Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yaşlanmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yaşlanmak

Bu tam bir fobi değil ama seneler sonra daha da ilerleyecek gibi. Ben yaşlanmaktan korkuyorum arkadaşlar hem de yaşım 23 Var mı böyle hisseden??

Bedenen mi yoksa zaman kavramı olarakmı yaşlanmaktan bahsediyoruz ?

Yorum

Sanırım ikisi de. Özellikle bedenen yaşlanma fikri beni endişelendiriyor. Hem bi de büyüdükçe sorumluluklar artıyor. İnsan eskisi kadar pervasız olamıyor. O aptal cesareti dediğimiz melaike uçup gidiyor sanki

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mndrbb View Post
        Bu tam bir fobi değil ama seneler sonra daha da ilerleyecek gibi. Ben yaşlanmaktan korkuyorum arkadaşlar hem de yaşım 23 Var mı böyle hisseden??
        Abi 23 yaşında bu durumdan korkuyorsan için geçmiş zaten Hayat bence 35 ten sonra başlıyor. Hayatın anlamını o yaşlarda idrak edip daha sağlam kararlar alacağıma inanıyorum. Yaşlanmaktan değil boşa yaşamaktan korkarım ben..!
        ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
          Abi 23 yaşında bu durumdan korkuyorsan için geçmiş zaten Hayat bence 35 ten sonra başlıyor. Hayatın anlamını o yaşlarda idrak edip daha sağlam kararlar alacağıma inanıyorum. Yaşlanmaktan değil boşa yaşamaktan korkarım ben..!
          İşte dediğimi yanlış anlamışsın. Diyosun ya boşa yaşamaktan korkarım diye. 35ine gelip arkana baktığında dolu da olsa boş ta olsa 35sin artık. Ne yaparsam yapayım 12 sene geçecek zaten. Dolu olmuş boş olmuş ne farkeder benim gençliğim olmadıkça Sen o yaşlarda gelecek planlamaktan bahsediyosun. Esas genç anı yaşar. Sorumluluklar yaşlandırıyor ne yazık ki böyle 20sinde iken 35inden sonrasını gözlüyor insan

Yorum

İşte dediğimi yanlış anlamışsın. Diyosun ya boşa yaşamaktan korkarım diye. 35ine gelip arkana baktığında dolu da olsa boş ta olsa 35sin artık. Ne yaparsam yapayım 12 sene geçecek zaten. Dolu olmuş boş olmuş ne farkeder benim gençliğim olmadıkça Sen o yaşlarda gelecek planlamaktan bahsediyosun. Esas genç anı yaşar. Sorumluluklar yaşlandırıyor ne yazık ki böyle 20sinde iken 35inden sonrasını gözlüyor insan
            Abi yanlış anlaşılacak kadar derin değil değil yazdığın. Aynı yaştayız ve gençliğin doruk noktasında yaşlacağım diye kaygı taşımam ben..! Her yaşın kendine göre sorumluluğu ve güzelliği var zaten. Sen içinde bulunduğun dönemi yaşayamazsan gelecek seni sadece kaygılandırır..! Benim için yaşlılık elden ayaktan düşüp hayattan umudu kesmektir. Ben 20 yaşında ne miskin adam tanırım buna karşılık 45 inde çakı gibi olan..! Yaş kimlikte yazar beyinde yaşanır anlayacağın...!
            Last edited by MoRbİd; 28-04-2014, 08:19 AM.
            ........

Yorum

4 yaşında bir çocuğa göre o kadar yaşlısın ki, amcası yada teyzesi yaşındasın. Durduramazsın, kendinden yaşlılarla teselli bulabilirsin ama üstündekilerin sayısı hep azalırken, altındakilerin sayısı hep artacak. Ölümlü olduğunu bilen birinin yaşlanmaktan korkmasını kişisel bir zayıflık olarak görürüm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                4 yaşında bir çocuğa göre o kadar yaşlısın ki, amcası yada teyzesi yaşındasın. Durduramazsın, kendinden yaşlılarla teselli bulabilirsin ama üstündekilerin sayısı hep azalırken, altındakilerin sayısı hep artacak. Ölümlü olduğunu bilen birinin yaşlanmaktan korkmasını kişisel bir zayıflık olarak görürüm.
                Ben de insanların ölümlü olduğunu bile bile hiç yaşlanmayacak, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamalarını kendilerini kandırmaları, zayıflık olarak görüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                  Takdire şayan bir yorum. Çok güzel alkışlıyorum :41:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
                    Abi yanlış anlaşılacak kadar derin değil değil yazdığın. Aynı yaştayız ve gençliğin doruk noktasında yaşlacağım diye kaygı taşımam ben..! Her yaşın kendine göre sorumluluğu ve güzelliği var zaten. Sen içinde bulunduğun dönemi yaşayamazsan gelecek seni sadece kaygılandırır..! Benim için yaşlılık elden ayaktan düşüp hayattan umudu kesmektir. Ben 20 yaşında ne miskin adam tanırım buna karşılık 45 inde çakı gibi olan..! Yaş kimlikte yazar beyinde yaşanır anlayacağın...!
                    E zaten elden ayaktan düşmekten, saçlarımın dökülmesinden, beyazlamasından, görüntümün kötüleşeceğinden de korkuyorum. E tabi bunlar bir anda olmuyor yavaş yavaş işliyor hayat bunları üzerimize. Ben de tanıyorum o miskinleri ben onlardan değilim. Zaten onlardan olsam korkmazdım . 40-45 ben de çakı gibi olurum inanıyorum. Ama sana bişey sorucam. Aynı yaştayız bilirsin. Kalbinin etrafında yanan ateşi hissedersin. Gençliğin ateşi. O işte yavaş yavaş azalmıyor mu? İlla ki ilerde ben de alışıcam yaşlanmaya. Şöyle bişey var ama içimdeki çocuk bırakmıyo beni. O yaşadıkça yaşımın daha altında gibi davranabilirim.

