Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSAN NEDEN İNTİHAR EDER

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: önceinsan View Post

Sende hoşgeldin,
    Çok sağol güzel yorumların için. Malesef ben kendimi artık çok zayıf ve aciz biri olarak görmeye başladım son zamanlarda. Tekrar psikiyatra gidicem. Hiçbirşeye konsantre olamıyorum. Bi yandan da ayakta kalmak istiyorum. Evcil hayvanlarım var. Onlarla mutlu olmaya çalışıyorum. Ne yazıkki pek sosyal biri değilim. Maddi sıkıntı yüzünden eve daha çok kapandım.Çok şükür aç açıkta değilim. İşim var,çalışıyorum. Ama insan tutunacak bir dal arıyor. Sevmek, sevilmek istiyor. İlgi bekliyor. Ben aşk acısıyla da başetmeye çalışıyorum. Umarım hepimiz en az zararla bu sıkıntıları atlatırız.
    Bende öyle inan... Tüm senem evde geçiyor. Hiç kimsem yokmuş gibi hissediyorum. Aşk derdi bende de var, sinirlerimin bozulmasındaki en önemli etken belki de. Seni anlıyorum. Yaşadıklarım seninkiler gibi ağır olmayabilir ama yine de artık en ufak olumsuzluğa güçlü duramıyorum. Hayat akıp gidiyor ben de ardından bakıyorum. Her şey gerçekten bu kadar zor mu yoksa biz mi gözümüzde büyütüyor, zorlaştırıyoruz?

Yorum

Burda olmanın en güzel yanı aynı sıkıntıları paylaşan birçok insan olduğunu bilmek ve yalnız olmadığını anlamak. Sevgili Sinwonderland, bu forumda yazıp birileriyle derdini paylaşıp empati kurman özünde ayakta durmak isteyecek kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Belliki sende benim gibi çok hassas ve duygusalsın. Bu yapıdaki insanlar sorunlara banane demeyi kolay başaramaz. Çünkü çok kafamıza takıp, nedenlerini sorgulayıp aklımızda bin türlü senaryo üretiriz. Çoğu kez kendimizi suçlarız. Sevdiğim bir laf var, herkesin acısı kendine büyüktür. O yüzden ne senin ne başkasının derdini asla küçümsemem. İnsan sevip sevilmeden yaşayamaz. Aşkın karanlık yüzüde acı çekmek sanırım. Aslında bizi anlayıp olduğumuz gibi kabul eden biri çıksa karşımıza aşk bu kadar çetrefilli olmayacak. İnsanın tutunacak bir dalı olmalı. Eminim seni seven, yanında olmak isteyen insanlar vardır. Yapmaktan keyif aldığın birşeyler varsa onlara yönelmeni tavsiye ederim. Benim yardımcı olabileceğim birşey olursa irtibata geöebilirsin. Anlatmak istersen dinlerim.

Yorum

İşleniyor...
      X