Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Onsuz Yapamıyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: Ebru123 View Post
    Abla seninki gene arkadaş benimki bana "Mal mısın?" dediği bile oluyor. Ama her kusuru güzel geliyor. O da benim gibi asla o duyguları hissetmeyecek bana karşı bu bir gerçek.
    Hatta geçen ona rezil oldum ve 1 saate yakın aralıksız ağladım ve rüyamda çok samimiydik. Ödev yapıyorduk birlikte. Süperdi ♥
    oooff geberdim burda oyyy ben nerelere gidem !!!
    Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BarBess View Post
      Belirsizliği giderip, bir sonuca varmayı inanın ben de istiyorum.
      Peki diyelim sevdiğimi söyledim o da öğrendi. Beni nazikçe reddetti. Ben artık o bildiği için rahatım. Yine de ben onu yanımda tutmayı beceremeyeceğim ki.
      O benden hep uzak olacak. Beni sevmesini istiyorum ben. İşte bu yüzden çok çaresizim.
      Tekrar teşekkür ederim önerileriniz için.
      İçinde tutup sakladığın sürece bu aşk büyüyecek, bunun önüne geçmen için söylemen lazım diye düşündüm ben. Ağzını bile açamayıp onunla yanyanayken iyice çıkmaza gireceksin gibime geliyor.

Yorum

yytrttytı7tıtyrt
        Last edited by Ebru123; 25-01-2015, 02:29 AM.

Yorum

Komik durumda değilsin. Anlatım tarzın çok eğlenceli. Bu aşk meşk işleri hep böyle zaten boşver

Yorum

platonik değil patolojik olmuş ama yazıda güzel olmuş bunu ona mektup olarak gönder kamikaze

Yorum

hgdftyuykhg

Yorum

Benim iliskim uzun bir zamani kapladi, cunku icinde bulundugum durumu goremiyecek kadar gozlerimi karartmistim ve arzularim dogrultusunda hareket ediyordum. Bu hareketin pek cok farkli sekillere girdigini gormus olsamda amaci hep ayniydi, o da bu kisiye ulasmakti. Bu kadar uzun surmesinden sunu anlamaliydin; sen de boyle acili bir surec yasayabilirsin.
                Bir kisinin hayatinda olmasini istiyorsan sana dogru yuruyecegi yolu tayin etmelisin, ama bunu yapmaya basladiginda gorecegin sey kendinle ilgili problemlerin gun yuzune cikacagidir. Sana karsi cok iyi olmasina karsin bu sekilde sogumasi ve geri cekilmesi bana kalirsa soyle aciklanabilir; ozguven sahibi olmayisin, seni onun gozunde cekici kilmiyor ve bu bakimdan bir iliski yasayacagi kisi olarak ona erisemiyorsun. Onun hayatini takip etme sansin var mi bilmiyorum ama eger ogrenebiliyorsan ilgilendigi kadin profilleri guclu karakterli kadinlar olup olmadigini ogrenmeni isterim. Eger oyleyse borderline bir arkadastan soz ediyor olabiliriz ki evet cok iyi bir arkadas ve dost olabilir ama sevgili olamaz.

Bu arkadasla ilgili soylemlerinin tumunu bende vakti zamani bir kadindan duymus biri olarak sunu soylemek isterim ki; bu kisiyle yasayacagin birliktelik oldukca yogun ve tutkulu birseye donusse de en sonunda istemiyecegin bir iliski olacaktir. Cok iyi ve arkadas canlisi insanlarin kimileri kendi iclerinde yasadiklari catismalari bu sekilde iyi olarak cozebileceklerine olan inanclariyla farkli karakterler yansitirlar ve bunu surduremediklerinde o hayatlardan cikip giderler. Cunku var olan iyi profile ihanet etmek yerine onu bu sekilde karsi tarafa bir yuk olarak birakir uzaklasirlar. Bana kalirsa bu arkadas disarilarda umdugunu bulamazsa sana geri donebilir ve o zaman bunu ne kadar isteyecegini bende merak ediyorum.

Yorum

Biraz zor olacak ama Can yücelin şu şiiri baya manidar bu konu için...Bağlanmayacaksın öyle birine körü körüne O olmadan yaşayamam demeyeceksin...

Yorum

bende üç seneye yakındır bir kıza aşıktım.ama platonik değildi.ilk baş istediğim sonra istemediğim sonra yine istediğim ve son olarak kesin kararımla istemediğim bir aşktı.çok karmaşık biliyorum .ama sonra noldu Allah'a yaklaştım.ve bolca dua ettim.şuan onu unuttuğum için çok mutluyum.eğer gerçekten istediğiniz biri ise bence kendinize daha fazla eziyet etmeden söylemelisiniz.

