Duyuru

Collapse
No announcement yet.

size sataşan insana tepkiniz ne oluyo

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• size sataşan insana tepkiniz ne oluyo

şimdi bazen durduk yere bazen haklı olarak size sataşılma olursa ne yaparsınız işte şıklar vallahi aşağıdaki şıkların hepsini yaşadım ben kendim için hepsi sizin için ne başka görüşünüz varsa yaazabilirsiniz
    0
    a:5:{i:1406;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1406;s:6:"nodeid";s:6:"522328";s:5:"title";s:24:"cevabını verir oturturum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1407;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1407;s:6:"nodeid";s:6:"522328";s:5:"title";s:14:"sessiz kalırım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1408;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1408;s:6:"nodeid";s:6:"522328";s:5:"title";s:38:"gider kavga ederim fiziki ya da sözsel";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1409;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1409;s:6:"nodeid";s:6:"522328";s:5:"title";s:20:"gider biyere ağlarım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1410;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1410;s:6:"nodeid";s:6:"522328";s:5:"title";s:57:"güzel bi dille konuyu kapamaya, espriye vurmaya çalışırım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Gülerim.
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

ben depresyondayken çoğu zaman sessiz kalıyodum sonra da gidip biyere ağlıyodum arada nadir ama şu aralar çatır çatır kavga ediyorum eğer bana hakaret edildiyse büyük küçük saymam ama akrabalarıma sinir oluyorum babam onları tuttuğu için bişey diyemiyorum çok gıcık olduklarım var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sevde_
        Gülerim.
        aynen, dalga geçerim. zaten genelde de ben insanlarla kavga etmez, dalga geçerim, o yüzden bana pek kimse sataşmaz :lol: :lol:
        just a smile

Yorum

Orjinal yazı sahibi: crystalsun
          Gülerim.
          aynen, dalga geçerim. zaten genelde de ben insanlarla kavga etmez, dalga geçerim, o yüzden bana pek kimse sataşmaz :lol: :lol:
          hela olsun be bunu nasıl başarııyosunuz sırrı ne

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
            Orjinal yazı sahibi: crystalsun
            Gülerim.
            hela olsun be bunu nasıl başarııyosunuz sırrı ne
            ben o akdar sinirleniyorum ki kan beynime sıçrıyo bağıra çağıra kavga ediyorum

Yorum

şunun yolunu bi anlatıyın ya

Yorum

dönem dönem öfkeli, birikimli olduğumuz aralıklar da olanı, olduğundan devasalaştırırız gözümüzde
                sinir hissettiğimiz aslında içimizde ki birikimin kıpırdanışıdır ama biz onu olan olay ile ilintileriz.. ve bunu ayırtetmek de istemeyiz aslında..
                çünkü başkalarına yüklenmek bizi rahatlatır.. diğeri, kendimiz ile olan kısmı çaba gerektirir..
                durduk yere rahatlık varken çaba yapmak istemeyiz.. ve durduk yere bana sataşıyor dememiz oldukça olağan, her nekadar olamaz gibi gözükse de..
                sataşmak kendisi itibariyle negatif bir söylem,eylem.. bakışın en başından nötrden uzaklaşmış.. çünkü sen nötr değil, öfkeli ve birikimlisin zaten, nasıl öyle bakasın..
                ...
                ebeveynlerinden almak istediğin ilgi odağını, olan olaylarda olumsuzluk düşünerek, kendine odaklamak ve ilgi devamlılığını sağlamak istiyor olabilirsin..
                eksik hissetmeni, kendine odaklık ile tamamlıyor, hissediyor olabilirsin..
                ...
                çalkantılı yaş aralığındasındır.. bakışın yine nötr olamayacaktır..
                ..
                yalnızca bu başlığa ilişkin değil, okumuş olduğum diğer birkaç başlığın ile de bağlantılı olarak düşüncelerimi konuşturdum hakkında..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mor_krizantem
                  dönem dönem öfkeli, birikimli olduğumuz aralıklar da olanı, olduğundan devasalaştırırız gözümüzde
                  sinir hissettiğimiz aslında içimizde ki birikimin kıpırdanışıdır ama biz onu olan olay ile ilintileriz.. ve bunu ayırtetmek de istemeyiz aslında..
                  çünkü başkalarına yüklenmek bizi rahatlatır.. diğeri, kendimiz ile olan kısmı çaba gerektirir..
                  durduk yere rahatlık varken çaba yapmak istemeyiz.. ve durduk yere bana sataşıyor dememiz oldukça olağan, her nekadar olamaz gibi gözükse de..
                  sataşmak kendisi itibariyle negatif bir söylem,eylem.. bakışın en başından nötrden uzaklaşmış.. çünkü sen nötr değil, öfkeli ve birikimlisin zaten, nasıl öyle bakasın..
                  ...
                  ebeveynlerinden almak istediğin ilgi odağını, olan olaylarda olumsuzluk düşünerek, kendine odaklamak ve ilgi devamlılığını sağlamak istiyor olabilirsin..
                  eksik hissetmeni, kendine odaklık ile tamamlıyor, hissediyor olabilirsin..
                  ...
                  çalkantılı yaş aralığındasındır.. bakışın yine nötr olamayacaktır..
                  ..
                  yalnızca bu başlığa ilişkin değil, okumuş olduğum diğer birkaç başlığın ile de bağlantılı olarak düşüncelerimi konuşturdum hakkında..
                  yok onun nedeni yıllarca laf yemem laf sokulması bana dışlanmam artık içimde tutmuyorum bi de yapılanı asla unutmuyorum ve haksızlığa gelemiyorum ebeveynlerim daha bu yıl ilgilenmiyolar benle ondan önce aramız süperdi ben i rahatsız eden de o değiştiler çok üzüldüm yai ben asla kavgayla gündeme gelmek istemem zaten onun için kendimi sevmiyorum hassasım eğer gaddar bi insan olsam ben kimseyi önemsemezdim çiğner geçerdim ama kavga etsem de etmesem de takıyorum sorun istemiyorum hayatımda herkesle iyi ggeçinmke istiyorum doktor da kızıyo sorunsuz hayat olmaz diye

