Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSAN NEDEN İNTİHAR EDER

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İNSAN NEDEN İNTİHAR EDER

şu anda gece saat 03:30 uykusuz ve bunalımdayım,anlatmaya çalışıcam , İnsanlarda intihar farklı tekniklerle incelenmesi gereken bir eylemdir, çünkü her ne kadar benzer olsa da insanların beyin kimyası,
    anatomisi çok daha özelleşmiştir ve haliyle algı ve öğrenme gibi beyinsel aktiviteleri çok daha gelişmiş durumdadır. Bu aktivitelerin en önemlilerinden biri de insanların hayat algısıdır.
    WHO (dünya sağlık örgütü'nün verilerine göre dünyada intihar eden her 100 insanda 63'ü bipolar bozukluk (psikoz manik depresif) hastalığından oluşuyor bu çok ciddi ve çok büyük bir rakkam,
    bende bir bipolar olarak intihara ciddi anlamda meyilliyim, ama yinede sadece hayatta kalmakla yetinmemek lazım mutlu olun sağlıcakla kalın sevgilerim ve saygılarımla, selametle......
    UNUTULANLAR UNUTANLARI HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAZLAR

ben de bipolar hastasıyım ama hiç intihar düşüncesi yok.
    aldığım psikiyatrik ilaçlar ve organik besin destekleri ile hiç depresif olmuyorum ve sürekli 7/24 hipomanik!
    mani tehlikelidir ama antipsikotik ve duygulanım düzenleyici ile mani dengelenir ya da hipomaniye dönüşebilir!

Yorum

Onurcuğum, ben seni çok seviyorum, kendini iyi hissetmen için neler yapıyorsun ya da yapabiliyor musun merak ediyorum. ben sana yarın akşam uzaktan reiki yapacağım. reiki hayat enerjisi demek. her türlü sorun için sevgi frekansı yaymak olarak düşün bunu. sen de ilaçlarını aynı saatte ve düzenli kullanırsan sıkıntın azalır. zaten kullanıyorsun biliyorum ya ilaç dozun fazla ya da uygun ilaç verilmemiş, çünkü sıkıntı bu kadar uzun sürmez bence.

durumunu daha ayrıntılı paylaşırsan sevinirim. Tanrı ve melekler seninle unutma..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sonsun View Post
        Onurcuğum, ben seni çok seviyorum, kendini iyi hissetmen için neler yapıyorsun ya da yapabiliyor musun merak ediyorum. ben sana yarın akşam uzaktan reiki yapacağım. reiki hayat enerjisi demek. her türlü sorun için sevgi frekansı yaymak olarak düşün bunu. sen de ilaçlarını aynı saatte ve düzenli kullanırsan sıkıntın azalır. zaten kullanıyorsun biliyorum ya ilaç dozun fazla ya da uygun ilaç verilmemiş, çünkü sıkıntı bu kadar uzun sürmez bence.

durumunu daha ayrıntılı paylaşırsan sevinirim. Tanrı ve melekler seninle unutma..
        ben uzaktan olacağına pek ihtimal vermiyorum.
        reiki ve meditasyon beyinde fizyolojik etkiler yaparlar ama uzaktan olmaz.
        ben yatarak meditasyon yaparak uyuyorum.
        şiddetli uykusuzluk olmasına rağmen hiç uyutan ilaç almıyorum.

Yorum

sana da bu gece uzaktan reiki yapıyım daha uzun uyuman için. dokunarak yapıldığında herhangi bir fiziksel sorun olup olmadığını anlayabiliyorum, uzaktan olunca bu mümkün olmuyor.

Yorum

merhaba onur herkezin kendine göre nedenleri olabilir intihar etmek için farklı ve karmasıktır bu durum örneğin ben intihar etmek istesem can sıkıntısı ve tukenmişlikden dolayı olabilir

Yorum

ilhan 15 dk. sonra reikiye başlıyorum sana yanına bir bardak su alırsan ve 10 dk. uzanırsan daha iyi olur. 10 dk. dolunca suyu iç lütfen.

