Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eşimin ailesine olan tutkusu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eşimin ailesine olan tutkusu

nişanlım çok sinirli ve kompleksi. maalesef ailesinin yüceltmek için beni yerin dibine sokuyor. daha önceden kendi ağzı ile annesini babasını kötülüyordu şimdiyse nişanlandık onları öve öve bitiremiyor. evlilik terapistine gitmemiz gerektiğini söyledim ama pek aldırış etmedi. ona göre sorun benim. ailesi huzursuz ve kavgalı bir dönem geçirmiş hatta bütün aile deli gibi sinirli. ama nişanlım bana benden sonra sinir hastası olduğunu söylüyor. en ufak bir tartışmamızda küfürler ediyor sinirleniyor bağırıyor. ne yapsam bilemiyorum. kafasından ailesini atsın ve beni önemsesin istiyorum. biliyorum oda onun annesi ama faydadan çok zararı var. iyi konuşuyormuş gibi sürekli oğlunu dolduruyor.nişanlım yalnız yaşıyor annesinin yanına gittiğinde yada telefonda konuştuğu gün muhakkak kavga ederiz. ama bir kaç gün konuşmamış olsa o günler rüya gibi geçiyor . bu yüzden nişanlımdan ayrılmak istemiyorum onu çok seviyorum ama bir şekilde bir çözüm bulmam lazım. lütfen tecrübesi olan bana yardım etsin.

böyle birinsanla evlilik olmaz olsada yürümez.. geleceği görmek için kahin olmaya gerek yok...

Yorum

nişanlının annesini poh poh la işe yaramazsa tersini yap benim yengem anneme saygı gosteriyor abimle cook ii anlasıyorlar

Yorum

Gazete köşesinde bir yazı okumuştum.
        Evlenilmeyecek erkekler.
        Eğer bir erkek ailesine , annesine çok düşkünse annesinin yanına gönder , evlenme.
        Mehmet Çoşkundeniz'di hatırladığım kadarıyla...
        Mutluluk;beni sevmen kadar imkansız...

Yorum

nişanlımın yengeside annesini pohpohluyor galiba çünkü annesi sürekli gelinini överek beni çok sever bir dediğimi iki yapmaz diyor. gerçi bende çok saygılı davranıyorum sözlerini dinliyorum ama işte birtürlü nişanlıma yaranamadım. aslında annesi beni seviyorda ama mesela nişanlıma ne zamandır gelinimle konuşmuyorum dese kavga çıkıyor. nişanlım idare etmesini bilmiyor. bir şekilde anlatmam lazım ailesi ve beni aynı kefeye koymaması gerektiğini. yada annesiyle mi konuşsam benimle ilgili iyi niyetlede olsa kötü bir şeyi nişanlıma söylememesini. kafam çok karışık.

Yorum

Sorununu konuşarak halledemiyorsan , doğru karar vermeye bak.
            Mutluluk;beni sevmen kadar imkansız...

Yorum

Ailesi seni seviyorsa onlarla konuşmalısın bence ...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
              Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
              birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
              Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

huzurlu ve mutlu bir evlilik olabilcek gibi durmuyor..iyi düşünün..
                bu şekilde eşi ve ailesi arasında denge kuramayanlar..zor yani..

Yorum

Yazdıklarım belkı senı uzecek ama malesef bu durum duzelmez. zaten sorunluymus sınır hastasıymıs vs.. ustelık cıddı bır asagılık duygusu var hem kendısınden hem aılesınden kaynaklı. senı yerın dıbıne sokmasından bellı oluyor. ustelık daha nısanlıyken sana bunları yapan bırı evlenınce neler yapar dusunmesı bıle korkunc. ayrıca senı bu kadar asagılayan bır ınsanın senı sevdıgını dusunuyorsan yanılırsın. ortada gercek bır sevgı olmaz bu gıbı durumlarda. zeten gercek sevgı boyle 2-3 gunde bır telefon konusmasıyla bıle degıskenlık gostermez. sana bu kadar saygı duymayan bırıyle evlenmen sana dogru gelmemelı aslında. sımdı boyle asagılayan yarın sıddet uygular. aılesı ıle konusmanı tavsıye etmem olayı daha da buyutur sonucunda sen suclu olursun. ayrıca bu tıp adamlar genellıkle aıle yuzunden bu hale gelmıs olup aılecek aynı ozellıklerı tasırlar. olayın sonucunda sen anneyle ogulun arasını acmaya calısan kısı olursun bılmıs ol. sakın annesının konusmanızı ogluna yetıstırmeyecegını dusunme. orneklerını cevremdekı kısılerde cok gordum. Uzulerek soyluyorum kı nısanlın duzelmez hatta evlenınce daha beter bır hal alır. Daha sonra bır suru yaralar almıs olarak bosanmayı kaldırabılırım dıyorsan sen bılırsın.

