Duyuru

Collapse
No announcement yet.

her hayal kuran kendini şizofren ilan ediyo

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: hewinn View Post
    Mümkün se bana yardımcı olun.nereye ne yazacagımı yeni üye olduğumda anlayamadım.Babam yıllardır hasta.ilaç bagımlılığı ve korku hastalık hastası.şizofren demiş doktorlar.annem çok dertli anlatamıo zarar verdiğini çevresine.onu bisüre yatırmak mümkün olsa eger ..ilaçları kafasına gre almayı bırakıp belkide ileride daha kötü sonuçlar olmasını engelelyecegiz.bakırköy de bidoktor varmı bize yardımcı olacak.inanın çook minnettar oluruz sizlere.saoln şimdiden
    3 yıldır şizofreni hastasıyım babanızın yapmış olduğu zarar verici hareketler hastalığından kaynaklanıyor.İlaçlarını almıyor demişssiniz ilaçlarını almadığı için böyle davranışlarda bulunuyor.eğer tedavi olmayı kabul ediyorsa en yakın psikiyatri kliniğine gidip tedavi olma imkanı var. bakırköyden bahsetmissiniz oradaki hangi hekime giderseniz gidin size yardımcı olacaklardır.babanız ilaç almaya başladıktan sonra büyük ölçüde bu davranışlarından zamanla kurtulacaktır.önemli olan onu en kısa sürede ilaç almasına yardımcı olmanızdır. iyileşmeyi zamanla sizde farkedecektir .en azından kötünün iyisi yönünde bir iyileşme olacaktır.

Yorum

Merhaba Arkadaşlar,
      Last edited by canikmata; 18-05-2011, 08:46 PM.

Yorum

ibrahim deneyimlerinden yararlanmak için soru soruyorum. 16 yıldır hastayım yazmışssın. edindiğin bilgileri belki paylaşabilirsin

Yorum

canikmata merhaba ,rexapini invegaya başlamadan önce kullanıyordum.4 yıldır invega kullanıyorum.daha önceleri ilaçları dönem dönem kullandım .her düzeldiğimde ilaçları bıraktım iyiyim birşeyim yok diye .şizofreninin ömürboyu sürecek bir hastalık olduğunu bilmiyordum.şuan düzenli ilaç kullanmama rağmen üç gündür koku halüsinasyonları başladı .yeni bir ilaç tedavisine başlıyacağım.şimdi kullanılan ilaçlarda tam koruyucu değil ama hiç yoktan iyidir .

Yorum

ibrahim sağol cevap verdiğin için,
            bende birçok hasta arkadaşla konuşuyorum, hiçbiri ilaçları sakın bırakma diyor.
            sanırım senin cevabından da anladığım kadarıyla ilaçları düzeldim diye bırakmamam lazım. ki zaten ben iyileştim ama ilaçları bırakmayı düşünmüyorum.
            bir de sende tardiv diskinezi (istemsiz kas hareketleri) oldu mu? internetten okuduğum ya da hasta arkadaşlardan edindiğim bilgiler uzun süre antipsikotik kullanımı tardiv diskinezi yapabiliyormuş. gerçi 2. nesil antipsikotiklerin (atipik antipsikotiklerin) tardiv diskinezi yapma olasılığı düşük olduğu yazıyor bazı dergi makalelerinde...

Yorum

bir de ibrahim zamanla ilacı değiştirmek mi gerekiyor?
              6 ay risperdal kullandım, yan etkilerinden dolayı bıraktım. sonra rexapine başladım. şu anda ilacımdan çok memnunum. ilk başlarda kilo yapıyordu, o yan etkisi zamanla geçti. 3.5 senedir kullanıyorum ve hastalıktan yana hiçbir şikayetim kalmadı. ama zamanla ilacın etkisi geçer mi? zamanla ilacı değiştirmem gerekir mi? bana kalsa rexapin'i ömür boyu kullanırım. uyku yapıyor ama çok değil, beni rahat uyutuyor.
              invega nasıl bir ilaç? yan etkileri var mı? kişisel deneyimlerine dayanarak nasıl buluyorsun?

Yorum

tik yapmıyorda arada bir kas ağrısı ve parmaklarda seğirme yapıyor .eski nesil ilaçlarıda kullandım .yanetkiler için akineton hap yada iğne veriyorlardı.

Yorum

İşleniyor...
                X