Yorum

bu reikiyi bir sen biliyorsun heralde kimsenn haberi yok bundan

Yorum

SONSUN sevgili dostlar , güzel insanlar hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız ,inşaallah hep mutlu ve huzurlu olun.
                  SONSUN sana gelince gerçekten bende seni çok seviyorum buna inanmanı isterim,BANA TANRI VE MELEKLER SENİNLE DİYECEK KADAR GÜZEL VE TEMİZ YÜREKLİ BİR İNSAN OLDUĞUN BENİM TARAFIMDAN TESPİT EDİLMİŞTİR, Allah ve melekleri seninle olsun, ayrıntılı anlatmamı istemişsin ben annemi çok genç yaşta kaybettikten sonra yalnız kaldım, 73 yaşındaki yorgun ve hasta olan babam ile ms hastası olan özürlü abime abime hizmet etmeye çalışıyorum, gerçekten yemin olsun ki sizleride çok seviyorum çünkü aynı sitede aynı çatı altında toplanmış bir aileyiz biz,hepimiz,
                  bizi en iyi bizler anlarız diye düşünüyorum,SONSUN sen çok duru temiz bir insana benziyorsun,Allah gönlüne göre versin, benim kafamda dakikada onlarca ve onlarca fikir düşünce çok hızlı bir şekilde gelip gidiyor,kafam biraz karışık zor bir dönemden geçtiğimi düşünüyorum,ama hayata güzelliklerde katmak gerektiğini biliyorum sadece ailemin ve sizlerin üzülmemenizi istiyorum istiyorum çünkü hepimiz bu dünyada insan olarak en değerli varlıklarız, şimdilik söyleyeceğim sözler bundan ibaret kendinize çok iyi bakın mutlu olun sağlıcakla kalın sevgilerimle...
                  UNUTULANLAR UNUTANLARI HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAZLAR

Yorum

Onur güzel dileklerin için teşekkürler. görüyorum ki sorumluluğun oldukça ağır, sen ise güçlü bir insansın. bu ayrıcalık seni her zaman güzelliklere taşıyacaktır.Allah sana daha çok güç ve kolaylıklar versin. biz yazarak birbirimize ışık olabiliyoruz fakat gerçek hayatın mücadelesinde yalnızız. bize her zaman yaz lütfen..Sağlıcakla ve umutla kal

Yorum

Merhaba arkadaşlar,
                      Aranıza yeni katıldım. Paylaşımlarınızı takip ediyorum.Onur arkadaşım yaşadıkların beni çok etkiledi. Bu kadar sorunla başa çıkmaya çalışmak hiç kolay değil. Hepimiz bir şekilde ayakta kalmaya çalışıyoruz. Ben yıllardır kendimi herkesten farklı görüyordum ama nedenini tam olarak açıklayamıyordum. 3 yıl önce annemin ısrarıyla gittiğim psikolog bana Borderline teşhisi koydu. Annem ve babam yıllar süren inişli çıkışlı evliliklerinin ardından boşandı. Annemin geliri olmadığı için eve ben bakıyorum. Maddi sıkıntılar yıprattı. Benimde yıllar öncesinde başlayan ve gel gitlerle süren ilişkim kısa süre önce bitti. Terkedildim. Beni sevmediğini, istemediğini söyledi. Herşey için beni suçladı. Kendi hatalarından kendisini akladı. İntihar etmeye karar verdim.Günlerce yemek yiyemedim.Yıkılmıştım. Umutsuzdum. Annemi düşünerek intihardan vazgeçtim. İyi olmam için uğraştı hep annem. 1 ay önce özel bşr hastanedeki bir psikiyatra gittim.İlaca başladım. Sürekli uyku ve sersemlik halindeydim.Dozu düşürdüm. Şimdi fiziksel olarak belki daha iyiyim ama hayattan keyif almıyorum. Hiçbirşey yapmak istemiyorum. Gelecek için adım atamıyorum. Bugün kafamdan yine intihar etmek geçti ama annem için bu fikri çıkardım aklımdan. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Herşeyin ilacı sevgi bence. Umarım herbirinizin hayatında sizi olduğunuz gibi kabul edip size değer veren, sizi seven insanlar olur.

