Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dün yine sürekli atıştırmanın tehlikeli sularında yüzdüm durdum...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• dün yine sürekli atıştırmanın tehlikeli sularında yüzdüm durdum...

neden hayatımdaki her belirsizlik,her üzüntüde yada mutlulukta sürekli birşeyler yiyerek rahatlıyorum.aslında daha atıştırmaya başlamadan çok önce seziyorum o günün öyle geçeceğini ve kendimi uyarıyorum.yapma sakın yine yemeye başlama diye.ama bir an geliyor ve ipler kopuyor ve sonrası derin bir suçluluk duygusu.

sebep herşey olabilir.biri canımı mı sıktı.git atıştır rahatla.bir heyecan fırtınası içinde misin mutlu yada mutsuz farketmez git atıştır ruhunu yatıştır.kitap okuyorum mesela çok keyifli anlar ben ne yapıyorum atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp keyfimi taçlandırıyorum.beynimdeki yeme bozukluğunu söküp atmak istiyorum artık.ama olmuyor olmuyor....

Yorum

evet aslında bir çeşit bağımlılık.iradeli olmak yada iradesiz davranmak arasındaki gelgitler öyle yorucu ve bıktırıcı ki.

Yorum

Bende senin tam tersinim canım, canım birine sıkılsın, yemek yiyeyem, heyecanlı olsam yine yiyeyemem, 2 dk öncesine kadar çok aç olsam anında canımı sıkan bir olay olsa iştahım kesilir. Sonrası zaten bağırsaklarıma iner, ishal olurum sendeki durum tam tersi, ben böle durumlarda bile zorluyorum kendimi, ne kadar yemek istemesemde, sende tersini yap canım, tut kendini, yememeye gayret et, evden dışarı çık, dikkatini başka yöne ver..
        Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

çok enteresan bir huymuş gerçekten, ama sen bence kendini şartlandırmışsın bu konuda, olmzsa olmazın olmuş atıştırmak, kilo problemin yoksa bence bi sorun yok gibi, atıştıracak bişeyler bulamadığın zaman bu sende kötü etki bırakmıyosa sinir yapmıyosa bi sorun göremiyorum ben. çoğu kişide (ve bende) sigara içiyoruz, keyifleniyoruz sigara tutuyoruz millete, canımız sıkılıyo hemen yak bi sigara, bi haber alıyoruz, bi sigara içilir bunun üstüne diyoruz, bunun gibi yani, bağımlılıklar eğer rahatsız ediciyse kurtulmak lazım.
          ÖMÜR, UMUTTAN ÖNCE BİTMELİ...

Yorum

yıllardır kilo problemi ile uğraşıyorum.genetik bir problem aslında.ailede herkes kilolu.kilom şuanda normal sınırlar içinde olsa da gizli obezite ile savaşıyorum.dikkatim hiçbir yönde tam odaklanma yaşayamadığı için bu ne kadar zor bir durum bir bilseniz.

Yorum

dikkatini başka yöne vermeye çalış şartlandırma kendini, midende sürekli bir açlık isteği var ve sen bu dürtüyü bastırmak için fırsat kolluyo gibisin sanki, hani bi bahanem olsada bişeyler atıştırsam diye, sadece üzüldüğünde yada sadece mutlu olduğunda bişeyler yemek istesen neyse ama sen her olayda mutlaka bişeyler atıştırmak istiyosun, kafandaki bu düşünceleri bir uzman yardımıyla gidermeye çalış daha fazla kilo almadan ve kilo takıntın çoğalmadan.
              ÖMÜR, UMUTTAN ÖNCE BİTMELİ...

Yorum

seni anlıyorum ben de aynı durumu yaşıyorum..sebep ne olursa olsun yemek için bahanem hep vardır öyle bi iştahlıyım ki...stres azaltmıyo ki üzülsemde yiyorum mutlu olsamda...şu an problem boyutunda değil ama evlenince kesin tombiş olurum diye korkuyorum yapım müsait çünki...bi süre diyetisyene gittim uyguladıkça ideal kiloya indim ama aman ne kolay deyip saldım ve tekrar verdiğim yağları göbeğime yerleştirdim
                yapmamız gereken biraz dikkat etmek aslında..atıştırma yapacağımızda gevrek grisini diet bisküvi falan el altında bulundurmak..ama sor yapabiliyo muyum hayırrr...diyetisyen işe yarıyo dene derim ben

Yorum

çok mu aşırı yiyorsun? ne kadar mesela.
                  belki sana öyle geliyordur.
                  ben bir bayan olarak bir erkekten fazla yerim bunun farkındayım ama fazla kilo almıyorum,sorun etmiyorum.
                  zaman zaman gelecekte birden kilo alırsam korkusu oluyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: junkdarc View Post
                    çok mu aşırı yiyorsun? ne kadar mesela.
                    belki sana öyle geliyordur.
                    ben bir bayan olarak bir erkekten fazla yerim bunun farkındayım ama fazla kilo almıyorum,sorun etmiyorum.
                    zaman zaman gelecekte birden kilo alırsam korkusu oluyor
                    genele bakarsak çok yemiyorum.ama mesela 2 gün boyunca hep aklım bişeyler yemekte oluyor.seçmeden.ben bu kontrol ve kontrolsüzlük arasında gitmekten sıkıldım.yani devaam edersem kilo yapacak bunu bilip frenlemek zorunda kalmak.normal olmak istiyorum otokontrolden nefret ediyorum artık.ve dengesizliklerden...

Yorum

iştahı kapatan antidepresanlardan içtim bir ara.yeme isteği hiç'e iniyor.
                      yeme isteksizliği rahatsız ediyor insanı bu sefer.

Yorum

................................
                        Last edited by latina; 19-04-2011, 10:42 AM.
                        'hayatını bir vehme kurban etti.'

Yorum

bende de vardı bu duygular. ben çok sevdiğim bir şeyi görünce yada ayaklarım buzdolabına doğru gidince önce bir durup soluk alıyorum. biraz düşündükten sonra yememem gerektiğini hatırlayıp suçluluk duygusu duymuyorum.

Yorum

benim canım sıkıldığı için yiyorum. oyalıyor.

Yorum

ya ben artık atıştırmıyorum
                              resmen yiyorum sağlam sağlam.yani atıştırma falan küçük kalır.
                              paso yiyoruz
                              saldım artık banane
                              gene arada sırada tartılıyorum
                              ama ne kadar almışım diye bakmak için.o kadar büyük bir artış yok

Yorum

İşleniyor...
                              X