Duyuru

Collapse
No announcement yet.

her hayal kuran kendini şizofren ilan ediyo

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• her hayal kuran kendini şizofren ilan ediyo

forumda bakıyorum millet şizofren çıkmak için yarışa girmiş.her hayal kuran asosyal olan ben şizofren myiim diye başlık açıyo.değilsinz arkadaşlar bunu rahatlıkla sölerim...şizofren ağır bir akıl hastalığı, siz kendinize nasıl bunu yakştrmaya çalışıosunz anlayamıorum.her negatif belirtileri gösteren kendini şizofren ilan edio.ii de negatif belirtiler depresyon belirtileri zaten...şizofren olabilmek için çok başka belirtiler göstermenz gerekli...umarum derdimi anlatabilmişimdr
    Gemiler gibi dünya, gemiler gibi hayat
    Gemiler gibi yıllar, geçip gidiyor, geçip gidiyor...

Evet, kesinlikle haklısınız. Bazı kişiler ilgi çekebilmek için her şeyi yapıyorlar. Öyle kişileri esefle kınıyorum. Fakat bu kanal da gerçekten sorunu olan kimseler var, onlara yardım edebilirsek ne mutlu bize...

Şayet her insan kalkıp "benim sorunum var, bunu yapamıyorum, şunu yapamıyorum" demesine bende anlam veremiyorum.
    Bir insan nasıl olur da "ben şizofrenim" diyebilir. Olsa bile bunu demesi biraz garip. İnsan ilginç varlıktır. Çoğu kişi ilgi çekmek için her şeyi yapar..
    Do I really want this
    Sometimes I scare myself I just can't let it go
    Can you believe it
    Everything happens for reasons I just don't know
    I don't care about anyone else but me
    I don't care about anyone

Yorum

Evet şizofren olmadığını aslında kendileride anlayabilir sormalarına gerek yoktur.
      Çünkü sizofreni de kişi olanların bilincinde değildir gerçek ve gerçek dışı olayları ayırt edemez.
      Yani bilinci yarı kapalıdır. Ağır bir hastalıktır yüksek dozlu ilaçlar, gerektiğinde şırınga ve hatta hastalık ileri safadaysa prangalarla yatırılarak tedavi edilir.
      Ölü yaşayanlar,yaşayan ölüleri çekemezler. Özdemir ASAF

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kestane şekeri View Post
        forumda bakıyorum millet şizofren çıkmak için yarışa girmiş.her hayal kuran asosyal olan ben şizofren myiim diye başlık açıyo.değilsinz arkadaşlar bunu rahatlıkla sölerim...şizofren ağır bir akıl hastalığı, siz kendinize nasıl bunu yakştrmaya çalışıosunz anlayamıorum.her negatif belirtileri gösteren kendini şizofren ilan edio.ii de negatif belirtiler depresyon belirtileri zaten...şizofren olabilmek için çok başka belirtiler göstermenz gerekli...umarum derdimi anlatabilmişimdr
        ...bir de bu tür rahatsızlıkları olanların açtıkları forumlara yanlış cevap verenleri uyarmak lazım bence gerçekten sorunu olan yazmaya korkuyor bunlar yüzünden!...

Yorum

ayal kuranlar sizfrenmiki bence deil....

Yorum

Anlatmışsın zaten. İster istemez gülümsedim yazını okuyunca
            Şizofreni gerçeklikten kopmayı ifade eder kabaca .Hatta bununla ilgili bir kitap vardı ama hatırlayamadım ismini. Bir vaka örneğiyle net bir şekilde açıklıyordu şizofreninin ne olduğunu . Herkese şizofreniden uzak bir hayat dilerim , Allah şifa versin.

Yorum

ALLAH kimseye şizofreni hastalığını vermesin arkadaşlar bir kitap vardı şizofreni ile ilgili kitabın adı olasılıksız okumanızı tavsiye ederim

Yorum

sonuna kadar katılıorum... şizofren olmak çok iyi bir şey ya sanki...

Yorum

kestane şekeri çok doğru söylüyorsun, çok güzel ifade etmişsin, üstüne söylenecek bişey yok...
                  bu arada şizofrenik bozukluk gerçekten çok ağır bir bozukluktur, çok acılı süreçleri var, arkadaşlar filmlerden etkilenip gizemli bişey gibi algılıyorlar sanırım şizofreniyi, ama özenilecek bişey değil...

Yorum

Mümkün se bana yardımcı olun.nereye ne yazacagımı yeni üye olduğumda anlayamadım.Babam yıllardır hasta.ilaç bagımlılığı ve korku hastalık hastası.şizofren demiş doktorlar.annem çok dertli anlatamıo zarar verdiğini çevresine.onu bisüre yatırmak mümkün olsa eger ..ilaçları kafasına gre almayı bırakıp belkide ileride daha kötü sonuçlar olmasını engelelyecegiz.bakırköy de bidoktor varmı bize yardımcı olacak.inanın çook minnettar oluruz sizlere.saoln şimdiden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hewinn View Post
                      Mümkün se bana yardımcı olun.nereye ne yazacagımı yeni üye olduğumda anlayamadım.Babam yıllardır hasta.ilaç bagımlılığı ve korku hastalık hastası.şizofren demiş doktorlar.annem çok dertli anlatamıo zarar verdiğini çevresine.onu bisüre yatırmak mümkün olsa eger ..ilaçları kafasına gre almayı bırakıp belkide ileride daha kötü sonuçlar olmasını engelelyecegiz.bakırköy de bidoktor varmı bize yardımcı olacak.inanın çook minnettar oluruz sizlere.saoln şimdiden

Babanız tedaviyi kabul ediyor mu acaba??

