Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anne Olamamak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

ablamın eşi çok şişman olduğu için çocukları olmuyor , ablam çok güzel bi kadın , eniştem xxxL giyiyor...
    güzel çirkini sever teorisinin kesn kanıtı olmakla beraber 3 yıldır hala çocuklarının olmaması üzücü

Yorum

Yaşın kaçç LAGRİMA

Yorum

O kadar gençsin ki
        bu kadar karamsar olma lütfen
        karşına hep hamilelerin çıkmasıda tamamen tesadüf dikkat ettigin için öyle oluyor
        Bir sabah kimler acaba kırmızı giyinmiş die evden çıksan bir çok kişi kırmızı giyinmiştir emin ol...
        Artık bir sürü yöntem var aşılama tüp..devlet hastaneleri bile yapıyor biliyosundur
        Sabır ve dua
        ALLAH İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN

Yorum

bazen şartları zorlamamak gerekir.bişeyi bu kadar ısrarla istemek doğru değil.10 yıl boyunca çocuk isteyen ne zor şartlarda tüp bebek yapan bir çift tanıyordum.
          anne çocuğuna beddular ediyordu ..neden yemek yemedği için ..hani sen bu çocuk için senelerce bekledin.çok geçmeden de boşandılar.

Yorum

şartları zorladığımı düşünmüyorum panikcim. yaşayan bilir.

Yorum

Rabbim çocuk için doğru zamanı biliyordur.Çalışmaya devam.Emeğin karşılığı mutlaka geri döner.Hiçbir çalışma mükafatsız kalmaz.

Yorum

amenna her şeyin bir zamanı var.. ama hissedilenleri yazmak suç olmasa gerek..
                Orjinal yazı sahibi: ruhsuz_birisi View Post
                Rabbim çocuk için doğru zamanı biliyordur.Çalışmaya devam.Emeğin karşılığı mutlaka geri döner.Hiçbir çalışma mükafatsız kalmaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lagrima View Post
                  şartları zorladığımı düşünmüyorum panikcim. yaşayan bilir.
                  istemen kadar doğal bişey yok.evlat bambaşka bişey artık kendi hayatını9 hiçe sayıyorsun onlar olunca .hiç bişeyi değişmiyorsun onlara.benim sana kastım herşeyin zamanı var.sabır .

Yorum

lagrima çok büyük bir hasret yaşıyorsun, inşallah bu hasret bir gün son bulur bebişini kucağına alırsın, amin.
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

kesinlikle zamanı var tabiki ama ne zaman merakım bu
                      Orjinal yazı sahibi: panik View Post
                      istemen kadar doğal bişey yok.evlat bambaşka bişey artık kendi hayatını9 hiçe sayıyorsun onlar olunca .hiç bişeyi değişmiyorsun onlara.benim sana kastım herşeyin zamanı var.sabır .
                      ah bitanem inşallah .. bizde bekliyoruz babasıyla anneannesi teyzesi falan ama naz yapıyor kereta ya da zilli
                      Orjinal yazı sahibi: Hunter
                      Ablacım bizimkilerin evlenmesinden 5 sene sonra dünyaya gelmişim ve tek çocuğum. Akrabalar, taraflar çok beklemişler bizimkilerden bir torun ama ALLAH 5 sene sonra beni göndererek nasip etmiş.

Şu an ben bu yazıları yazabildiğim için yüz binlerce kez şükrediyorum. İNŞALLAH senin çocuğunun da şükredeceği günler yakındır ablam.
                      aminnn... sağolasın..meleğim gelsin bende burda yazayım..düğünümü yazdım herşeyi paylaştım o günleride paylasırım inşallah.
                      Orjinal yazı sahibi: güç528 View Post
                      lagrima çok büyük bir hasret yaşıyorsun, inşallah bu hasret bir gün son bulur bebişini kucağına alırsın, amin.

Yorum

umarım bigün sende anne olursun 10 yıl sonra çocuk sahibi olan çiftler var çevremde görüyorum tıp ilerledi artık karamsar olma diyorum sadece herşey gönlünce olsun

Yorum

umarım bir an önce çocugun olur..senin de kabul ettigin üzre agresif bi yapın var..ben inanıyorum ki çocuk olunca daha bi sakin yapıya buruncen.

Yorum

var cnm cokkk... ama ben olmama ihtimaline karşılık yazıyorum
                            Orjinal yazı sahibi: berfin-60 View Post
                            umarım bigün sende anne olursun 10 yıl sonra çocuk sahibi olan çiftler var çevremde görüyorum tıp ilerledi artık karamsar olma diyorum sadece herşey gönlünce olsun
                            insanıçileden çıkartanlara karşı agrasifim .
                            ve yazarak anlaşılmaya çalışıldıgı için reelde böyle değilim tanıyanlar bilir.. özgüre robin e handeye falan sorabilirsiniz

Orjinal yazı sahibi: kitap View Post
                            umarım bir an önce çocugun olur..senin de kabul ettigin üzre agresif bi yapın var..ben inanıyorum ki çocuk olunca daha bi sakin yapıya buruncen.

Yorum

üzmeyin kendinizi inşallah sizinde sağlıklı bir yavrunuz benim benim dayım tam 15 sene sonra çocukları oldu. üstelik okadar tüp bebek v.s şeyler denedikten sonra....

Yorum

İşleniyor...
                              X