Duyuru

Collapse
No announcement yet.

akrabalarla ilişkileriniz nasıl, yalnız mutlumusunuz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• akrabalarla ilişkileriniz nasıl, yalnız mutlumusunuz

ben baba tarafımla hiç sıcak değilim. aynı soyaddan olan bi sürü amca oğlu torunu kızı vs. var bende sadece mesela facesimde 3-4 kişi ekli. onlarla bile hiç görüşmüyorum nerdeyse mesela.

babamı çok seviyorum hatta aşığım ama nedense sülasiyle sülamle pek alışverişim yok. tabi yeni yetişen nesille yani. yada işte benim gibilerle.

ama anne tarafım beni daha çok seviyor 6 dayım var anam tek kız, bende tek. çok kıymetliyiz ikimizde. onlar daha çok seviyor beni.
    sanki böyle babama karşı suçlu gibi hiisediyorum kendimi.

ama benim görüşmemin bi sebebide sorunlarımdan dolayı kaçmam. anne tarafım daha iyi anlıyo beni. geçen birini ekledim konuşuyo konuşuyo. en son ''neler yapıyon'' dedi hiç cevap vermeden çıktım faceden. sohbeti kapattım çaktırmadan. hastayımda diyemiyorum çünkü aslında görünürde birşeyimde yok ama anksiyete ve sf var bende az da olsa.

ama 8 ay önce beni hastaneye yatırdılar lakin hemen çıktım. garip birşey çok sıkıntı korku halinde müthiş acılar çekiyorum. evin içinde öl öl diril. ve ben bunları senelerdir çekiyorum. tabi zaman zaman. okurkende çok zorlandım ve hsstalandım. askere giderkende. sevdiğim kişide nasıl olduysa onlada kavga ettik. çünkü benimkiler ciddi boyuttaydı halada belki öyle ama beterin beteri var diyip şükrediyorum.
    ama yaşamı bitmiş ve herşeyi kaybetmiş gibi hissediyorum. zamanı, o kızı, başka şeyleri..

akıllı delilerdenim sanki.

2 gün evvelde buraya başlangıçtan sona kadar sıkıntılarımı birde şimdi ne yol izleyip nerden destek alıp tedavi alacağımı anlatan bi yazı yazmıştım. yanlışlıkla bir tuşa dokundum tüm yazı gitti. sonrada usandım yazmaya zaten geç olmuştu ama beni anlatan iyi bir yazı olmuştu aslında.

bu sf yalnızlık çoğu şey içinde kötü bi durum belki ama ya bakıyorumda sf olmayan bile yalnız mutsuz dertli parasız falan.. bazen var ya yalnızlık kötü ama evde kimse başımı ağrıtmıyor diye huzurluyum. bugün twitterda birşey yazdım kızın biri cevap yazdı. o yazıyor ben yazıyorum o yazıyor ben.. tamam sus yeter başım ağrıdı diyecem ama bende fena. illa veriyorum sözün cevabını.

yani huzur aslında iyi şey yalnızsan çoğu zaman huzurlusun. seni anlayan bi dostun eşin yada sevgilin oldu mu yada senin gibi biris dünyada senden mutlusu yok.

akrabalarımdan uzağım ama sanki ben böyle iyim ya. karışmasın annemden babamdan başkası bana. bende karışmam kimseye haddini aşmadıkça. annem bile gün içinde bi laf yapıyorum peşine 5 dakka sayıyorda sayıyor sen dinle dur. birileri der şimdi ''aynı benim annem''

neyse sizin akrabalarla görüşme kaynaşma bağlılık ne derece iyi. yada yakın çevreyle. ben benim gibileri öğrenmesem rahat edemem.

birde birşey merak ediyorum psikolojik dertleri olupta sanatla ilgilenen var mı. bende iyi bi ses vardı şarkıcı olma fırsatını yakaladım. ama hastayım özgüvenim yok diye olmadı. buna çok üzülüyorum. geçen amcamın oğlu geldide sıkıntılarımı anlattım. bunuda söyledim. adam alaycı bir şekilde güldü sanki yada bana öyle geldi.

galiba içinden demiştir ''herşeyi hallettin sıra şarkıcılığa geldi'' bende bu hobi tutku sesde var çok canım sıkılınca şarkılara sarıyorum ben zaten hiç dinledğimi hatırlamam yani şarkı. ama amca oğlu bile konuşurken geriliyorum, tam istediğim cevaplar veremiyorum. tabi o yada başkası anlamıyor ama sıkıntısı bende. bazende hiç takmıyorum olsada çünkü takınca daha çok oluyor gibi. birgün mutlaka yenecem bunları ama ölmeye yaklaşınca galiba

neyse yalnızlık güzel demi zaten ölüncede yalnız kalacaz. ALLAH herkesin o gününe yardım etsin. özelliklede dert çekenlerin..
    bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

birde birşey merak ediyorum psikolojik dertleri olupta sanatla ilgilenen var mı.

