Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Benim neden hiç bir kız arkadaşım olmadı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Benim neden hiç bir kız arkadaşım olmadı?

Uzun bir süredir yazmak istemedim. Ama dayanamyıp bu konuyu açayım dedim. Evet, tam 30 yaşına geldim ve hala bir kız arkadaşım olmadı. El ele tutuşmak, öpüşmek, hediyeler almak, onun aramasını heyecanla beklemek gibi duyguları yaşayamadım hala. Aslına bakılırsa beklentim de kalmadı şu saatten sonra. Niye anlayamıyorum, 30 yaşındayım, işim var, üniversite bitirmiş hatta üstüne master yapmış biriyim. Şu sıralar da doktora için yurt dışına gideceğim. Yakışıklıyım da. Bunu ben demiyorum, çevremdeki birçok insan beni yakışıklı bulur. 1.75 boyunda ve 70 kiloyum. Öyle biçimsiz de değilim hani. İnsanlarla iyi anlaşırım. İş yerinde olsun başka yerde olsun insanlarla çok az anlaşmazlığa düşmüş, sürtüşme yaşamış bir kişiyim. Gittiğim ortamlarda kendimi çabuk sevdiriyorum, çok güldüğümden ve güler yüzlü olduğumdan belki. Genelde neşe kaynağı olarak görülürüm (ah işte tanıyan biliyor beni). Kız arkadaşlarım çoktur (yani normal arkadaş anlamında). İyi de anlaşırım ve zaten arkadaşlarımın çoğu da kızdır. Birçoğu dertlerini benimle rahatça paylaşır. Bana güvenirler. Ama beni hep arkadaş olarak görürler o başka. Neyse, önceleri hoşlandığım birkaç kıza arkadaşlık teklifinde bulunmuştum ama tabi reddedildim çeşitli nedenlerden dolayı. Kimi durumlarda da kendimi ifade etmeye çekindim zira karşımdakinden aldığım sinyalin net olmadığını düşündüm.
    Kısacası fena biri değilim ve girişimlerde de bulundum. Ama olmadı işte ve olmuyor. Tanıştığım her kızla iş arkadaşlığa varıyor. Ben ancak iyi bir arkadaş oluyorum. E iyi de bizim sevgilimiz olmayacak mı? Bu gidişle herhalde evlenemeyecez de. Adet yerini bulsun diye evlenecek değilim.
    Bunların dışında mesela arabam yok. Genelde doğal görünürüm ve dışarı çıkmadan ayna karşısında saçımla ya da kıyafetimle çok uğraşmam. Bir de gülmem bazen abartılıdır -ki bu da tik bozukluğum nedeniyle. Tik bozukluğum var ama dikkat çekecek düzeyde değil. Zaten önemli bir problem olmaktan çıktı uzun süreden beri. Bir de arkadaşlarımı çok sık ararım genelde. Arada bir mesaj gönderirim. Acaba diyorum bu nedenlerden dolayı mı kızlar benimle arkadaşlık kurmak istemiyor? Yani sevgili olmak istemiyor? Belki de fazla arayıp sormamalıyım, belki de abartılı gülüşümü itici buluyorlardır da ben fark etmiyorum (belli etmiyorlardır) ya da bir hafta hep aynı kıyafetimi giydiğim için beni özensiz buluyorlardır. Bilmiyorum belki de arabam olsaydı daha farklı olurdu ama bu olasılığı pek önemsemiyorum.
    Yukarıda iyi ve kötü diyebileceğim özelliklerimi saydım. Herkesin iyi ve kötü diyebileceği özellikleri vardır. Ama çoğu kişinin bir kız/erkek arkadaşı vardır ya da olmuştur. Peki benim neden yok? Lisede, üniversitede, iş çevresinde... yok. Neden?
    Öneri beklemiyorum aslında. Ama şunun bilinmesini istiyorum ki, işte birçok yalnız insan da varmış. Hiç sevgilisi olmayan da varmış. Bunun garipsenecek bir tarafının olmadığını da ilave etmek isterim. İnsanlar hiç kız arkadşamın olmadığını duyunca garipsiyor, ihtimal vermiyor böyle bir şeye. Bu tepkilerden sıkıldım artık. İnsanlar sırf bu yüzden -kız arkadaşı olmamış diye- vardır bir şeyi de ondan olmamıştır diye düşünebiliyorlar. Düşünen vardır en azından. Şimdi seveceğim bir insan olursa ileride, bana sormayacak mı neden senin hiç kız arkadaşın olmadı diye? Zaman geçtikçe umudum kalmıyor kısacası.
    İçimi dökeyim dedim. Paylaşayım dedim. Yok işte, ne yapalım.

