Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BABAMLA ilgili lütfen çözmeme yardım edin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• BABAMLA ilgili lütfen çözmeme yardım edin

Bugün çok kötü bir gün benim için babam bana bağırdı ,sövdü, küfretti bu davranışları 1 kere daha yapmıştı o da annemin ameliyatından sonraydı.Çok garip adam çözemiyorum ne düşünüyor ne yapmak istiyor ne yapıyor hiç bilmiyorum ...bugünkü tartışmanın nedenini annem söyledi arkadaşlarından biri ev almış bundan dolayı bu kadar kızgın,sinirliymiş(kıskançlık yani ,kendisinin malı mülkü yoktur).İşin kötü tarafı kendi işini kurmuş yetişkin bir insanım şuana kadar babama muhtaç olmadım birbirimize karşı hep saygımız vardı bunları haketmedim.Babamın sorunlarını özelliklerini şöyle veriyim size:
    -Yanar döner en büyük şeylere kızmaz ama sonra gelicek en küçük şeye kızar.
    -Kelimeleri doğru telafuz edemez.
    -Sessiz biri(önceden daha fazlaydı ama şimdi saçmalayarak sessizliğini biraz olsun bozdu)
    -Hayatta çok çalışmış ve hiçbirşey elde edememiş bir adam.120 bin lira borsada batırdı kariyerini mahvetti vb.
    -O kadar iyi bir insan ki ona aşırı bir saygım var,sadece şuanda patlama noktasındayım kelimelerimden kötü olanlar üzüntümdendir)
    Ek olarak:
    -Dün sabaha kadar pc de paradox çözmeye çalışıyordum birden geldi kapıyı açtı sabahın yedisiydi ve dediki sabaha kadar oyun oynuyorsun(Burda demeye çalıştığım şey kelimelere doğru anlamı vererek söylüyemiyor bilgisayarın başındasın değilde oyun oynuyorsun kelimelere ya abartma payı koyuyor ya da doğru söyleyemiyor anlayacağınız.)

Sağlıklı bir adam gibi gözükür ki normal bir insan değil orjinal diyebileceğimiz tiplerdendir ama düşündüm ki bunların sebebi olan bir psikolojik rahatsızlığı olabilir mi acaba?

Belki farkında olmadan babanı kıracak birşeyler yapmışsındır.

Bu arada yaşın kaç, çalışıyor musun okuyor musun?
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

yaşım 24 üniversiteyi yeni bitirdim kendi işimde çalışıyorum şuanda

Yorum

İçinde huzuru bulamamış kişiler başkalarını da huzursuz edebılırler.Babanın bir sorunu oldugu anlattıklarından belli pek tutarlı bı mizacı görunmuyor.Okuduklarımdan sadece sabah 7 ye kadar uyumaman sonucunda babanın sana kızmasını haklı buldum.Senı dusundugu ıcın kızmış,bu anlaşılablr bışey.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kutluk View Post
          yaşım 24 üniversiteyi yeni bitirdim kendi işimde çalışıyorum şuanda
          Özel hayatınızı bilemem ama acaba baban maddi anlamda beklentiler içinde olabilir mi?
          Hani, büyük bir şey olmasa da, bir kol saati alman(sadece örnek) ya da onun gibi bir şey. Yani, amaç onun için birşeyler yapacağını bilmesi.

Bizim ailede işe yarıyor da
          İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
          Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
            Özel hayatınızı bilemem ama acaba baban maddi anlamda beklentiler içinde olabilir mi?
            Hani, büyük bir şey olmasa da, bir kol saati alman(sadece örnek) ya da onun gibi bir şey. Yani, amaç onun için birşeyler yapacağını bilmesi.

Bizim ailede işe yarıyor da
            Bütün param direk onların cebine giriyor zaten bir sıkıntı yok : )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koç_umbenim View Post
              İçinde huzuru bulamamış kişiler başkalarını da huzursuz edebılırler.Babanın bir sorunu oldugu anlattıklarından belli pek tutarlı bı mizacı görunmuyor.Okuduklarımdan sadece sabah 7 ye kadar uyumaman sonucunda babanın sana kızmasını haklı buldum.Senı dusundugu ıcın kızmış,bu anlaşılablr bışey.
              Evet o konuda haklısın fakat alışılmamış tepkileri oldu benim moralimi bozan.

Yorum

Tamam, o zaman mesele yok

Bu gibi şeyler her ailede oluyor. Ben de ailemle kalıyorum, annem ve babam benzer tepkiler veriyor. Ama ailemi iyi çözdüğüm için bir sorun yaşandığında, niyetlerini hemen çözüp ona göre müdahalede bulunuyorum.