Yorum

Sizi sevmeyen birini sevmeyi, hem de böylesine sevmeyi nasıl başarabiliyorsunuz? Yoksa hayatımızdaki boşlukları, tek bir kahramanın üzerinde yoğunlaşarak, tüm değerleri ona atfederek mi doldurmaya çalışıyoruz? Boşluklarımız, yenilgilerimiz, ezikliklerimiz kadar mı büyük oluyor karşımızdaki insana verdiğimiz değer?

Yorum

hjhgjhjggh

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                          Sizi sevmeyen birini sevmeyi, hem de böylesine sevmeyi nasıl başarabiliyorsunuz? Yoksa hayatımızdaki boşlukları, tek bir kahramanın üzerinde yoğunlaşarak, tüm değerleri ona atfederek mi doldurmaya çalışıyoruz? Boşluklarımız, yenilgilerimiz, ezikliklerimiz kadar mı büyük oluyor karşımızdaki insana verdiğimiz değer?
                          Kesinlikle katılıyorum. Platonik aşk yaşayan herkese de kendini tanımaya çalışmasını ve özgüven çalışması yapmasını öneriyorum.

Yorum

Birini karşılıksız sevmek; seven kişinin eksikliğinden değil, idealinin büyüklüğünden kaynaklanır. Ünlü filozof Pluto, hayalinde ki ütopik devleti tanımlamasından çıkmıştır "Platonik" kelimesi. Pluto'nun hayal ettiği devlet o kadar mükemmeldir ki, ancak aynı derece ulaşılması imkansızdır. Platonik Aşk'ta buna benzer.

Ayrıca, Platonik Aşk, bir annenin çocuğuna olan sevgine benzer. Çünkü bir Anne, çocuğunu herhangi bir karşılık beklemeden sever. Aynı şekilde Platonik aşıklarda, sevdikleri kişiden hiçbir şey beklemezler. Ancak, Anne sevgisi -istisnalar hariç- ölene kadar devam ederken, Platonik Aşk bi süre sonra etkisini yitirir.

Kısacası, Platonik Aşk insanın pişmesine yardımcı olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Keep Your Distance View Post
                              Birini karşılıksız sevmek; seven kişinin eksikliğinden değil, idealinin büyüklüğünden kaynaklanır. Ünlü filozof Pluto, hayalinde ki ütopik devleti tanımlamasından çıkmıştır "Platonik" kelimesi. Pluto'nun hayal ettiği devlet o kadar mükemmeldir ki, ancak aynı derece ulaşılması imkansızdır. Platonik Aşk'ta buna benzer.

Ayrıca, Platonik Aşk, bir annenin çocuğuna olan sevgine benzer. Çünkü bir Anne, çocuğunu herhangi bir karşılık beklemeden sever. Aynı şekilde Platonik aşıklarda, sevdikleri kişiden hiçbir şey beklemezler. Ancak, Anne sevgisi -istisnalar hariç- ölene kadar devam ederken, Platonik Aşk bi süre sonra etkisini yitirir.

Kısacası, Platonik Aşk insanın pişmesine yardımcı olur.
                              pluto dediğiniz plathones ise öyle mükemmeliyetçi bir devlet anlayışı yoktur. idareciler, askerler ve çalışan sınıf olarak bölmüştür toplumu. ayrıntılar yersiz ve zaman alıcıdır her zaman.

aşkın tanımını montaigne yapar en güzel. gerçek aşkın tanımını da klassik rus edebiyatçılar.

insanlar elde edemedikleri şeylere ilgi duyarlar. bir kedinin ipi yakalamak için gösterdiği çabanın aynısıdır bu. yakalar, oynar ve hevesi bitince de ilgisini başka şeylere yöneltir. olay budur.

Yorum

Pluto'nun ütopik devlet hayali vardır. Filozofların yönettiği bir devlet. plathones ismi kullanıldıysa onun için bilmiyorum ama ingilizce "Plato" olarak biliniyor. Türkçe ve Yunancada ise "Platon" olarak biliniyor. Bazıları "Eflatun" da diyor Türkçede.

Ve son söylediğinde haklısın. Ben de bir önceki iletide söyledim, platonik aşk bi süre sonra etkisini kaybediyor.
                                Last edited by Keep Your Distance; 20-03-2014, 11:09 PM.

Yorum

İşleniyor...
                                X