canım ya güldüm okurken ama yerme mahiyetinde değildi sakın yanlış anlama.. hoşuma gitti içini dökmen.. benim kardeşim yazmış gibi geldi bir an için.. onun okadar kız arkadaşı varki bildiğin elemanı kendilerindenmiş gibi aralarına alıp muhabbet kuruyorlar.. ama hiçbiri ne bundan "kırmızı kalp" niteliğinde hoşlanıyor nede o çevreden biri ess kaza birinin dikkatini çekiyo.. aşk mı istiyosun yoksa.. ???

Yorum

BU DEVİRDE BÖYLESİNİ BULMAK ZOR VALLA bence kız arkadaşının olmamış olması iyi. Ben kendsi adıma söyleyeyim birçok ilşki yaşamış biriyle evlenmek istemem,karşılaştırmalar ve beklentiler fazla olur. Bunu dezavantaj olarak görme bu bir avantaj
      ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

Yorum

Bu işlerde biraz çevre birazda şans faktörü ön planda. Birde dilinizi güzel kullanmanız önemli.Bir bayanı etkileyecek bir yanınızın olması. Mesela çok yakışıklı veya çok şık giyinen biri olmanız gerekmez ama belli seviyede belli şeyler şart.Abartılı gülüşüm var demişsiniz bu durumu biraz frenleyemezmisiniz? dediğiniz gibi bu itici gelebilir karşı tarafa.Madem kız arkadaşlarınız çok onlara bana şu arkadaşınla tanıştısana, aramızı bi yapsana şeklinde isteklerin olmadımı hiç.Senin istemen önemli bir şekilde atağa geçmelisin..
        Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forte-donna
          ne güzel yazmışsın ya...valla bende okurken tebessüm ettim...sadece yazına bile güldürebiliyorsan yanında insanlar çok güzel vakit geçiriyordur bence
          samimi yazmışsın samimi cevap vereceğim...bu işlerin arabayla falan alakası yok...ha biraz giyimine özen göstersen iyi olur,,,1 haftada giyilmezki canım kıyafet

ayrıca sonbahar ın dediği gibi,,sen girişimde bulunacaksın...kız arkadaşlarını devreye sok hemen...yoksa bu sitenin kızları ele ele verip sana bir kız buluruz
          aslında herhangi somut bişeyle alakası yok bu işlerin dimi .. bi gün bukadar ışıklar içinde biri seni görüyo.. yada buluyo.. seviyo.. vs vs.. mutlu günler ...

Yorum

"Kadınları Kullanma Kılavuzu--İlhan UÇKAN" adli kitabi siddetle tavsiye ediyorum. Biraz geyik olan "Mefisto'dan Erkeklere Şeytani Tavsiyeler - Deniz S. Vincente" kitabini da okuman yararina olur.

Kadinlarla konusuyorsun sorunun cekingenlik degil demek ki ama kadinlarla herseyi konusmaman gerek (mesela eski erkek arkadasi hakkinda) ve baska bircok sey anlatiliyor bu kitapta.. Burada bir formul yok x=y gibi ama konunun ozunu kapman gerekiyor. Yoksa arkadas olmaya devam edersin

Yorum

unver;

