Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hayat acımasız ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• hayat acımasız ?

hayat çok garip... bazıları dünyanın en zengin insanı bazıları ölmekten beter halde. bazıları ilaçla yatıp ilaçla kalkıyor bazıları hayatlarını hiçe sayıyor... bazıları yoğun bakımda 5 dakika daha yaşama peşinde bazıları ise hemen ölüp gitmek.. hayat çok tuhaf.!

dünyada milyarlarca hastalık var ve hepsinin bambaşka etkileri var. ve bazılarının çaresini ilaç, tıp, bilim hiçbir şey bulamıyor.

örneğin bir progeria (erken yaşlanma hastalığı) hastası olan kişinin hayatı o kadar hızlı ki... belki 10 yaşına geldiğinde 70 yaşındaki biri gibi hissedecek ve ileride de kaçınılmaz son olan ölümü tadacak...

mesela şu kişi...

https://www.facebook.com/AdaliaRose hayat o kadar kısıtlı ki ona... ama gene de mutlu olmayı başarabilmiş...

AIDS, Kanser, Menenjit, Felç, İleri Psikolojik rahatsızlıklar... dünyada neden bu kadar hastalık var ki ? neden bu kadar ilerlemişken aslında gerideyiz ?
    ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
    18.12.2012 - 2015
    ©

niye eklemedin beni gardaş?
    Canlıların en akıllısı olarak insanı seçmişler. Ne yazık ki, pislik makinesinden başka bir şey değildir. (Maeterlinck)

Yorum

selam kardeş , hepimiz bir sınavdan geçiyor olabilir miyiz? Bu sınavlar olmasaydı zaten dünya ya dünya demez cennet derdik. şöyle düşün ne kadar çok sınav verirsen o kadar kıymetini biliyorsun sahip olduklarının. küçükken bir trafik kazası geçirdim. bebek gibi yürümeyi tekrar öğrendim , önce oturmayı , sürünmeyi emeklemeyi , tutunarak yürümeyi ve şimdi yürüyebilmek öyle kıymetli ki. Keşke yaşamadan bilsek herşeyin kıymetini. Belki de o bahsettiğin hastalıklara sahip değiliz ama bu kıymetini bilmemiz için engel değil ki yaşamın.

Yorum

batsın bu hayat....
        Tek rakibim AMD", "Rahmetli de X386'ydı", "Bir sana hasretim bir de 3Ghz CPU hızına", "Windows'un ustasıyım Linux un hastasıyım.

Yorum

benim bu konuda bi teorim var , bence hayatta herşey sinüs eğrisine benziyor, yani herşey inişte ve çıkışta , hayatta bazı şeyler kolaylaşırken bazıları da zorlaşıyor..Daha kolay yaşıyoruz yemek , teknoloji, ulaşım gibi , ama daha zorlaşıyor; yalnızlaşıyoruz daha çok hastalanıyoruz.Yaşam da öyle ,her iyi zamanla kötü olmaya başlıyor , tabi ki de kötü yaşantılarımızı da,gün ışımdan önceki en karanlık an diye nitelendiriyoruz,,,tabi ki herkesin dip noktası ve yüksekliği farklı

Yorum

yaşlı bir teyze hayat cefa ve sefa arasında akıp gider demişti

Yorum

bende de aids var ama antidepresan alınca hiç kafama takmıyorum!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyzenilhan48 View Post
                bende de aids var ama antidepresan alınca hiç kafama takmıyorum!
                geçmiş olsun şifalar dilerim
                ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
                18.12.2012 - 2015
                ©

Yorum

ben ilerlediğimizi düşünmüyorum, ilerlemek ama neye göre kime göre yada hangi çağa göre
                  mesela insanlar arasındaki iletişim o kadar kolaylaşmışken,sosyal iletişimin gitgide yokolması bence ilerleme değil gerilemedir.Asıl ilerleme bence insanlar arasındaki iletişimin dostlukların vb en üst seviyede olmasıdır bu ve bu gibi örnekler çok

Yorum

hayat hiçbi zaman adil olmadı, olmayacakta..
                    "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
                    Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Şuanda hayatın en acımasız yüzünü yaşıyorum.
                      Şimdi yoksun sonra yoksun
                      Orda yoksun zaten yoksun

Yorum

İşleniyor...
                      X