Duyuru

Collapse
No announcement yet.

evlilik üzerine

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• evlilik üzerine

aşkın bitişi

O dünyayı gözü görmemeler, birbiri için yanıp tutuşmalar devam ederken, ara sıra buluşmalar yetmez olur ve nihayet o talihsiz karara varılır: Evlilik! (Ya da aynı evi paylaşmak, farketmez) Siz sevgilinizle pür neşe yuvanızı hazırlarken, aşk tası tarağı toplamaya başlamıştır bile. Tatlı telaşlar, koşuşmalar biter, ortak hayat başlar. İlk günler herşey yolundadır. Size göre en akıllı odur, her şeyi o bilir, en güzel o güler, en güzel o bakar, oturuşu güzeldir vs. Hani neredeyse ortalığa pislese "Ne güzel pisliği var" dersiniz. "Dünyada böyle kusursuz biri var mı, varsa bile o da gelip bula bula beni mi buldu" gibi bir soru aklınızın ucundan bile geçmez. Günler geçer... Ya da 2 yıl sonra hani filimlerde yazarlar ya " Two years later" işte öyle. Bu süre sizin kimyasal bileşiminize göre 3 yıl olur, 5 yıl olur. Bu kimyasal bileşim neyin nesi derseniz, aşkın kimyasal salgılarla ilgili bilimsel bir de tarifi var. Yani doktora sorarsan " Aşk nedir" diye, sana salgılı malgılı bir tarif yapar. Aslında herkes kendine uygun birşeyler söyler bu konuda. Şimdi gidip müteahhite sorsan o da "Aşk insanın önemli yapı taşlarından biridir" gibi bir şey söyleyecektir. Neyse şimdi gelelim evdeki durumlara; İlk günlerde işe giderken dudaktan alınan öpücük yerini önce yanağa sonra uzaktan mucuk mucuklara bırakır. Finale doğru kapı çarpıp çıkmalar başlar.

Flört ederken buluşmaya traş olup parfüm kokuları içinde gelen adam, evlendikten sonra eğer o gün dışarı çıkmayacaksa "Suratım dinlensin" deyip sakalı ve pijamalarıyla oturur karşınızda. İlk günlerde dibini tutturduğunuz yemeği bile bayıla bayıla yiyen adama artık üstüne kuş kondursanız beğendiremezsiniz. Sizinkiler annesinin yemeklerine asla benzemez. Gün içinde başka kadınlarla konuşurken içlerine çekmekten helak oldukları göbeklerini sizin yanınızda açıp kaşımaya başlarlar. İlk yıllarda "tanıştığımız, bakıştığımız gün" diyerekten neredeyse hergün bir yıldönümü kutlanır, sonra evlilik yıldönümü bile unutulur. İlk günlerde bir seks bombasıyla evlendiğini zanneden erkekler, bir süre sonra karılarının nerdeyse frijit olduğuna inanmaya başlarlar. Çünkü kadınların sevişmemek için daima bir sebepleri vardır. Cicim aylarında sizinle başbaşa kalabilmek için işten kaytaran, toplantıları eken kocanız, sonradan mevcut toplantıları bile yetersiz bulup yeni yeni toplantılar icat eder. Bigudi ve güzellik maskelerini söylemeye gerek yok, onlarsız evli bir kadın düşünülemez bile. Fört ederken saçlarının boya olduğunu farketmediğiniz sevgili kocanız ilerleyen yıllarda saçlarını artık size boyatmaya başlar. Kadınlar da aşağı kalmaz, ağdalarını kocalarının yanında yapmaya başlarlar.