Bazen başka şeye kızıp acısını senden çıkarmaya çalışıyorlar, bazen maddi sorun bazen ise, farkında olmadan onları kırıyorsun...

Ama en güzeli, kişinin kendi evi, kendi yaşam tarzı.

Bazen olayı kendi içinde çözemeyince, ayrılmak en iyisi. Benim isyanım yakındır
                Malcolm X

Yorum

Babalar candır Şahsen benim babam bana deli gibi homurdansada ki evli olduğum halde halaa bunları yapıo ben sadece gülümsüyorum. Onun yaratılışıda bu de ve onu sevmeye devam et bence

Yorum

böyle olur genelde.. Herkes bu sorunları yaşıyor.Böyle içli dışlı olunca karışabilir.. İşte insanlara bakmak lazım bi yerden sonra değişmek lazım işte ev almadır evlenmedir atanmadır vs. takılırlar böyle..olana kadar..
                    pirinç tanesi için kavga edenlerde var .. adım adım mantıklı anlatmak lazım..

Yorum

Bazi insanlar vardir hayatta, iyi kalplidirler, durust ve caliskanlardirlar ama her nedense iki yakalari bir araya gelmez. Ozellikle para meselelerinde hem akilsizliklarindan hem de sanssizliklarindan dolayi hep dibe batarlar. Baban da bu tip insanlardan anladigim kadariyla, senin yerinde olsam onlarin ve kendi iyiligim icin butun parami goturup eline saymazdim. Onu kirmadan guzel bir sekilde kendi parani ve hatta mumkunse onunkini de sen alip ve toplamaya calisabilirsin. Yasitlari, tanidiklari iyi bir yerlere geldikce kendini kotu ve ekisik hissediyor bunun acisini da en yakinlarindan cikariyor olabilir.

Yorum

Dsotum benim peder de emekliden sonra cozuttu. Harika biri ama en olmadık, beş para etmez şeylerde ağzına geleni söyler patlar. Ama dışarıdaki diğer adamlara baktığımda iyiki böyle bir babam var diyorum. O senin arkadaşın değil baban. Azarladığında sen de ona bağıracak değilsin. Eyvallah baba de. Ben öyle yaparım. Ses etmem ama yine bildiğimi yaparım, o da kabullendi artık zaten. Ayrıca sabahın 7 sinde ne bilim 5 inde pc başında olan bir oğlum olsun istemem. İş için dahi olsa o saatte pc saçma geliyor. Sana önerim, kararkterini elbet kaybetme ama babana asla saygısızlık etme. Bu yaştan sonra dövecek değil, sinirini atsın bir iki kelime sövsün elleme. Makul davrandığında sana saygısı artacak zamanla. İyi bir insan diyorsun zaten. Kolay değil, o da bıkmış, dünya para kaybetmiş, hayat stresi. Herkes barut gibi.
                        Orjinal yazı sahibi: Kutluk View Post
                        Bugün çok kötü bir gün benim için babam bana bağırdı ,sövdü, küfretti bu davranışları 1 kere daha yapmıştı o da annemin ameliyatından sonraydı.Çok garip adam çözemiyorum ne düşünüyor ne yapmak istiyor ne yapıyor hiç bilmiyorum ...bugünkü tartışmanın nedenini annem söyledi arkadaşlarından biri ev almış bundan dolayı bu kadar kızgın,sinirliymiş(kıskançlık yani ,kendisinin malı mülkü yoktur).İşin kötü tarafı kendi işini kurmuş yetişkin bir insanım şuana kadar babama muhtaç olmadım birbirimize karşı hep saygımız vardı bunları haketmedim.Babamın sorunlarını özelliklerini şöyle veriyim size:
                        -Yanar döner en büyük şeylere kızmaz ama sonra gelicek en küçük şeye kızar.
                        -Kelimeleri doğru telafuz edemez.
                        -Sessiz biri(önceden daha fazlaydı ama şimdi saçmalayarak sessizliğini biraz olsun bozdu)
                        -Hayatta çok çalışmış ve hiçbirşey elde edememiş bir adam.120 bin lira borsada batırdı kariyerini mahvetti vb.
                        -O kadar iyi bir insan ki ona aşırı bir saygım var,sadece şuanda patlama noktasındayım kelimelerimden kötü olanlar üzüntümdendir)
                        Ek olarak:
                        -Dün sabaha kadar pc de paradox çözmeye çalışıyordum birden geldi kapıyı açtı sabahın yedisiydi ve dediki sabaha kadar oyun oynuyorsun(Burda demeye çalıştığım şey kelimelere doğru anlamı vererek söylüyemiyor bilgisayarın başındasın değilde oyun oynuyorsun kelimelere ya abartma payı koyuyor ya da doğru söyleyemiyor anlayacağınız.)