Bu arada hepiniz şöyle anladınız sanırım. Benim şimdiden eteklerim tutuştu, uykularım kaçıyor, kendimi yaşlı hissediyorum. Hayır böyle bişey yok. 23 yaşındayım taş gibiyim maşallah Liselilere göre yaşlandığım doğrudur abi diyolar Benim korkum bir daha eskisi gibi olamamak. Gençliğimin gitmiş olması. Yoksa 40ında da 50inde de hayat yaşanıyor.

Yorum

E zaten elden ayaktan düşmekten, saçlarımın dökülmesinden, beyazlamasından, görüntümün kötüleşeceğinden de korkuyorum. E tabi bunlar bir anda olmuyor yavaş yavaş işliyor hayat bunları üzerimize. Ben de tanıyorum o miskinleri ben onlardan değilim. Zaten onlardan olsam korkmazdım . 40-45 ben de çakı gibi olurum inanıyorum. Ama sana bişey sorucam. Aynı yaştayız bilirsin. Kalbinin etrafında yanan ateşi hissedersin. Gençliğin ateşi. O işte yavaş yavaş azalmıyor mu? İlla ki ilerde ben de alışıcam yaşlanmaya. Şöyle bişey var ama içimdeki çocuk bırakmıyo beni. O yaşadıkça yaşımın daha altında gibi davranabilirim.

Bu arada hepiniz şöyle anladınız sanırım. Benim şimdiden eteklerim tutuştu, uykularım kaçıyor, kendimi yaşlı hissediyorum. Hayır böyle bişey yok. 23 yaşındayım taş gibiyim maşallah Liselilere göre yaşlandığım doğrudur abi diyolar Benim korkum bir daha eskisi gibi olamamak. Gençliğimin gitmiş olması. Yoksa 40ında da 50inde de hayat yaşanıyor.
                      Sen ne yazdıysan herkes yazdığın şeyi anlıyor sende bunu anla Anlattığın kadar anlaşılırsın bu böyledir..! Soruna gelirsek bu duruma ve olaya göre değişir.. Bir futbol maçında 15 yaşındaki çocuğun verdiği tepkiyi verip futursuzca sevinebilirim. İş sorunlara ya da sorumluluklara gelince gereken olgun duruşa sahip olmaya çalışırım. İçimdeki çocuk ölmez, gözlerimin ferini söndürmem ama bazen yılgınlıklar olur. Onları da zamanı gelince atlatır yola devam derim.
                      ........

Yorum

Zayıflık tabiki. Hamlık ve pişmemişlik. Birgün bitecek bir hikaye için, sonsuz pazarlıklar yapıyoruz. Hayata verieln değer, hayatın uzunluğu ile paralel değil.
                        Ben de insanların ölümlü olduğunu bile bile hiç yaşlanmayacak, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamalarını kendilerini kandırmaları, zayıflık olarak görüyorum.

Yorum

Estağfirullah. Çok teşekkür ediyorum, takdir buyurdunuz.
                          Orjinal yazı sahibi: scorpi lee View Post
                          Takdire şayan bir yorum. Çok güzel alkışlıyorum :41:

Yorum

sf ile geçmiş 23 yıl, heba olmuş gençlik, kendini yeteri kadar gösterememe ve senden daha vasıfsızların laf yaparak senin önüne geçmeleri, en önemlisi de genç yaşta istediğin şeyleri yapamaman bence bu tarz düşüncelerin birleşimi sana yaşlandığını hissettiriyor olabilir..

Yorum

yaşlanma sürecini istesen de durduramazsın. Yavaşlatabilirsin ancak. Hayatta isen, kaçınılmaz sondan kaçamazsın.
                              Ben de bir zamanlar benzer duyguları yaşamıştım ama hayatın tadını çıkarmak en iyisi.

Belki elden ayaktan düşersem, intihar edebilirim. Bakalım hayatta isem o zaman neler olacak
                              O zamana kadar hayatın tadını çıkarmaya devam.
                              İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
                              Malcolm X

Yorum

İşleniyor...
                              X