Yorum

Allah acil şifalar versin babana... annenede sana da cok zor sizede yar ve yardımcı olsun.. sen bakırköye git her doktor yardımcı olur sanırım bilmiyorum ama...
                        Orjinal yazı sahibi: hewinn View Post

Yorum

şizofreni çok komplike bir hastalik herkezin yaptıgı internetten
                          şizofreniyi araştırmak belirtilerine bakmak ordaki yazan belirtiler depresyonda vb cogu rahatsızlıkda görülebilen belirtiler ayrıca şizofreninin bir kısıtlaması yoktur bireye göre farklı belirtiler ortaya koyabilir...
                          agır bir şekilde birisinin sizi zehirlicegini düşünüyorsanız ve bunun nedenının o kişinin gece kapısının önüne kırmızı çöp kutusu koymasıysa eger
                          bir sorununuz var demektır ... ama bu bile şizofren oldugunuzu göstermez
                          eğer sesler duyuyorsanız sesler size emirler veriyorsa
                          veya halüsulasyonlar görüyorsanız bi ozaman düşünmeye başlayabilirsiniz...

negatif belirtilere kafanızı takmayın
                          dikkat topyamama işte toplumsal ilgiyi kaybetme falan filan aslında orda yazan çoğu belirtiyi siz yanlış yorumluyorsunuz
                          Never Back Down

Yorum

bence şu var psikolojik hastalıklar birine o kadar benzer ki ve o kadar bireye göre farklılık gösterirki
                            kendi fikrim doktorlar bile tam olarak hiçbişeyden emin degildir cunku bazı belirtileri sizofreni gosterirken bazı belirtileri
                            depresyon veya melankoli olabilir ve kaldıkı 2 sini beraber geciriyorda olabılır... ve bunların kişiden kişiye belirtilerinin farklılaştıgınıda hesaba katarsak bi nevi kumar oynamadır
                            doktorların yaptıgı ılk gittiginizde size basit bi ilaç yazıp bi sure sonra belirtilerin tekrar ne alemde oldugunu gorurler eger geçmiyorsa başka hastalıkların tedavisi olan ve sizin belirtilerinize uyan bi ilaç verir
                            böyle eleye eleye sonuça ulaşmaya çalışırlar
                            eleştırdıgım bi konu var ilaçların işe yarayip yaramadıgı çok değişkendir çünkü psikolojik rahatsızlıkların sebebi değil sebebi olabilecek teorilerden ibarettir hiçbişey kanıtlanmamıştır varsayımlar dan ibarettir
                            psikolojik rahatsızlıklar üzerindeki çalışmaların çoğu bir kumardır sadece... ama şu bir gerçek yüksek derecede rahatsızlıklarda gerçekle baglantısını kaybeden insanlara verilen ilaçlar genelde işe yarar halusulasyonlar ve ses len duyan insanlar içinde bu geçerlidir çünkü bunlar daha kesin belirtilerdir... gerisi ise ruhsal durumların yorumlanması ve teorileştirmesınden başka bir şey değildir
                            burda ne doktorlar nede başkalarinin bir hatası var en doğru olan şeyi yapıyorlar bundan daha doğrusu yok
                            melesef ki canli bir insanı bu rahatsızlıkları araştırmak için kobay olarak kullanmak mümkün değildir ... ama mümkün olsaydı emin birçok insanın yaşamı berbat edilirdi bunun yanında olumlu olarakda birçok psikolojik rahatsızlıgın nedeni ve tedavisi kesinleşirdi ama bu bir çıkmaz ... bu demek değilki hiçbir zaman bulunamıcak allahdan kobay hayvanları var ama buda insanın karışık zeki beyin kapısını taklit etmediğinden hiçbirşeyden emin olamicaklar hiçbir zaman ...

ölü beyinlerin incelemesinde benim dikkatımı ceken birşey acıklandı
                            tüm insanlar eger 150 yaşına kadar yaşasa hepsi alzaimer hastalıgı olacagı acıklandı bunun nedeni ise
                            yaşli bir insan öldugunde alzaimer degilse bile beyninde alzaimer belirtilerinin bulundugu söylendi... her insan için geçerli
                            Never Back Down

Yorum

16 yıldır şizofrenim ,hastalığımı kabul ederek , araştırarak üstesinden gelmeye çalışıyorum.her bunalıma giren şizofren olmaz ve her depresyonun sonucuda şizofreniye çıkmaz .eskiden net yoktu lükstü sadece ansiklopedilerden ve doktordan yarım yamalak alacağın bilgiyle idare ediyordun.hastalığın ciddiyetini ve ilaçların önemini bilmiyordum .şimdi iletişim ve teknoloji çağında olduğumuzdan bu hastalığa daha ciddi yaklaşıyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X