Benim nick e bakarsan neden burdayım anlarsın Ben müzikle kendimi gerçekleştiriyorum, benim için rahatlama kaynağı diyebilirim, parmaklarım kanayıncaya kadar gitar çaldığımı bilirim , fiziksel acılar ruhumun acımasından iyidir. Baba , akraba ilişkilerine gelince babamla hiç yakın olamadık, babamın asker olmasından kaynaklanıyor olabilir. Onun kafasındaki kişi olamadım , babama inat kuralsızlığı tercih ettim.. Onun benden istediği şeylerin aksini yaptım, ona hiç el kaldırmadım ama kızıp kapı pencere indirdiğim zamanlarım oldu. Cihangirde oturduğumuz zamanlar yine bir kavgada salon camını indirdim , babamın beni sevdiğini kolum kesildiğinde anladım.. Bana şunu söylemişti oğlum şimdi sen nasıl gitar çalacaksın? taksim acile gittik , babam şaşırmış gibiydi.. velhasıl zor günler geçirdik ve hiç yakın olamadık ama annemi çok severim. Babam nasıl katı kuralcı egosu yüksek biriyse annem de iyi kalpli , becerikli zarif bir kadın. İşte bizim ailede böyle.
    ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
      birde birşey merak ediyorum psikolojik dertleri olupta sanatla ilgilenen var mı.

Benim nick e bakarsan neden burdayım anlarsın Ben müzikle kendimi gerçekleştiriyorum, benim için rahatlama kaynağı diyebilirim, parmaklarım kanayıncaya kadar gitar çaldığımı bilirim , fiziksel acılar ruhumun acımasından iyidir. Baba , akraba ilişkilerine gelince babamla hiç yakın olamadık, babamın asker olmasından kaynaklanıyor olabilir. Onun kafasındaki kişi olamadım , babama inat kuralsızlığı tercih ettim.. Onun benden istediği şeylerin aksini yaptım, ona hiç el kaldırmadım ama kızıp kapı pencere indirdiğim zamanlarım oldu. Cihangirde oturduğumuz zamanlar yine bir kavgada salon camını indirdim , babamın beni sevdiğini kolum kesildiğinde anladım.. Bana şunu söylemişti oğlum şimdi sen nasıl gitar çalacaksın? taksim acile gittik , babam şaşırmış gibiydi.. velhasıl zor günler geçirdik ve hiç yakın olamadık ama annemi çok severim. Babam nasıl katı kuralcı egosu yüksek biriyse annem de iyi kalpli , becerikli zarif bir kadın. İşte bizim ailede böyle.
      üstadım sen de kime kızsan cam çerçeve indiriyorsun...
      neyse seninle tanışırsak ve evimize davet edersem önceden evi sigortalatayım
      İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
      Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
        Doğru diyosun abi Eskiden öfkemi kontrol etmekde zorlanıyordum az kapı çerçeve indirmedim değil , şimdilerde duruldum, uysallaştım artık Sen yine evi sağlama al, sağım solum belli olmaz
        ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post

o zaman sen çal ben en hüzünlü şarkıları söyleyip ağlayalım

bende müthiş bi ses vardı şarkıcı sesi. şu emrah varya küçük emrah onun tıpkısının aynısıydım

benim babamın katı kulları yok ama kızınca herşeyi söyler. ben şunu şunu yaptım sen ne yaptın gibisine getirir herşeyi. hepte aynı cümleleri kurar. hiçde hayatıma karışmaz. hatta arkadaş bile olursun onla oturur sigara içersin ama annemle pek değil lakin. benim annem çok disiplinlidir. hayatıma yön verir akıl verir. düşünceleri pek esnemez. sabit fikirleri var. başkaları üzerinde rol oynamasada bende kullanıyor çocuğu olduğum için
          ben evde çok şarkı söylerdim yan komşu beni dinlerdi. kocası bigün eve gelmiş. ''bu ses ne'' demiş oda sen metini hiç dinlendin mi demiş onun öyle şeyleri var mı ya demiş kocası.

sonra bigün oturmaya gittik bana dediki kocası sen öyle şarkı söylüyonda neden plakçılarla irtibata geçmiyon falan gibisinden. konuştuk. eve gelincede annem '' oğlum senin sesin bu kadar güzelmiydi'' dedi. babamda bi ara hoşuna gitmiş bu özelliğim çok değişik yaklaşmaya başlamıştı babam..

bizim aile zaten 3 kişilik babam annem ben
          bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

Yorum

Babam beni şirket bölünmesin diye ortağının oğluyla evlendirmek istemişti. Ben de erkek arkadaşımla yurtdışına kaçtım. Aileden sadece kedimle görüşüyorum.

