Duyuru

Collapse
No announcement yet.

başkalarının dedikleriyle hareket edenler....

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• başkalarının dedikleriyle hareket edenler....

MERHABA...
    2 yıllık evliyim, ilk andan itibaren aslında pembe bulutlarda uçuyorum diyemem uçmadım hep gerçekleri gördüm ve kabul ettim aslında, karşımdaki kişnin huyu karakteri bu dedim, uyumlu oldukça düzelir geçer yada geçmesse de kabul edilir dedim, sıkıntı birazcık ilgisizlikti...
    ve biz 7 senelik bir anlaşma , döneminden sonra evliliğe karar verdik, ama evlenince başka sürprizler de çıktı tabi...
    neyse asıl sorun ve yardım almak istediğim nokta eşim başkalarının düşünceleri ile hareket ediyor, yani ona etrafı eşin kötü dese ben kötü eşin iyi dese ben iyi oluyorum, etraf benden daha kıymetli oluyor, ben i çok rahat bir şekilde 2. plana atabiliyor... benim için evlilik çok önemli herşeyden herkesten önemlidir eşim ve ben biz önemli olan bu...
    ama eşim için aynı şey geçerli değil.
    neden niye kafam o kadar karışıkkki hep kendimi müdafa etmekten saçma sapan insanların sözlerinden davranışlarından, eşimin başkalarına göre yaşamasından saf mı cahilmi ( üniversite mezunu bu adam ) aptalmı , ....
    cevap ne sizce ???

eşiniz kendine güvenmiyor olabilir bence yada daha önce eşinizin hayatında ki kararları başkaları verdi bu yüzden kararlarını yada düşüncelerinden başkalarından etkilenebilir bu aşırı derecede olabilir ama anlamadığım siz 7 senedir birliktelikde bu davranışını fark etmedinizmi
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

bu sadece senin yada sizin için geçerli değil emin ol. Türkiye'nin en uyuz konularından ve en büyük problemlerinden biri bu bence. toplumsal baskı. 22 yaşına giricem. başkaları ne söylerse ben onlar için öyleyim. annem şuan istenmeyen bir hamilelik yaşıyor. 2 tane kardeşim öldü. hamile olduğunu anneanneme söylemiş. onun tepkisi '' iyi olmuş milletin çenesi kapanır herkes kısır vs diye söyleniyordu'' annemin cevabı: '' allah allah söyle o zaman erkek geliyor hemde ''

benim verdiğim cevapsa şu oldu '' bu sülaleden olduğum için utanıyorum '' 3 tane çocuk doğuran birine kısır mı niye doğurmuyor diyorlar. akraba evliliğinden dolayı iki çocuğun hastalıktan öldüğünü bilmiyorlarmış gibi.

bu sadece bir örnek. hayatımızı başkaları şekillendirmeye devam ediyor. bazısı iyi şey söylüyor babam arayıp gurur duyuyorum diyor. bazısı kötü şey söylüyor sen orda ne halt yiyorsun oluyor.

bunun saflık ya da cahillik olduğunu sanmıyorum. ama bu memlekette insanlar en çok çevresindekilerden etkileniyor bu bir gerçek.

Yorum

farketmedim...
        yada vardı da bu kadar baskın değildi belkide...
        ve bide aynı evi paylaşmadıkki hafta da bikaç defa bikaç saat görüşerek bu analiz edilmiyor işte...
        inanın bu beni o kadar yoruyorki !!! kafam çok karışık ve her yeni günde yeni bir olay olunca artık iyice içinden çıkılmaz oluyor...
        o kişilerle arası bozulunca bana dönüyor normale döndük diyorum, o da onlardan uzaklaşınca anlıyor bana hak veriyor ama hooppp ertesi gün yine aynı...
        ben yorum yaparsam yada lütfen başkalarının sözlerine göre beni yargılama dersem bu sefer de ben kötü niyetli oluyorum... beni bununla yargılıyor... ???
        kocaman bir kargaşa.

Yorum

başkaları kendi ailesi, kendi çevresi ???

