Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mutluluk,yalanlar üzerine mi kurulu olmalı,doğruların verdiği hazzın üzerine mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Mutluluk,yalanlar üzerine mi kurulu olmalı,doğruların verdiği hazzın üzerine mi?

Başlıkta ifade edemedim tam olarak ama anlatmak istediğim mevzuyu paylaşıyım.Şöyle örnek verirsem:Bir sevgiliniz var.Ondan hoşlanıyorsunuz ama tam anlamıyla sevmiyorsunuz.Size gelip sorduğunda ona yalan söyleyip seni çok seviyorum diyerek bir iki haftalık mutluluk mu daha iyidir?Yoksa direk gerçeği söylersiniz.Hoşlanıyorum ama tam anlamıyla sevemedim seni demek mi? İkinci yol mantığa yatıyor ama insan duygularına da söz geçiremiyor.İkinci yol şöyle iyi;karşıdaki kişi gerçekleri bilir ve ilerde yalanların ortaya çıkmasıyla üzülmektense şimdi üzülür ve zamanla atlatır.Siz ne dersiniz?
    3
    a:2:{i:1450;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1450;s:6:"nodeid";s:6:"522341";s:5:"title";s:35:"Yalanlar ve kısa vadeli mutluluklar";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:5:"29000";i:1;s:5:"30188";i:2;s:5:"30433";}}i:1451;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1451;s:6:"nodeid";s:6:"522341";s:5:"title";s:34:"Gerçekler ve kısa vadeli üzüntüler";s:5:"votes";i:9;s:6:"voters";a:9:{i:0;s:5:"30313";i:1;s:5:"22891";i:2;s:5:"18929";i:3;s:5:"21679";i:4;s:5:"28179";i:5;s:5:"27791";i:6;s:5:"30222";i:7;s:5:"29246";i:8;s:5:"32332";}}}
    100.00%
    3

hisler konusunda net olmak her zaman iyidir. sevmek ve aşık olmak çok karıştırılıyor aslında. birinden nefret etmiyorsanız onu zaten seviyorsunuzdur. bu durumda da seviyorum dediğinizde yalancı olmuş olmazsınız. ama aşık olmadan aşıkmış gibi davranmak doğru değil. yalanlar üzerine kurulu olan şey mutlaka çöker.
    küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

Yorum

Keşke herkes böyle düşünebilse ya da karşı taraf böyle anlayabilse bizi..Doğruları söylediğimiz zaman daha kötü muamele görürüz her zaman.Yalancı,oyuncu olmak nedense daha iyi geliyor insanlara.Herkes kaçıyor kendinden,gerçeklerden

Yorum

sanırm hayatımızdakı bazı kavramlar önemini ve değerini yavaş yavaş kaybetmeye başladı.İnsanlara dogru, dürüst davranmak nedense bazen hakaret gibi geliyor daha çok canlarını acııtıyor.Galiba geçici mutluluklardan yanayız ve anı yaşamak ilk tercihimiz oluyor.Karşı cinse karşı birşey hissetmeden ona seviyorum kelimesini kullanmak ;söyleyen kişiyi küçültüğü gibi bu sözleri duyan kişiye de saf insan rolünü üstlendirmekten başka birşey değildir.Ama nedense bazı şeyler bizlerde alışkanlık, vakit geçirmee die adledilmektedir.EE bu kavramlarıda karşı tarafa söyleyemiyceğimiz için çok önemli, her zaman her yerde kullanılması değerini ve önemini kaybettiren ve dile kolay gelen seni seviyorum cümlesini tercih edeiyoruz.İki tarafıda komik duruma düşürüyoruz farkında olmadan..Keşke! her ne olursa olsun gerçekleri ifade etmekten kendimizi alıkoymasak.....

Yorum

Yalanın sonu alan)
          Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
          Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

bu zamanda dürüstlük prim yapmıyor. aslında kral çıplaktır ama bunu söylemeye cesaret edecek adam yoktur. söyleyecek olanları da dokuz köyden kovarlar.

Yorum

Herkes hakkettiği değeri mutlaka görür, dürüsttüm hakkettiğim değeri göremedim diyenler için sözüm; kendini kandırma, iki yüzlü olmaktan daha iyiydir gerçekçilik karşındakini acıtsan bile, en azından küçülmezsin o insanın gözünde bir böcek gibi,
              Düşündümde isyan ettirecek kadar, şükredeceklerimde var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: beyzazeynep84 View Post
                sanırm hayatımızdakı bazı kavramlar önemini ve değerini yavaş yavaş kaybetmeye başladı.İnsanlara dogru, dürüst davranmak nedense bazen hakaret gibi geliyor daha çok canlarını acııtıyor.Galiba geçici mutluluklardan yanayız ve anı yaşamak ilk tercihimiz oluyor.Karşı cinse karşı birşey hissetmeden ona seviyorum kelimesini kullanmak ;söyleyen kişiyi küçültüğü gibi bu sözleri duyan kişiye de saf insan rolünü üstlendirmekten başka birşey değildir.Ama nedense bazı şeyler bizlerde alışkanlık, vakit geçirmee die adledilmektedir.EE bu kavramlarıda karşı tarafa söyleyemiyceğimiz için çok önemli, her zaman her yerde kullanılması değerini ve önemini kaybettiren ve dile kolay gelen seni seviyorum cümlesini tercih edeiyoruz.İki tarafıda komik duruma düşürüyoruz farkında olmadan..Keşke! her ne olursa olsun gerçekleri ifade etmekten kendimizi alıkoymasak.....
                hepsine katılıyorum.
                Düşündümde isyan ettirecek kadar, şükredeceklerimde var