İlk günlerde neredeyse el yıkarken bile kitlenen banyo kapısı sonraları def-i hacet sırasında bile ardına kadar açık bırakılır. Kanallar arasında gezerken playboy kanalında nedense biraz uzun durulur. Bu arada kocanız size kanalın kötülüğünden, kadınların çirkinliğine uzanan ciddi bir konuşma yapar. Eskiden gözü sizden başkasını görmeyen kocanız bu konuşma arasında gözünü ekrandan bir an olsun ayırmaz. Her geçen gün sizi daha çok severler (!) ve artık gaz çıkarmak için bile yanınızdan bir saniye ayrılmayı göze alamazlar. İlk günlerde horlamalar ninni gibi gelir, sonra yastığını alan başka odaya kaçar. Flört döneminde sevgililerine kendini beğendirmek için çırpınan kadınlar, evlendikten sonra kocalarının uzun saçlı kadınlardan hoşlandığını bile bile ısrar ve de inatla saçlarını kısacık kestirirler. İlk günlerde bir kere öhö deseniz sizi nerdeyse acil servise götürecek olan eşleriniz, artık hastalıktan yerlerde sürünseniz, "Bir aspirin al bir şeyin kalmaz" demeye başlarlar. Kendilerinin başı ağrısa ölecekmiş gibi panik yapıp inim inim inleyip yatak döşek yatarlar. İlk günlerde el ele yapılan romantik gezinmeler yerini market reyonları arasında tekerlekli araba eşliğinde gidip gelmelere bırakır. Ve bu hengame içinde bir bakarsınız ki aşk "Bana müsaade" deyip gitmiş. Biraz çocukların hatırına, biraz eski günlerin hatırına, biraz korkaklıktan, biraz alternatifsizlikten, bu hayatı sürdürürsünüz. Ya da yeni bir partnerle aynı filme yeniden başlarsınız, sonunu bile bile...

bu yazı hoşuma gitmişti ve bir siteden aldım ))))

gerçekten çok hoş huzur..ve sanırım böyle oluyor çoğu evliliklerin sonu...
    ne diyim Allah sonumuzu hayretsin ,başımıza gelecek varmış :lol:

Yorum

[quote="camdankalp"]gerçekten çok hoş huzur..ve sanırım böyle oluyor çoğu evliliklerin sonu...
      ne diyim Allah sonumuzu hayretsin ,başımıza gelecek varmış :lol:[/quote
      camdankalp bende katılıyom
      çok güzel yaa

Yorum

gerçekten çok güzel.evlilik kapıyı çalınca aşkın kapıyı çarpıp gitmesi ancak bukadar güzel anlatılır.ne kadar tanıdık her cümle.merak ediyorum acaba hepsi aynımı evliliklerin.yoksa bizim beklentilerimizmi fazla.yine başladım hatayı kendimde aramaya....

Yorum

ya böyle deyip de üzmeyin beni inşallah aşk ve sevgi peşimizden hiç ayrılmaz :roll:

Yorum

HAKLISIN ama ben onu okadar çok seviyorum saygısızca bir davranış yapmak istemem

evlilklerde sevgi aşk bitebilir ama saygı baki kalmalı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: biricik
              ya böyle deyip de üzmeyin beni inşallah aşk ve sevgi peşimizden hiç ayrılmaz :roll:

korkma bu kadar bende
              severek evlendim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: egeli

korkma bu kadar bende
                severek evlendim
                sonrası ne oldu evliliğin yani :?:

Yorum

ii arada her evlilikte olanlar oluyo
                  ama iyi gidiyo
                  13 sene oluyo
                  evleneli yani herkes birbirine
                  anlayışlı olması gerek

Yorum

Orjinal yazı sahibi: egeli

korkma bu kadar bende
                    severek evlendim
                    sonrası ne oldu evliliğin yani :?:
                    devam ediyo 2
                    oğlum var 12yaşında ve 9 yaşında
                    allah sanada göstersin bütün mutlulukları
                    çok güzel duygular hepisi

Yorum

valla ne olursa olsun evililik guzel bir şey ,
                      tamam tatsızlıklar olabiliyor ama ben karım ve kızım olamasa hayattan bu kadar zevk almazdım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: megan
                        valla ne olursa olsun evililik guzel bir şey ,
                        tamam tatsızlıklar olabiliyor ama ben karım ve kızım olamasa hayattan bu kadar zevk almazdım.
                        ne güzel allah ömür boyu mutlu
                        etsin hayatınız hep güzeliklerle dolsun

Yorum

harika ve ne yazıkki çok acı.Alıp başımı dağlaramı kaçsam çölleremi gitsem of of
                          Eğer sen istersen o bir hayal değil.

Yorum

Güzel bir yazı..gülümserken düşündüren..
                            Yazıdan şunu anlıyoruz..
                            Aşk kendiliğinden gitmiyor,biz kaçırıyoruz.. :roll:
                            Hayatın karmaşasında,sorumlulukların ağırlığından boşveriyoruz her şeyi..
                            Bir şarkı vardı,aklıma o geldi şimdi;
                            "aşk incelik,ister canım..hoyrat olma"diye süregelen..
                            Öyle işte..

Yorum

GÜLDÜM VE DÜŞÜNDÜM

GÜZELDİ

Yorum

İşleniyor...
                              X