi: Gelgit View Post
            Yaklaşık olarak 3 haftadır uykuya dalma konusunda sıkıntı çekiyorum. Normalde 10 dakikadan uzun sürmezdi uykuya dalmam ve ne ışıkta ne de sesli ortamlarda uyuyabilirdim. Şimdiyse durum tersine döndü. Uykum geliyor fakat yatağa girdiğim anda onlarca düşünce zihnime hücum ediyor ve dalamıyorum uykuya. Son 3-4 gündür film, dizi vs. izlerken uykuya dalmayı deniyorum. En azından onların sesiyle düşüncelerimi unutuyorum. Ama sabahları inanılmaz kötü bir hisle uyanıyorum.
            Düşüncelerimi duymamak, unutmak ya da başka bi şeye odaklanmak için verebileceğiniz öneriler varsa gerçekten çok işime yarayacak. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Yorum

İşleniyor...
            X