Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arkadaşlar yardımınız gerek

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Arkadaşlar yardımınız gerek

  Merhaba arkadaşlar,sizlerin tavsiye ve yardımınıza ihtiyacım var. Ben 21 yaşındayım ve günü-günden zayıflamakta olan (bu benim tahminim) hafızam var. Ben taa küçük yaşlardan beri çok iyi bir hafızaya sahib olmamışım amma şimdi ki kadarda kötü de değildi normal bir insan hafızası yani yeni öğrendiyim bilgilerin 75 % ni hafızamda saklaya bilirdim amma şimdi ki halim böyle değildir çok daha kötü ben kendim televizyon teknisyen olarak çalışıyorum ve bizim iş biraz yoğun ve çok gergindir. yani üstün bir hafıza ve mantık gerekmekte işime göre. Her neyse akradaşlar kısa yazmak istiyorum bende 2013ci yılın başlarından OKB ve Majör depressyon gibi psikolojik hastalıklar yarandı ve hatda en ağır stress bu hastalıklardan sonra hafızam ve mantık gücüm 3/4 daha zayıfladı 1 ile yakındır ki ilaç tedavisi yapıyorum okb ve depressyonun karşısını almakta bir hayli yardım ediyor amma hafızaya ve mantıka hiç bir yardımı yok. Bundan ilave söyleyim arkadaşlar ben internet hastasıyı işde olmadığım günler hatda gece saat 5e kadar bilgisayar karşısında oluyorum yani çoku zaman 4-5 saat yatıyorum amma bazen daha çok 13-14 saat yatıyorum uyku ile bağlı sorunlarım çok ciddi ve düşünüyorum ki çok az uyumak ve ya haddinden çok uyumakda beynime oldukça çok etki göstermekde (bir çok internet sayfasında böyle yazıyor) amma gidalanmak bakımından çokda büyük problemler yaşamıyorum çikolata,meyve ve süd ile çoku zaman gidalanıyorum. Lütfen arkadaşlar hafızam ve mantıkımın iyileşmesi için bana ne tavsiye ediyorsunuz ? bir de bazen okb kendisini gösterirken beynimde aklımı itiriyoum gibi fikirler yaranıyor ve bu beni çok kötü etkiliyor.


 • #2
  Yeterli uyku almamak hafıza sorunlarına yol açar. Uykunuzu alın.

  Yorum


  • #3
   Benim aldığım ilaçlarda bende öğrenme güçlüğü yapıyor ve mantık yürütmede zorluk çektiriyor. Ama almayıncada hiç olmuyor. Benim aklıma B12 tahlili geliyor. Belki o eksiktir. O eksikse iş çok kolay hemen B12 iğnesi alırsın olur biter. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor.

   Yorum


   • #4
    Çok çay içer misiniz tam olarak ne zaman hafıza sorunları yaşadıniz.bana göre de stresle alakali olabilir veya b12 vitamin eksikliği olabilir.
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

    Yorum


    • #5
     zamanında arcalion ve nootropil den medet ummuş biri olarak artık kendimi akıntıya bıraktım.kafeini azaltmaya çalışıyorum.geçen bi yerde okudum çay kahveden önce bir bardak su içerseniz çayın kahvenin zarararını giderirsiniz yazıyordu.bende artık öyle yapıyorum.mutlaka çay içecekseniz öncesinde bir bardak su için...

     Yorum

     İşleniyor...
     X