Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Evet Heidiler Gerçeklere Dönüyoruz (Sosyal Fobi)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Evet Heidiler Gerçeklere Dönüyoruz (Sosyal Fobi)

Türkiye çapında meşhur bir ruh doktoru sosyal anksiyete alanında isim yapmış birisi ile aile dostları vasıtasıyla görüşme fırsatı buldum kimse ele geçiremiyor benim şansıma utana sıkıla bir sohbet gibi birşey yapdık sosyal fobi hakkında özet olarak bana dediği şuydu " Sosyal fobi biraz genetik birazda bunu tetikleyen yaşanmışlıkların tezahürüdür, %100 tedavi edilemez,ömür boyu hastanın sırtında kamburdur,ve tam anlamıyla kalıcı olarak tedavi edilemeyip sadece harlı ateş biraz olsun dindirilebilir,bu iniş çıkışlardan bunalan bir çok hastamı intiharın kıyısından dönderdim, aslında bunu başaramazdım ilaçların ve terapinin bir sınırı var, onlara bu dünyanın bir sınav yeri olduğunu anlatıp Allah'a sığınmalarını istiyorum.. tek başına biz birşey yapamayız kendinizi ibadetlere veriniz ve bu hastalığı yenmek için çaba harcayınız yoksa her geçen gün kötüye gidecektir."
    Last edited by kürdankollar; 24-05-2013, 08:14 PM.

Sorsaydin bunu ben de sana soyleyebilirdim.
    Gunaydin xD
    Last edited by asperger; 24-05-2013, 06:02 PM.
    Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
    Mustafa Kemal ATATÜRK
    Asperger bir kız arkadaşım olsun isterdim,
    kalk gidiyoruz dediğimde nereye diye sormayan,
    karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

Yorum

Orjinal yazı sahibi: asperger View Post
      Sosaydin bunu ben de sana soyleyebilirdim.
      Gunaydin xD
      herkes bir umut nasıl yenebilirim tamamen atmak istiyorum diye konular açmışlar buranın dışındada başka sitelerde var, biz bilen azınlığız.. heidicilik oynamaya gerek yok bilmeyen arkadaşlarımız tamamen yenebilirim sanıp umutlanmasınlar umut tacirlerine kanmasınlar, ama şuda bir gerçek ki bir umut olmalı hep sen bırakırsan o seni dört kolla sarıyor.. savaşmak gerek !

Yorum

100 de 100 katılıyorum. bi yerde kabullenmek gerek. tamamen iyileşme sözkonusu değil. tam iyileştim diyorsun bi şey oluyor hooop başa dönüyorsun. kısır bi döngü gibi.
        HAYAT HARCARIM LAN SENİ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kürdankollar View Post
          herkes bir umut nasıl yenebilirim tamamen atmak istiyorum diye konular açmışlar buranın dışındada başka sitelerde var, biz bilen azınlığız.. heidicilik oynamaya gerek yok bilmeyen arkadaşlarımız tamamen yenebilirim sanıp umutlanmasınlar umut tacirlerine kanmasınlar, ama şuda bir gerçek ki bir umut olmalı hep sen bırakırsan o seni dört kolla sarıyor.. savaşmak gerek !
          Hic kendini yorma bosver valla bak, istersen bu konu hakkinda duzinelerce kitap yaz yine umutlanan umutlanmaya devam etcek yine herkes kendi bildigini okuycak.
          Nedense gercekleri soyledigin zaman kotu oluyorsun bizim milletin gozunde..
          Ben aylardir bu sitede psikolojik sorunlarin cogusu genetik kokenli diyorum bosuna ilac icip beyninizi mahvetmeyin diyorum bi bakiyorum yeni konu acmis `ilac tavsiye edin`.
          Boyle de armut pis agzima dus milletiz biz..
          Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
          Mustafa Kemal ATATÜRK
          Asperger bir kız arkadaşım olsun isterdim,
          kalk gidiyoruz dediğimde nereye diye sormayan,
          karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

Yorum

Ben yendim

Yorum

arkadaslar bana yardım eder mısınız lutfen

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
                Ben yendim
                Üzerine gidip sürekli bir seviyede tutarsanız grafiğin altına düşmessiniz sanırım siz sürekli üzerine gidiyorsunuz veya fobiniz ileri seviye değildi

Yorum

Üzerine gidip sürekli bir seviyede tutarsanız grafiğin altına düşmessiniz sanırım siz sürekli üzerine gidiyorsunuz veya fobiniz ileri seviye değildi
                  %100 yenmiş değilim.
                  En azından ikili ilişkilerde baya baya ilerletmiş durumdayım. Tabii isteyerek mi yoksa zoraki mi oldu bilemem.
                  Hâlâ elim telefona giderken kalbimin nasıl çarptığını hissedebiliyorum ancak eskiden nefes alamazdım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
                    %100 yenmiş değilim.
                    En azından ikili ilişkilerde baya baya ilerletmiş durumdayım. Tabii isteyerek mi yoksa zoraki mi oldu bilemem.
                    Hâlâ elim telefona giderken kalbimin nasıl çarptığını hissedebiliyorum ancak eskiden nefes alamazdım
                    çok sevindim sizin adınıza umarım daha da hafifler bana telefonda konuşmak ölüm geliyor henüz sizlere bakıp mutlu olalım bari.

Orjinal yazı sahibi: obsesif emoş View Post
                    arkadaslar bana yardım eder mısınız lutfen
                    sorununuz sosyal fobi ile alakalımı ? eğer öyleyse ben tecrübeli bir fobiğim buyrun anlatın bilgimce yardımcı olmaya çalışayım

Yorum

çok sevindim sizin adınıza umarım daha da hafifler bana telefonda konuşmak ölüm geliyor henüz sizlere bakıp mutlu olalım bari.
                      İnşallah herkesin ki geçer.
                      Tek söyleyebileceğim üstüne gitmeden geçecek gibi durmuyor.

Yorum

Bildiğim fakat hiç duymak istemediğim bişey...Ne acı değil mi? Asla normal insanalr gibi yaşayamayacaksın...Bunun psikolojisi insana ömür boyu yeter zaten...
                        Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

ilaç biraz iyi geliyor. dogustan biz bu savası kaybettik cocuklar........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: schrödingerinkedisi View Post
                            ilaç biraz iyi geliyor. dogustan biz bu savası kaybettik cocuklar........
                            bunu söyleyip pes ederseniz benim gibi en dibe vurursunuz imkanlar dahilinde savaşın en azından daha kötüye gitmesin gitmesin..

Yorum

bunu söyleyip pes ederseniz benim gibi en dibe vurursunuz imkanlar dahilinde savaşın en azından daha kötüye gitmesin gitmesin..
                              nasıl savasacagım mesela?

Yorum

İşleniyor...
                              X