Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Obsesif takintı için doktorun verdiği ilaçları değerlendirir misiniz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Obsesif takintı için doktorun verdiği ilaçları değerlendirir misiniz

Merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.Yaşım 18 bende aşırı derecede cinsel obsesif takıntılar mevcut aslında 4 yıldir devam ediyor son 5 aydır ağırlaştı.Artık dayanılmaz bi hal alınca doktora gittim .Neler yaşadığımı ne tür takıntılarım olduğunu anlattım.Anlattıklarım sonucunda bana sabah akşamlı iki hap verdi.
    PROZAC 20 mg
    RİSPERDAL 1 mg(Hap ikiye bölünerek içilecek)
    Arkadaşlar doktora ilk defa gittim haliyle ilk defa anti-deprasan kullanacam buna bağlı olarak ne gibi etkileri veya yan etkileri olur.Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Saygılarımla

öncelikle hoş geldin.. prozac'ı bilmem ama risperdal etkili bi ilaç.. gerçi düşük miligramlı kullanacakmışsın.. ben de risperdalin yan etkisi uyuşma vs olmuştu.. ben takıntı için almamıştım ilacı ama bi miktar etkisi olmuştu sorunlarıma.. ama çok uyuşukluk yaptığı için risperdalden abizole geçirdi doktor beni.. umarım tez zamanda kurtulursun rahatsızlığından da ilaçlardan da..
    "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
    Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Cevabınız için teşekkürler doktor hap bitince tekrar gel dedi galiba aşama aşama doz artırılacak bir de aklıma takılan prozac özellikle ergenlik döneminde intihar düşünceleri oluyormuş bi bilginiz var mı ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yalçın36 View Post
        Cevabınız için teşekkürler doktor hap bitince tekrar gel dedi galiba aşama aşama doz artırılacak bir de aklıma takılan prozac özellikle ergenlik döneminde intihar düşünceleri oluyormuş bi bilginiz var mı ?
        dediğim gibi prozac kullanmadım ama başka kullandığım anti depresan ya da antipsikotik ilaçların yan etkisinde intihar düşüncesi, girişimi vb. yazılar vardı.. ben de böyle bi etki oluşturmadı ama kimi insanlarda olabiliyor.. dikkatli olmanı öneririm..
        "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
        Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Arkadaşlar üniversite sınavlarına hazırlanıyorum 25 gün kala çalışmayı sıklaştırdım ama prozacı kullanalı soruları okuyunca zor anlamaya başladim bilmiyorum bununla bir ilgisi var mı eğer varsa sınava kadar ertelemek istiyorum

Yorum

Evet var Çünkü biraz uyuşukluk yapıyor ben prozac kullanıyordum cok uyumama sebep oluyordu.

Yorum

bünyen ilaca alışana kadar böyle problemler yaşaman normal, en erken 20-30 gün içerisinde kötü yan etkileri ortadan kalkar...
              M.V.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yalçın36 View Post
                ben de prozac kullanıyorum... sadece uyku getiriyor.
                ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
                18.12.2012 - 2015
                ©

Yorum

@Yalcin36 aramiza hos geldin ,bu ilaclari hic kullanmadim(hayret nasil kullanmadim) ama antidepresan ilaclarin cogu hatta hepsi etkisini yada yan etkilerini 2 haftadan sonra gosterir(bir cok ilac kullandim ve tecrubeliyim bu konuda) neyse ilaclarini duzenli kullanmaya calis baktın,yan etkileri oldu hemen doktoruna basvur,simdiden gecmis olsun

Yorum

Evet arkadaşlar söylediğiniz gibi düşük doz olmasına rağmen kullanalı 3 hafta oldu kendimi biraz daha iyi hissediyorum ama sınav günü içmemeyi düşünüyorum sizce doğru mu yaparım

Yorum

İşleniyor...
                    X