Duyuru

Collapse
No announcement yet.

paranoid şizofreni raporu hakkında!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• paranoid şizofreni raporu hakkında!

geçen cuma devlet hastanesi sağlık kurulu heyeti,bana % 45 paranoid şizofreni raporu verdi.
    raporda % 45 paranoid şizofreni yazıyor.
    5 yıldır tedavi oluyordum.Böyle bir raporu ben istemedim.Tamamen dr umun yüzünden aldım.Bana böyle rapor verdi.Şimdi evime polis felan gelecek dimi.
    resmen beni fişledi doktor.

şimdi ne olacak? bu raporu neden verdilerki.gerek varmıydı böyle birşeye anlamadım.
    şimdi bütün devlet kurumlarına ve karokola bu adam şizofren diye beni bildireceklermi yani?

raporun üzerinde geçerlilik süresi 5 yıl yazıyor.
    5 yıl sonra rapor iptal olur dimi? yani 5 yıl sonra hastanelerdeki benim kayıtlar felan silinirmi? şizofreni kayıtları felan.
    hem bu rapor benim ne işime yarayacakki. adam bana komplo kurdu.doktorlara güven olmuyor.canımı çok sıktı bu rapor işi.

Konu hakkında bilgim yok ama yazdıklarına bakarak yorum yapıyorum.
    Dur panik yapma hemen. Doktorlara her hasta için rapor yazın diye emir gelmiş olabilir. Doktor ne yapsın o da emirlere uymak zorundadır.
    Keşke sorsaydın neden rapor yazdınız diye.
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

sordum zaten;
      bana dediki 5 yıldır tedavi oluyorsun.tedavi olduğun diğer hastanelerden epikiriz raporu getir..bende Erenköy ruh ve sinir hastanesinde ve göztepede tedavi oluyordum.ara ara gidiyordum özellikle erenköye..bu iki hastanede epikiriz raporu verdiler.bu raporları şimdi tedavi olduğum doktoruma verdim..dr um sonra mmpı diye bi test yaptırdı bana.560 soruluk bir test..sonrada bana dediki seni sağlık kuruluna sevk ediyorum.bu şekilde ilaçlarını daha rahat ödersin..hem devletin sana sağladığı olanaklar var onlardan yararlanırsın.dr uma çalıştığımı ve şuanda gayet iyi olduğumu ilaçlarımıda düzenli kullandığımı söyledim.sevk etmenize gerek yok dedim.bakın nasıl sağlıklıyım felan dedim.
      hatta doktor sevk etme konusunda ısrar edince,bende doktora dedimki.belkide sizi kandırıyorumdur.hasta değilimdir.sırf devletin imkanlarını kullanmak için numara yapıyorumdur felan dedim ama güldü ve vazgeçmedi sevk etti.bende 3 hafta bekledim çıkmadım bilerek sağlık kuruluna..ama nereye kadar cuma günü çıktım.elime raporu tutuşturdular.
      abi anlamadım gitti.sonuçta ben şizofren değilim.sadece depresyondayım ben.sıkıntılarım var.mutsuzum.tamam bazı şeyler var ama şizofreni değil benimki..abi gittiğim herdoktor şizofreni diyor ne alaka anlamadım.tamam şizofren olsa ne olur,ne değişir sen tedavini ol geç diyeceksiniz ama ben fişlenmek istemiyorum.internetten okudum eve polis geliyormuş felan..kim ister bunu.

Yorum

Bir ara haberlerde çıkmıştı. "Şizofreni hastaları polisin yakın takibinde" diye. Son durum nedir ben de bilmiyorum. Saçma bir uygulama tüm suç işleyenlerin %3'ü şizofren hastaları tarafından oluyor. Geri kalan %97'yi kim takip edecek. Bende şizoeffektif hastasıyım ama daha karakoldan polis filan çağırıp görüşmedi. İyi işte beni artık polis takip ediyor dersin. Paranoyak olmam takip edilmediğim anlamına gelmez

Yorum

Rapor olunca ilaçlar üç aylık alınıyor daha rahat olur senin için. Bu bir fişleme mi bilmiyorum. Ne günlere kaldık:43:
          Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

iyimser kardeş;
            nickin gibi baya bir iyimsersin sen vesselam

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakan26 View Post
              iyimser kardeş;
              nickin gibi baya bir iyimsersin sen vesselam
              zaten rumuz alırken insan kendisini ifade eden birşey seçer ya ben de öyleyim işte iyimserim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                zaten rumuz alırken insan kendisini ifade eden birşey seçer ya ben de öyleyim işte iyimserim
                İyimser bugün çok iyimser
                ........

Yorum

Gerçekten ne günlere kaldık,durum gerçekten garip

Yorum

ben hiç bir şey anlamadım böyle sistemmi olur.başka bir hastaneye gideceğim ve verilen bu şizofreni raporunun iptal edilmesini isteyeceğim..tabi böyle bir hakkım varmı onu bilmiyorum.ama deneyeceğim.

Yorum

İşleniyor...
                    X