Yorum

valla asla kavgayla düşmanlıkla ilgi odağı olmak istemem rezilce bi durum

Yorum

ama böyle peygamber gibi ben laf yiyip oturmam illa tepkim olcak öyle olduğunda kendimi ezilmiş hissediyorum nötr olsam benim iyiliğime laf atan adamları eski yaşadıklarımı günlerce taktığım oluyo bu benim hastalığım ve beni yıpratıyo ay bu yaş aralığı ne zaman geçcek 18 de geçer dediler 20 oldum ben ya

Yorum

Doğru davranış bulunduğun yerdeki "amir" e bildirip yardım istemektir.

Bu "amir" sınıftaysan hoca, lokantadaysan garson, sokaktaysan polis, gemideysen kaptan, şirketteysen müdür, alışveriş merkezindeysen güvenlik, maçtaysan hakem, oteldeysen resepsiyon, bardaysan barmen... vs.

Maalesef Türk halkı olarak en büyük eksikliklerimizden birinin "adaleti sağlamayı bilmemek" olduğunu düşünüyorum. Doğru davranış adaleti kendin sağlamaya çalışmamaktır (kavga vb) Doğru davranış kaçarak yada sinerek haklarından vazgeçmek de değil.

Her nerede olursak olalım mutlaka bizim adımıza adaleti sağlamakla görevli ve bu iş için ücret alan biri vardır.

Bu seçeneği yukarıdaki ankette göremedim, üzücü. Mümkünse eklenmesini isterim.
                        Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
                        -Buda-

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zeth

Bu "amir" sınıftaysan hoca, lokantadaysan garson, sokaktaysan polis, gemideysen kaptan, şirketteysen müdür, alışveriş merkezindeysen güvenlik, maçtaysan hakem, oteldeysen resepsiyon, bardaysan barmen... vs.

Maalesef Türk halkı olarak en büyük eksikliklerimizden birinin "adaleti sağlamayı bilmemek" olduğunu düşünüyorum. Doğru davranış adaleti kendin sağlamaya çalışmamaktır (kavga vb) Doğru davranış kaçarak yada sinerek haklarından vazgeçmek de değil.

Her nerede olursak olalım mutlaka bizim adımıza adaleti sağlamakla görevli ve bu iş için ücret alan biri vardır.

yalnız ben bunu çok denedim öğretmene şikayet etme falan bu sefer aciz görüyorlar kendi işini bile kendi halledemiyo ispiyoncu konumuna da düşüyorsun ve doktor bana şikayet etme kendin hallet dedi o yüzden kör kendi işini kendin gör sözünü pek bi severim sonuçta öğretmen hoca işte görevli başka dallarda neyse konuşuyo ve onlar bildiğini okumaya devam ediyo ve bi de onların gözünde küçük düşüyosun bence insan kendi halletmeli deneyimlerimden bunu çıkardım ama yine de siz bilirsiniz tamam o şıkkı da ekleyeyim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zeth

zeth yalnız değiştirden denedim mesaj değişiyo anket değişmiyo üzgünüm senin gibi adaleti sağlamakta bi görevliye bildirmek gibi düşününler ayrıca yazsınlar aklıma gelmedi o şık kusura bakma halbuki yıllarca yapmışımdır demek yarar bulamadım ondan aklıam gelmedi yani bence insan kendi halletmeli çoğu işi tabi eğer iş büyükse gidip polise şikayet etmeli ben günlük olağan şeylerden bahsetmek istedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                              ama böyle peygamber gibi ben laf yiyip oturmam
                              İlk başta peygamberlere hakaret gibi algılasam da sonra hak vermeye başlamadım değil. Ben kendimi bazen peygamber gibi her şeye sabreden, insanların cahillikleri, seviyesizlikleri yüzünden çok üzülmeyen biri olarak hissediyorum. Herkes de Allah sana peygamber sabrı vermiş diyor. Bu nasıl kötü bir şey oluyor onu anlamıyorum ama sonuçta bana zarar verdiğini biliyorum : (

Yorum

İşleniyor...
                              X