Duyuru

Collapse
No announcement yet.

içim içime sığmıyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• içim içime sığmıyor

yaşamak istemiyorum yada bu hastalığı kaldıramıyorum şizo damgasını yemişiz bi kere şizofreni olmadan önce düşünecektik bi kere nerden bulaştım bu hastalığa...

şizofrenler hakkında tek bilgi....akıl oyunları adlı film.sanırım gerçekler hayali karıştırıyorsunuz.zor olmalı çünkü bazen ben rüyalarımın etkisinden kolay çıkamıyorum.eğer akıl oyunlarını izlemediyseniz tavsiye ederim.gerçek bir yaşam hikayesi russel crow oynuyor.o ilça kullanmadan bununal başa çıkıp ünlü matematik profösörü oluyor.

Yorum

içim içime sığmıyor

kim bilir kaç yıl daha böyle geçecek

Yorum

tedavi görmüyormusunuz :roll: :roll:

Yorum

ewet yaklaşık 8 aydır tedavi görüyom

Yorum

diğer forumda okudum ablacım daha çok gençsin hayatın da çok güzel şeyler olacak .bende ergenlikte çok sıkıntılar yaşadım ailem kaynaklı ama hepsi geçti emin ol.tedavini yarım bırakma ,geçicek emin ol.önce iyileşeceğine inan .

Yorum

iyileşeceğime inanıyorum ama çekilecek gibi deil bu hayat intihar etmeyi düşünüyorum ama nerde bende o cesaret

Yorum

sakın!!!!!!ben denedim mideme salınan hortumun acısını hala hatırlıyorum ...yaşam çok kıymetli.bu canı sana veren ALLAH zamanını biliyor.hastanelerin acil servislerine bak ,ve hastalara insan çok kötü oluyor.onlar sevdikleriyle bir gün daha geçirmek için neler verirler.

Yorum

haklısın tamam bundan sonra intihar etmem zaten o cesaret de yok

Yorum

hayal ve gerçek ayırmak çok zor ben akıl oyunlarını bi izlesem iyi olucak bi turlu hayal olmadıgına inanamıyorum belki yardımcı olur bana bugün gece ruyamda bonibon alıyordum sabah kalktım evde bonibon arıyorum bu basit bi rğya gerçek sendromum daha neler yasadım valla :cry: :lol:

Yorum

ft

Orjinal yazı sahibi: hodmaynssmoyh
                      iyileşeceğime inanıyorum ama çekilecek gibi deil bu hayat intihar etmeyi düşünüyorum ama nerde bende o cesaret
                      şizofrenlerin yüzde10 ile 15 i intihar ederek ölüyor ,intihar oranı normal bi insandan 24 kat daha fazladır

Yorum

eğer sizi yormicaksa ilk belirtileri nasıl yaşadığınızdan bahsedebilirmisiniz engeç salı günü doktora gidicem ama şüphelendiğim birkeç belirti var...en belirgini ise hayalle gerçeği karıştırma durumu....ve unutulan zamanların yerine başka olayarın yaşandığının sanılması...

saçma sapan göz yanılmaları yaşıyorum...

internette hep bilimsel olarak açıklamışlar ama ben yaşayan bilen birnin ilk olarak rahatsız olduğunu nasıl anladığı üzerinde duruyorum birazda...

korkuda var tabi...insanlarla iletişim kuramıyorum mesela dalıyorum ve kimse dokunmasa öyle saatlerce durabilirim hareketsiz...küçüklüğümden beri küçük insanlar görüyorum çok ufaklar garip yani...

anlatırsanız... paylaşırsanız sevinirim...

Yorum

gökçe tam olarak senin problemin nedir, öğrencimisin çalışıyormusun

Yorum

ikisi birden açıktan fakülte eğitimim görürken bitaraftanda çalışıyorum...aile içindede herhangi bir provlemim yok..

genelde çevremdeki insanlarla problem yaşıyorum...

çok küçükken menenjit tehlikesi atlatmıştım ve 4aya yakın bir süre koma halinde yaşamışım...şans eseri kurtulduğum söylenebilir çünkü doktorların ilk izlenimi yaşamaz kurtulursada otistik olucak demişler....ancak sağlam kurtuldum Allâh'ın bi hikmeti işte...

sonraları okul çağımda başladı bu durum uyku sıkıntıları yaşadım hep ve atarax kullandım bi dönem...orta okulda...

lisedeyken halüsilasyonlar görmeye başladım...ve budurum epeyce sürdü gördüğüm şeylere inanıp etrafımdakileride inandırıyordum resmen...

biara düzeldim sandım ancak 4-5 ay önce yine başladı ondan öncede ara ara oluyordu ama sıklaştı....duyu kayıpları oluyor uyuşuyorum...

üzülmem gereken yerde gülüyorum kızmam gereken yerde hiçbişey hissetmiyor ve tepki vermiyorum...

unutuyorum ve unuttuğum anların yerine başka anılar geliyor yaşamadığım şeyler bunları etrafımdaki insanlardan öğreniyorum...yada kafamı çok yormam ve saatlerce düşünmem gerekiyor kendimi inandırmam için...

insanlar görüyorum tanımadığım insanlar...boyları çok kısa 1metre falandır enfazla boyları...mistik şeylere bağladım hep ama farkettimki olmadıklarını düşününce görmüyorum...çok fazla uydumakıllı davranıp hayatımı mahvediyorum...saçma sapan bişeyler yapıp enfazla 30saniye sonra pişman oluyorum bazen okadarda sürmüyor...

ve etrafımdakileri çok fazla kırıyorum durduk yere sinirlenip terör yaratıyorum resmen...napıyorum ben diyorum sonra o insan hakkında kafamda vir sürü anı oluşuyor bana yaptığı kötü şeyler ama aslında yapmadığı şeyler....

hafta içi doktora gidicem ama hiçbirşey bilmeden gitmek istemiyorum açıkcası...

Yorum

bu zamana kadar hiç doktora falan gitmedinmi, hiç kimseyle paylaşmadınmı, belki burada insanlar seni yanlış yönlendirebilir, mesela birbirlerine ilaç falan tavsiye edenler bile vae

Yorum

İşleniyor...
                              X