Yorum

Şöyle düşünüyorum ben o yüzden hoşlanmak ile sevmek kavramlarını ayrı tuttum.Benim için hoşlandığın birinden vazgeçebilirsin ama sevdiğin birinden vazgeçmen biraz zor olur.Pek iyi ifade edemedim orda o kelimeleri ama kusuruma bakmayın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzPSK View Post
                    Başlıkta ifade edemedim tam olarak ama anlatmak istediğim mevzuyu paylaşıyım.Şöyle örnek verirsem:Bir sevgiliniz var.Ondan hoşlanıyorsunuz ama tam anlamıyla sevmiyorsunuz.Size gelip sorduğunda ona yalan söyleyip seni çok seviyorum diyerek bir iki haftalık mutluluk mu daha iyidir?Yoksa direk gerçeği söylersiniz.Hoşlanıyorum ama tam anlamıyla sevemedim seni demek mi? İkinci yol mantığa yatıyor ama insan duygularına da söz geçiremiyor.İkinci yol şöyle iyi;karşıdaki kişi gerçekleri bilir ve ilerde yalanların ortaya çıkmasıyla üzülmektense şimdi üzülür ve zamanla atlatır.Siz ne dersiniz?
                    bence azizim "bi sevgili" sadece sevildiğini bilerek zaten mutlu olmaz. keeşke olsa.. ama cıxx.. mümkün değil.. hoşlanmak ve sevmek kesinlikle ve kesinlikle aralarında uçurum olan kavramlar değil.. hiçbirimiz tamamen doğrularla taşınmıyoruz birilerini hayatına.. bi eminsizlikle başlıyoruz .. kör olarak vs vs.. bu "doğrularla yaşayıpta mutlu olmak ve üzülmemek" saçmalıklarını kimler çıkardı bi bilebilsem keşke.. tam anlamıyla sevmek diye birşeyy yookk.. mutluluk hayaldir.. hayal bizi mutlu eden "sanrı"lardır çoğu zaman.. bu yüzden gerçeklerle işim olmaz benim.. benim fikrim.. bana gerçek değil anlam gerekir.. anlam yüklemek inan okadar zor bişey değil.. ayrıca kimse atlatmaz hiçbişeyi.. kendine anlatır durur hep.. sen duymazsın..

Yorum

Hayatta edindiğim en önemli tecrübe, her yalanın bir başka yalanı doğurduğu ve bu yalanların bir gün mutlaka ortaya çıkacağı gerçeğidir. Yalanlar üstüne kurulu sanılan mutluluklar, gökkuşağına benzer. Yani aslında öyle bir şey olmadığı hâlde sadece görüntüsü vardır. Siz ona koştukça o sizden uzaklaşır ve nesnel değildir.

Hülasa yalandan hiç bir şey elde edilmez çünkü gerçek mutlaka ortaya çıkıyor. Ve en gurur kırıcı şey, yalancı durumuna düşmektir.

Yorum

hep mantıklı olmayı seçtim hayatımda 30 yılı devirdim ama kısa vadede mutluluklar ufak tefek yalanlarla belki daha mutlu olur muydum acaba diye soruyorum kendi kendime. Mantıklı davranmak mutluluğu getirmiyor çünkü mantık duyguyu öldürüyor...

Yorum

Örneğim biraz problem yarattı.Uygun kelimeleri yerleştiremedim yan yana kusura bakmayın =) ama anlatmak istediğim durumu herkes anlamıştır.Son 1 yıldır doğruları söylemeye çalışıyorum.Elbette bazen "yalan kaçamakları" yapıyorum.Doğruyu söylemek en güzeli her ne kadar insanlar sizden nefret etse de...İlk başlarda nefret edebilir ama biraz oturup düşündüğünde o da anlar,yalan söyleyip kandırmak yerine doğruyu söylememin daha iyi olduğunu

Yorum

al boşa

Yorum

Son dönemlerde yaşadığım bazı olaylar gerçekten bana çok faydalı oldu.Her ne kadar olumsuz olaylar da olsa bana bişeyler öğretti.Mutluluğun,aşkın bulunması zor madenler olduğunu öğrendim.O yüzden "carpe diem" lafını hayat felsefemin önemli bi noktasına koydum en dipte olduğum anlarda bile mutlu olmanın yollarına bakıyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X