Yorum

Merhaba hosgeldin.agir ruhsal sorunlarin yaninda bir de agir sorumluluklariniz var. Normal insanlarin bile zor tasidigi seyleri siz hastaliklarinizla yukleniyorsunuz .hersey bu hastaliklarla iki kat daha zorlasiyor cabanizi takdir ediyorum. Ask acisi bile daha cok can yakar karmasiklasir ruhsal hastaliklarda.bir cogumuz sevdik sevildik ask acisi cektik.terkedildik geciyor hicbir sey ailenizden sizi sevenlerden kiymetli degil.annenizi dusunmenizde bunun gostergesi. Guzellikler iyilikler sizlerle olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hira_01 View Post
                          Merhaba hosgeldin.agir ruhsal sorunlarin yaninda bir de agir sorumluluklariniz var. Normal insanlarin bile zor tasidigi seyleri siz hastaliklarinizla yukleniyorsunuz .hersey bu hastaliklarla iki kat daha zorlasiyor cabanizi takdir ediyorum. Ask acisi bile daha cok can yakar karmasiklasir ruhsal hastaliklarda.bir cogumuz sevdik sevildik ask acisi cektik.terkedildik geciyor hicbir sey ailenizden sizi sevenlerden kiymetli degil.annenizi dusunmenizde bunun gostergesi. Guzellikler iyilikler sizlerle olsun.
                          Tekrar merhaba Sevgili Hira ve diğer arkadaşlar,
                          Güzel dileklerin içün teşekkür ederim. Umarım hepimiz birbirimize destek olup bu sorunların üstesinden gelebiliriz. En başta Onur arkadaşım olmak üzere hepinize Allah 'tan sabır ve acil şifalar diliyorum. Burada oldukça yalnız olmadığımı hissediyorum. Sevgiyle kalın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: önceinsan View Post
                            Merhaba arkadaşlar,
                            Aranıza yeni katıldım. Paylaşımlarınızı takip ediyorum.Onur arkadaşım yaşadıkların beni çok etkiledi. Bu kadar sorunla başa çıkmaya çalışmak hiç kolay değil. Hepimiz bir şekilde ayakta kalmaya çalışıyoruz. Ben yıllardır kendimi herkesten farklı görüyordum ama nedenini tam olarak açıklayamıyordum. 3 yıl önce annemin ısrarıyla gittiğim psikolog bana Borderline teşhisi koydu. Annem ve babam yıllar süren inişli çıkışlı evliliklerinin ardından boşandı. Annemin geliri olmadığı için eve ben bakıyorum. Maddi sıkıntılar yıprattı. Benimde yıllar öncesinde başlayan ve gel gitlerle süren ilişkim kısa süre önce bitti. Terkedildim. Beni sevmediğini, istemediğini söyledi. Herşey için beni suçladı. Kendi hatalarından kendisini akladı. İntihar etmeye karar verdim.Günlerce yemek yiyemedim.Yıkılmıştım. Umutsuzdum. Annemi düşünerek intihardan vazgeçtim. İyi olmam için uğraştı hep annem. 1 ay önce özel bşr hastanedeki bir psikiyatra gittim.İlaca başladım. Sürekli uyku ve sersemlik halindeydim.Dozu düşürdüm. Şimdi fiziksel olarak belki daha iyiyim ama hayattan keyif almıyorum. Hiçbirşey yapmak istemiyorum. Gelecek için adım atamıyorum. Bugün kafamdan yine intihar etmek geçti ama annem için bu fikri çıkardım aklımdan. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Herşeyin ilacı sevgi bence. Umarım herbirinizin hayatında sizi olduğunuz gibi kabul edip size değer veren, sizi seven insanlar olur.
                            Hoşgeldin! Bende burada yeniyim. Dediğin gibi birbirimize destek olmalıyız. Bunun için burdayım, herkesin kendine göre dertleri var. Sende çok güçlü biriymişsin tebrik ederim. Yılma, vazgeçme. Zaman her şeyin ilacı olacak inşallah.
                            Konuyu açan Onur kardeşim seni de tebrik ederim, sen ve diğer arkadaşlar hepinize geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sinwonderland View Post

Hoşgeldin! Bende burada yeniyim. Dediğin gibi birbirimize destek olmalıyız. Bunun için burdayım, herkesin kendine göre dertleri var. Sende çok güçlü biriymişsin tebrik ederim. Yılma, vazgeçme. Zaman her şeyin ilacı olacak inşallah.
                              Konuyu açan Onur kardeşim seni de tebrik ederim, sen ve diğer arkadaşlar hepinize geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.
                              Sende hoşgeldin,
                              Çok sağol güzel yorumların için. Malesef ben kendimi artık çok zayıf ve aciz biri olarak görmeye başladım son zamanlarda. Tekrar psikiyatra gidicem. Hiçbirşeye konsantre olamıyorum. Bi yandan da ayakta kalmak istiyorum. Evcil hayvanlarım var. Onlarla mutlu olmaya çalışıyorum. Ne yazıkki pek sosyal biri değilim. Maddi sıkıntı yüzünden eve daha çok kapandım.Çok şükür aç açıkta değilim. İşim var,çalışıyorum. Ama insan tutunacak bir dal arıyor. Sevmek, sevilmek istiyor. İlgi bekliyor. Ben aşk acısıyla da başetmeye çalışıyorum. Umarım hepimiz en az zararla bu sıkıntıları atlatırız.

Yorum

İşleniyor...
                              X