Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Forumda Hiç Ağır Hasta Yok

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Forumdaki en agır hasta benımmmm
    Ama yine bu hastalıgımın şifasıda benimmmm
    Ben neysem oyum oysam benimmmm
    Ne ararsam içimde ararım
    Bu boş dünyayı neyleyimmmm
    Yemin ederim şimdi yazdımmmm aaaaa geldiler yine)))))

Yorum

Esasında saygıdeğer dostlarım her insanın zor tanımlaması ve zorluğa dayanma gücü farklıdır. Sizden daha fazla acısı olan biri daha dayanıklı ve daha sabırlı olduğu için, onun sizden daha iyi durumda olduğunu düşünebilirsiniz. Zorluk, dayanma gücü, sabır, maruziyet süresi, inanç, çevre ve aile desteği, zeka vs. pek çok faktöre göre irdelenmesi gereken göreceli ve sübjektif bir konu. Hale; size göre kendi düşündüğünden daha iyi durumda görünüyor olabilir ama hale kendi sınırlarının içinde oldukça zor bir durumda görüyor kendini. Evden çıkabilenler haleden iyi, otobüse binebilenler, bakkala gidenler, sevgilisi olanlar, çalışan-okuyanlar, kısacası herkes haleden iyi durumda gibi geliyor ona.
      Aslında bu kızı çözdüm.Bir insanın tüm idrakinin, sistemlerinin, yeteneklerinin, zekasının kendine düşman olduğunun bariz örneklerinden biri. Kendine düşmansan kendinle savaşamazsın. Zira kendin "kendin" in tüm eksiklerini bilirsin. Asla kendinle savaşamazsın. Ben çok ağırım , ben evden çıkamıyorum, siz çıkıyorsunuz diyor. Evden çıkamıyorsan zaten asla düzelemez ve umut hissedemezsin. Sen kirpi değilsin ki inine gizlenesin, solucan değilsin ki aylarca evinde kalasın, afedersin gamsız kedersiz bir hayvan değilsin ki düşünmeden sükunetle dinlenesin. Sen insansın. Hergün ölmektense bir gün ölmelisin artık.

Yorum

Dreamer8 hakli beyler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: govinda View Post
          Normal insanın burda ne işi var hepimiz kafadan az biraz çatlağız işte )
          Bak sen konuşana Senin hiç bişeyin yok şımarıksın birazcık o kadar
          ........

Yorum

Belki de bir çok insan içlerinde sorunlarını yaşarken buraya pek yansıtmıyorlar. Bence olabilir. Mesela ben kendimde obsesif kompulsif bozukluğu çok ağır şekilde yaşadığımı ve paranoya belirtileri gösterebildiğimi düşünüyorum ve çok kötü oluyorum bu durumdan dolayı yazarken gözlerim doluyor.

Yorum

benim durumumda ağırdı baya,bazen tamamen ıyıleştıgım yanılsamasına kapılıyorum,sonra küçük bi tetıkleyıcı yetıyor eskıyı hatırlatıp yatağa gömmeye...ama bu uykuya gömülme,yataktan kalkamama zamanlarımın süresi çok kısaldı..buda cok ıyı bı gelışme benım için...
              tamamen ıyılesme olamıyosa bile herkesın sıkıntı derecesi hafifler inşallah:RpS_biggrin:

Yorum

İşleniyor...
              X