Genel anlamda bayanların, bir o kadarda erkeklerin beğeniye bakış açısını anlamak ve algılamak zor oluyor.Hıc bır zaman ınsan kafasında sabıt şablonlar olmuyo, bır gun cok begendıgımız birisi ertesi gün bir anda kendinden uzaklaştırabiliyor.Bazı anlarda ise samımıyet içtenlık durustluk ilgi nedense dıkkate bile alınmaz unsurlar oluyor.Sizin güleryüzlü olmanız bence paha biçilmiyecek bir artı ama bunu sergileyiş tarzınız etrafınızdaki insanlara biraz abartılı geliyor olabilir.İnsanları aramak onları mrk etmek belki çoğu ınsanın göz ardı ettiği bir olgudur.Ama olaya birde karşı tarafın bakış açisından bakalım:insanları sürekli bir şekilde iyi niyetinizle arayıp sormanız onlarda şu düşünceyi oluşturabilir."ya ne kadar çok arıyor, bırazda bizi kendi halımıze bıraksın onu biz özleyip arayalım bu kadarı yersiz"gibi.. Tabi bu sadece bir ihtimal.İnsanlara kendinizi özletmeyi deneyebilirsiniz.Dış görünüş,kıyafet ilk tanışmalarda ilk intibada ve ilk etkileşim anında önemlı değildir dersem yalan sölemiş olurum.Özellikle bayanlar, erkekler için basit gereksiz gibi görünen bu ayrıntıya cok taklır ve önem verirler.Görüşmeler ilerledikçe tabiki olay karakterde bitmeli ama biraz bakım ve özen kişilerin birbirlerine verdiği değer ve saygı için gerekli die düşünüyorum.Arkadaş ortamınızın çok olması sizin bayanların bakış açısını ,erkekler konusunda önem verdikleri değerleri anlamanıza yardımcı olabilir.Onlari dinleyin hayatınıza geçirin demiyorum sadece kendinizde eksik, evt hata die gördügünüz bazı şeylerin daha iyi oturmasına katkıda olabilir.Umarım herşey gönlünüzce olur.........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forte-donna
                ilhan uçkan ın erkekleri kullanma kılavuzu kitabını okudum..sadece güldüm...çok saçmaydı...

burda kitap gibi arkadaşları var işte ne gerek var ilhan uçkan a
                Ben kitabı okuduğum zamanlarımda "ne samimiyetsiz bu İlhan" diye düşünmüştüm ama samimiyetsizlik işe yarıyor.. Hala unver arkadaşıma önerdiğim kitapları okumasını öneriyorum. Kitap gibi arkadaşlarını da benim önerdiğim kitapları da okusun .

Yorum

sevgili ünver durumun bana iyi bildiğim bir durumu çok fazla hatırlatıyor. Bu nedenle sorma gereği duyuyorum. Dağınık ve dikkatsizmisin.

Yorum

biz kadınlar aslın da biraz farklıyız... yani belki de bir anımız diğerine çok uymuyor olabilir...

ünven; çok güzel ifade etmişsin kendini....doğal ve sade.ancak başta dedim ya bizim sağımız solumuz pek belli olmaz mesela benim.. açıkçası ilişkileri yaşamış bir kadının hiç ilişki yaşamamış bir erkeği tercih edeceğini sanmıyorum ama aşk olursa yada başka bir şey oda olabilir.. bu işler biraz şansla da ilgili aslında..

bende 25.5 yaşındayım.. arkadaşlarımın hepsi nişanlandı evlendi... ama yapacak bir şey yok... bu yaşıma kadar ciddi ilişkilerimde oldu takıldıklarım da ama bununda bir sınırı olmalı... belki de Aşk acısı çekmemek en iyisii..

eminim hayatına kendine göre biri girecektir... yalnız kız arkadaşlarına yaklaşırken ön yargılı olmamaya çalış.. örneğin söylediği laflardan çok fazla anlamlar çıkarma acaba şunu mu ima etmek istiyor diye düşünme....biz kadınlar karmaşık olabiliyoruz ve ayrıntıya çok önem veriyoruz. hayatındaki ayrıntılara dikkat et... gülüşüne gelince açıkçası benim için bir erkeğin gülüşü çok önemlidir...buna biraz daha özen göster... kıyafetine özen göster.. ve biraz da ukala ol..kendine güven...kadınlar; kendilerine güvenen erkekleri daha çok tercih ederler...
                    Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum,yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar???

Yorum

belkide kendini bu kadar sevdiğin için yoktur ?

Yorum

Cevaplarınız için teşekkürler. Ben bir öneri beklemiyordum ama yine de sağolun. Bu işler öneri ile olsaydı zaten sorunlar da kalmazdı.
                        Last edited by unver; 19-03-2010, 01:01 PM.

Yorum

Benim neden kız arkadaşım olmadı derken? sorularınıza cevap aradınız, buradaki kişilerde size neden olmamış veya nasıl olmalıdır şeklinde yanıtlar verdi.Öneri beklemiyorum derken buraya yazmanızdaki amaç neydi peki? madem halinizden memnunsunuz buraya konu etmeye ne gerek vardı acaba?

Yorum

Dedim ya, içimi dökmek. İlk mesajımda da öneri beklemediğimi yazmıştım. Bazen sadece birilerine kendinizi açmanız da işe yarar.

Yorum

Enterasan bir kişilik

Yorum

İşleniyor...
                              X