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mmelek81 View Post
            farketmedim...
            yada vardı da bu kadar baskın değildi belkide...
            ve bide aynı evi paylaşmadıkki hafta da bikaç defa bikaç saat görüşerek bu analiz edilmiyor işte...
            inanın bu beni o kadar yoruyorki !!! kafam çok karışık ve her yeni günde yeni bir olay olunca artık iyice içinden çıkılmaz oluyor...
            o kişilerle arası bozulunca bana dönüyor normale döndük diyorum, o da onlardan uzaklaşınca anlıyor bana hak veriyor ama hooppp ertesi gün yine aynı...
            ben yorum yaparsam yada lütfen başkalarının sözlerine göre beni yargılama dersem bu sefer de ben kötü niyetli oluyorum... beni bununla yargılıyor... ???
            kocaman bir kargaşa.
            peki eşiniz sizi kaybetmetmek gibi bir korkusu varmı yada siz ona böyle hissettirmeyi düşündünüzmü bana birazda sanki sizi hiç kaybetmekden korkmuyo gibi geldi
            Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
            sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

eşinizin kişiliği oturmamış bunun yaşla alakası yok oturmayınca oturmuyo işte.

kendi düşünceleri yok pasif birimidir genelde?
              "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

kaybetme korkusunu hiç yaşatmadım ki ....
                zaten ben politik olmak veya şöyle davranayım bunu yapayım bakalım ne olucak diyen biri de değilimdir. hep olduğum gibiyimdir. kin tutmam , sakinimdir, iyi şeyler düşünmekten yanayımdır, böyle sade oldugu gibi yani...
                strateji bilmek lazım belkide bazen ama ben bilmem yapmaya kalksam da batırırım kesin... çünkü konuşmak anlaşmak varken ne gerek var strateji ye dimi ???
                eşimle konuşmayı hep yaparım ben sakin sakin herşeyi konuşurum paylaşmak isterim ama o kesinlikle sabittir, bazen dinlemez bile beni... bende kavga etmeyi de sevmediğim için giderim başka odaya yada dışarı... evde ses yükselmesinden de hoşlanmam... işte böyle biriyim... ama korkaklık değil bu yalnış anlaşılmasın sadece saygı yı yaşatmak...

Yorum

bana karşı hep sinirlidir küçücük şeyde patlar bağırır, ona hep sen bilirsin evet yap evet sen doğrusunu bilirsin dememi ister ama etrafa karşı süt dökmüş kedi, kafasına vur lokmasını al...

Yorum

Sen 7 senede bu adamın huyunu öğrenemediysen kabahat sende.

Yorum

kişilik bozukluğu var kendi kendine karar veremeyen biri olarak özgüven eksikliği yaşıyor ama sana karşı farklı tabiki senden korkmadığı için elinin altında olduğun için sana bu şekilde davranıyor

Yorum

Sizin bu evliliğinizin o kadar çok örneği var ki... Yazınızın sonunda özellikle "üniversite mezunu" diye vurgu yapıyorsunuz... Bu duruma şaşırmanıza ve vurgu yapmanıza gerek yok... Çünkü, üniversite insanı "iyi eş", "anlayışlı eş", "geçimli eş" v.s.. yapmaz... Nice ilkokul, ortaokul, lise mezunu eşler vardır; harika evlilik yürütürler... Hani, genelde kabul edilen; "tahsil seviyesi yükseldikçe, daha bilinçli olunur, daha anlayışlı olunur" ve tabii "bilinçli evlilik yürütülür" gibi bir anlayışı ben kabul etmiyorum... Evlilikte "iyi eş olma" çok farklı bir şeydir... (Uzun mevzû...)
                        Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Babam ilkokul annem ortaokul mezunu, bu sitede üyelerin anne babalarıyla ilgili açtıkları konuları görünce annemin babamın ne kadar mantıklı ne kadar çağdaş düşünceye sahip olduklarını gördüm.
                          Şimdi 7 yıllık bir beraberlikten sonra evlenmişsiniz bu süre içinde nasıl biri olduğunu çözmeniz lazımdı, bir evlilik psikoloğundan yardım almanız çok faydalı olur.
                          Her şey güzel olacak...

Yorum

yazdıklarınızı anlıyorum evet doğru söylüyorsunuz...
                            iyi eş olmak okumakla eğitim seviyesiyle olmuyor...
                            aslında buraya yazarken sadece fikir almak üstedim ben çünkü hani insan bazen olurya ne doğru ne yalnış bilemez öyle bir durumdur ki işin işinden çıkamaz işte öyleyim...
                            sizin yazdıklarınızla kafam biraz rahatlıyor paylaşıyorum çünkü etreafımda durumumu açıcak bana açıklama yapıcak pek kimse yok, bide insanlar beni yönlendirmiş gibi olmak istemedikleri için pek yorum yapmıyorlar... ama burası öyle değil fikir belirtmek daha kolay değilmi ama...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mmelek81 View Post
                              sizin yazdıklarınızla kafam biraz rahatlıyor paylaşıyorum çünkü etreafımda durumumu açıcak bana açıklama yapıcak pek kimse yok, bide insanlar beni yönlendirmiş gibi olmak istemedikleri için pek yorum yapmıyorlar... ama burası öyle değil fikir belirtmek daha kolay değilmi ama...
                              Bizim burası harikadır... Bazen, "ilaç" gibidir...
                              Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

İşleniyor...
                              X