Yorum

akrabanın akrabaya etiğini akrep etmezmiş...!!!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: siirimsi
                babam beni erkek gibi yetistirmeyi secip sert bir kisilige sahip olmamda cok etkilidir,velkasil kendisi fenerli olup beni fener maclarina götürdügünde fener tribününde oturuken kalbimin karsi tribündeki Galatasaray icin attigini yillar sonra ögrenip bani kirilmis fakat bunun evde tatli bir rekabete dönmesiyle yine eski halimizi almisizdir)..saka bir yana babamla aram harika kati kurallari olmasina ragmen benim kurallarimada uymaya calisan tatli bir babacan iste...Annem hep babama ayak uydurmaya calismis masayi zamaninda kurma telasi hala süren ve babama hala asik bir kadin evi icin cirpinan..dargin bir aile fertimiz ve akrabaliklarimiz yok yazlari birlikta piknk yapmaya calisan piknige gittigimizde volleyball oynarken herkesin kiskandigi bir sülaleyiz cok kalabalik cokkkk..
                senin içinde cimbom ruhu varmış. benim babamda fenerli ama fanatik değil bende galatasaraylıyım. benim babamda söylüyor bazen ufakta olsa ''benim takım hep yener'' diye. bende karşılığını veriyorum )

neyse ALLAH huzurunuzu bozmasın o zaman..

bizim sülalede kalabalık gel bakalım kimde çok kuzen dayı teyze hala.. var ))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elisurencil View Post
                  Babam beni şirket bölünmesin diye ortağının oğluyla evlendirmek istemişti. Ben de erkek arkadaşımla yurtdışına kaçtım. Aileden sadece kedimle görüşüyorum.

yaa, vay anasını.. benim hiç sevmediğim bi olay bu. hiç istemedğim biriyle olmak, evlenmek falan. o ne öyle yaa.. sanki onlar yaşıyo. sevmediğin biriyle mutlu olmak imkansızdır. olsa bile geçici olur. devamlılık göstermez.

mutluysan sorun yok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dert babası View Post
                    akrabanın akrabaya etiğini akrep etmezmiş...!!!!
                    yaa bizimkilerin pek zararı yokta çok konuşuyorlar yaa.. dır dır dır.. sevmiyorum ben..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Metin06 View Post
                      yaa, vay anasını.. benim hiç sevmediğim bi olay bu. hiç istemedğim biriyle olmak, evlenmek falan. o ne öyle yaa.. sanki onlar yaşıyo. sevmediğin biriyle mutlu olmak imkansızdır. olsa bile geçici olur. devamlılık göstermez.

mutluysan sorun yok
                      en son konuştuğumuzda, neredeyse üç yıl olacak, bana seni mirasımdan men ediyorum demişti. ben de ona beni neredeyse geleceğimden men ediyordun dedim. kalp krizi geçirmiş ondan sonra...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
                        bende bazen öyle yapıyorum kapıyı kırdım bir anlık sinirle.. ama gergin bi hayatımız streesli bir yaşam.. herkesin hayatını mahvediyor.

sonrada öfkemizi camdan kapıdan alıyoruz.

Yorum

en son konuştuğumuzda, neredeyse üç yıl olacak, bana seni mirasımdan men ediyorum demişti. ben de ona beni neredeyse geleceğimden men ediyordun dedim. kalp krizi geçirmiş ondan sonra...
                          anlayışlı olmaları ve davranmaları şart. evlilik veye birlikte yaşam, bir yaşam tarzı ve biçimidir. o kişinin yaşam biçimini başkaları tarafında inşaa edilirse kişinin mutluluğuda başkalarının elinde olur.

ama büyüklere söz geçirmek çok zor ayırca ben ne dersem o olsun diyorlar. sonrada işte tatsız şeyler yaşanabiliyor.

kuralcı ve bencil değil ''birlikte yapıcı'' kararlar almak lazım

baban için üzüldüm açıkçası..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Metin06 View Post
                            anlayışlı olmaları ve davranmaları şart. evlilik veye birlikte yaşam, bir yaşam tarzı ve biçimidir. o kişinin yaşam biçimini başkaları tarafında inşaa edilirse kişinin mutluluğuda başkalarının elinde olur.

ama büyüklere söz geçirmek çok zor ayırca ben ne dersem o olsun diyorlar. sonrada işte tatsız şeyler yaşanabiliyor.

kuralcı ve bencil değil ''birlikte yapıcı'' kararlar almak lazım

baban için üzüldüm açıkçası..
                            ben hiç üzülmüyorum. şirketin adını vermek istemem muhtemelen pek çok kişi bilir, ama normal ve sağlıklı yollarla ayakta duran bir şirket değil. insan hakları sömürülüyor. üzülme. hakediyor o her şeyi.

Yorum

ben hiç üzülmüyorum. şirketin adını vermek istemem muhtemelen pek çok kişi bilir, ama normal ve sağlıklı yollarla ayakta duran bir şirket değil. insan hakları sömürülüyor. üzülme. hakediyor o her şeyi.
                              ama nede olsa baban..

anladım. belkide insan hakları yendiği için o zaman ayakta zor duruyor.

çok dolmuşun belli peki üzülmüyorum.

benim babada hasta şu an oda gençliğinde çok şeyler yaptı. şimdi pişman olduğu yönler var. ama iş işten geçtikten sonra pişman ol dur.

Yorum

İşleniyor...
                              X