Yorum

sevgi duyması dışında yazdıklarının tamamına katılıyorum. bir büyüğüm gibi çok güzel tavsiyeler vermişsin çok teşekkürler. bu tip sorunlar herkese anlatılmıyor. tanımadık kişilerin yardımlarına ihtiyaç duyuluyor çoğu zaman. birkaç küçük tavsiye insanı rahatlatıyor. umarım ben düzeltebilirim nişanlımı. umudum var ama bazı zamanlarda forumdan yardım isteyecek kadar yorulmuş oluyorum.

Yorum

Hayat senin ileride geri dönüşü olmayacak bir hayata adım atıyorsun. İleride daha büyük zararlar görüp üzülmektense başta iyice düşünüp ona göre karar vermek gerekir. Hayat senin sadece duygularınla hareket etme derim, konuş ve iyice düşün.

Yorum

Valla senin yapabilecegin pek birsey yok bence. Sorunu esin cozerse cozer. Onun annesi onun karisi onun ailesi onun hayati. Cozmezse de senin yapabilecegin tek sey evlenmemek.
                        Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
                        -Buda-

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zeth View Post
                          Valla senin yapabilecegin pek birsey yok bence. Sorunu esin cozerse cozer. Onun annesi onun karisi onun ailesi onun hayati. Cozmezse de senin yapabilecegin tek sey evlenmemek.
                          boyle evlenme dıyoruz ama ayrıldıktan sonra onun getırecegı sıkıntı bunalım yıne onu uzun bı donem etkıleycektır.yıne konuşarak bırbırınızı anlamaya calışın derım ben..

Yorum

bende merak ettim şimdi 2011 den bu yana neler değişmiş olabilir..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: stradivas View Post
                              nişanlım çok sinirli ve kompleksi. maalesef ailesinin yüceltmek için beni yerin dibine sokuyor. daha önceden kendi ağzı ile annesini babasını kötülüyordu şimdiyse nişanlandık onları öve öve bitiremiyor. evlilik terapistine gitmemiz gerektiğini söyledim ama pek aldırış etmedi. ona göre sorun benim. ailesi huzursuz ve kavgalı bir dönem geçirmiş hatta bütün aile deli gibi sinirli. ama nişanlım bana benden sonra sinir hastası olduğunu söylüyor. en ufak bir tartışmamızda küfürler ediyor sinirleniyor bağırıyor. ne yapsam bilemiyorum. kafasından ailesini atsın ve beni önemsesin istiyorum. biliyorum oda onun annesi ama faydadan çok zararı var. iyi konuşuyormuş gibi sürekli oğlunu dolduruyor.nişanlım yalnız yaşıyor annesinin yanına gittiğinde yada telefonda konuştuğu gün muhakkak kavga ederiz. ama bir kaç gün konuşmamış olsa o günler rüya gibi geçiyor . bu yüzden nişanlımdan ayrılmak istemiyorum onu çok seviyorum ama bir şekilde bir çözüm bulmam lazım. lütfen tecrübesi olan bana yardım etsin.
                              Aaah ahh..Ben de buna benzer şeyler yaşadım.Sen yine beni seviyorlar,diyorsun.Ben ne fitneler ,iftiralara maruz kaldım.Herkesin karşı çıkmasına rağmen evlendiik.5. yıla girdik ve bu sorunlardan dolayı boşanmamız gündemdeBen hiç istemiyorum ayrılmayı ama eşim yorulduğunu söylüyor.
                              Ben başından 'evlenme' derim...

Yorum

İşleniyor...
                              X