Sağlıklı bir adam gibi gözükür ki normal bir insan değil orjinal diyebileceğimiz tiplerdendir ama düşündüm ki bunların sebebi olan bir psikolojik rahatsızlığı olabilir mi acaba?

Yorum

Arkadaşlar yorumlarınız için çok sağolun . dreamer8 bende dışarıya baktıgımda mükemmel bir babam var diyorum : ) Babam parayı bizim geleceğimizi daha iyi kurmak için istiyor bunuda söyleyeyim ..Yani sadece bizim geleceğimiz babam kendi geleceğini hiç düşünmez varını yoğunu bize heba etmiştir.Yorumlarına tamamiyle katılıyorum haklısın.

Orjinal yazı sahibi: tufeba
                          Ben bir kaç soru sormak istiyorum?
                          - Baban yerli yersiz gereksiz şeylere çok takılıyor mu ? Takıntı olarak düşünebilirsin bunu hatta kurgularcasına? (örnek: annenle sesizce birşey konuşuyorsunuz acaba onun hakkında mı konuştunuz diye sorun çıkarıyor mu?
                          - Öğrenme güçlüğü yanlış telaffuz dikkat eksikliğinin yan eklentileri dehblı kişiler de daha çok görünmekte.
                          - Anlık hafızası nasıl? Yani isim, adres yada o an söylenen bir kelimeyi hafızasında saklayıp duydugu gibi sana söylüyor mu? hatta bir deneme yap sayı ve kelime olarak bilmediği bir telefon numarasını hafızasında tutmasını iste arkadasınla konsurmuş gibi yaparken baba ezberle de bakalım tutabilcek mi aynısını bilmediği bir adres veya cümle içinde yap.
                          -Aşırı sinirli haller ve ani tepkiler gösteriyor mu düşünmeden hareket ediyor mu?
                          - aceleci sıra bekleyemez yarıda bırakan biri mi?
                          Yakın canciger oldugu arkadaş nekadar var ve ikili ilişkileri nasıl sorunlu mu?
                          Eğer bunlara cevap verirsen seni bir şekilde yönlendirmek isterim bilgim dahilinde. Babanda dikkat eksikliği olabilir ama illah bu hareketli olacak anlamına gelmiyor dürtüsel bozukluk daha fazla olabilir. anlattıkların bana oyle geldi.
                          -Babam yerli yersiz şeylere acayip takıyor.Mesela komşunun sirkelediği halıdaki pisliklere değilde kıllara kafaya takıyor : )
                          -Hafızası berbat küçükken yanında çalışmıştım 5 tane elemanı vardı beni ismimi söylemek isterdi ama önce o 5 elemanın ismini sayar sonra benim ismimi hatırlardı: )Anlık hafızaya gelince ondan yana bir sıkıntısı yok diye düşünüyorum temel hafızada sıkıntısı var.
                          -Patladımı fena patlar yüzü hiç gülmez.Düşünmeden hareket ettiği anlar çoktur.
                          -Kesinlikle acelecidir,sıralara tahamülü yoktur ama insanlara saygısı vardır yani sırayı çeker.
                          -Babam yalnızlığa mahkum olmuş bir insandır malesef babasından yardım görmemiş babası annesini hergün dövdüğü için anneme ve bana elini dahi kaldırmaz bazı patlama noktalarında kavga düzeyine gelmiştir ama siniri çabuk geçer ertesi gün keyifimizi yerine getirmeye çalışır.Hayatta sağlam bir dostu arkadaşı yoktur,Ne kardeşleri dostluk yapmış ne annesi ne babası,işi geregi 10 saat cahil insanlarla uğraştığı için çevresi onu sevmeyen cahillerle doludur ve bazen gittikçe onlara benzediğini hissediyorum.

Öğrenme güçlüğü yanlış telaffuz dikkat eksikliğinin yan eklentileri dehblı kişiler de daha çok görünmekte.(Dehblı dan birşey anlamadım bu arada açıklarsan sevinirim.)
                          Last edited by Kutluk; 14-08-2013, 09:47 PM.

Yorum

İşleniyor...
                          X