Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dikkat Eksikliği mi Anlayamıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Dikkat Eksikliği mi Anlayamıyorum

Merhaba ben de bir kaç sorun var onları anlatmak istiyorun. İlkOkuldayken pek ders dinleyemezdim hep hayal kurardım çünkü derse aklımı vermeye çalışıyordum biraz kafa yorunca aklıma başka şeyler geliyordu ve bundan dolayı derslerde kopukluk oluyordu. Arkadaşım bana hep güzelce basit bir şekilde anlatırdı ben de evde yavaşca yazarak çalışırdım ama dediğim gibi kafam hep başka şeye kayıyordu bırakamazdım da dersi çünkü hayatımdı benim bu şekilde devam ettim. Bor kaç insana derdimk anlattım bunları sen kendin yapıyorsun yoksa bir şeyin yok bence falan dediler. Şimdi ise bu durum yine var acaba kaygıdan mı yoksa gerçekten dikkat eksikliğim mi var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler
    KuRT CoBaiN:Kendim olduğum için nefret edilmeyi, Kendim olmadiğim için sevilmeye tercih ederim.

Sorunun cevabı hangisi tam bilemicem ama fazlasıyla hayal kurmakta bir tür dikkat dağıtıcı faktör.Bu faktör olsada dikkat eksikliği olduğun anlamına gelmesin,sadece aklıma böyle geliyor.Peki bu kadar hayal kurmak rahatsız ediyor mu seni?

Yorum

O anki işime konsantre olamıyorum. Yani hayal kurmak dediğim böyle fotoğrafik olarak görüntüler aklıma geliyor. İşte ben yolda giderken ya da bi yerin fotoğrafik olarak aklıma gelmesi gibi. Film izleyecem artık bu aralar buna kafayı takmışım acaba var mı diyorum. zaten filme pek konsatre alamıyordum şimdi ise tam olamıyorum. Gelecekle ilgili değilde şimdilkk kendimle ilgili kaygılarım var. Hep olumlu düşünerek bir şeyleri yapmak istiyorum. Bu şekilde dikkatim dağılsada olumlu tarafından bakmaya çalışıyorum.
      KuRT CoBaiN:Kendim olduğum için nefret edilmeyi, Kendim olmadiğim için sevilmeye tercih ederim.

Yorum

Yani ilerde okulu geçtim ama iş hayatını,sosyal hayatını fazla etkileyebilir hayaller.Her şeyin fazlası zarar olduğu için hayallerde belli sınırda olması lazım.İleriki yaşamında etkilerse o zaman ya bir doktor ya da kendin bir çözüm bulmak için çabalamalısın.Şu an için her şeyi pozitif bakmaya çalış,dediğinde haklısın.

Yorum

Kaygı, dikkat eksikliğine neden olur zaten. Dikkatin azaldıkça da kaygın artar. Tıpkı psikolojik sorunların beden sağlığını bozması gibi zincirleme bir reaksiyondur. Kendini asla fazla zorlama ve suçlu hissetme. Tek tip olmak zorunda değiliz. Herkesin kendine has bir yapısı var. Ben de okulda bir tek kelime dahi ders dinleyemezdim ama evde kendi başıma halletmeye çalışırdım. Girdiğin tüm okulları orta derecede bitirmen yeterli. Geçecek kadar not almaya çalış. Sonuçta artık herkes üniv. mezunu. Sana ekstra bir şey katmayacak.
          Orjinal yazı sahibi: kryqtonite View Post
          Merhaba ben de bir kaç sorun var onları anlatmak istiyorun. İlkOkuldayken pek ders dinleyemezdim hep hayal kurardım çünkü derse aklımı vermeye çalışıyordum biraz kafa yorunca aklıma başka şeyler geliyordu ve bundan dolayı derslerde kopukluk oluyordu. Arkadaşım bana hep güzelce basit bir şekilde anlatırdı ben de evde yavaşca yazarak çalışırdım ama dediğim gibi kafam hep başka şeye kayıyordu bırakamazdım da dersi çünkü hayatımdı benim bu şekilde devam ettim. Bor kaç insana derdimk anlattım bunları sen kendin yapıyorsun yoksa bir şeyin yok bence falan dediler. Şimdi ise bu durum yine var acaba kaygıdan mı yoksa gerçekten dikkat eksikliğim mi var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler

Yorum

aynı sıkıntı bende de var.dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu hastasıyım bu sorunları yaşıyorum ve çevremden hep eleştiri ve hakaret duydum hastalığım yüzünden.sağolsunlar onların ön yargıları yüzünden şuan anksiyeteylede mücadele etmek zorundayım

Yorum

İşleniyor...
            X