Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sohbet Arasında Oluşan Uzun Süreli Sessizlik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sohbet Arasında Oluşan Uzun Süreli Sessizlik

Birisi veya birileri ile oturursunuz. Knouşursunuz. Sonra bir sessizlik olur. Sessizlik sürer sürer sürer. Bu sessizlik çok rahatsız eder kişiyi. Bir baskı yaratır. Bir an önce bu sessizliğin bitmesini istersin.

Bu sessizlikte insana sıkıntı veren, insanı rahatsız eden esas şey nedir. Neden bu sessizlik bizi rahatsız ediyor. Hangi duyguları hissediyoruz bu sessizlikte..

Bu konu üzerinde fikri düşüncesi, çözümlemesi olan arkadaşlar var mı acaba?

Bu sessizlik süresince insan hata yapmaktan,yaptığı yanlış bir hareketten ötürü rencide edilmekten,rencide edilmese bile kafasında bu rencide olmayı düşünüp vücuduna fizyolojik bir baskı uygular...Ortada hiçbirşey yokken insan kendini kasar ve bu durum çok rahatsız edici boyuta ulaşır,benim fikrim bu,bana çok olur mesela...saçma olduğunu bilmeme rağmen önüne geçemiyorum...
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

sorun çok haklı +++++++++

Yorum

İşleniyor...
      X