Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Merhaba !!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: anduril View Post
    hoş geldiniz TSSB ve Panik atak için önerdiğiniz terapi şekilleri nelerdir? Ve sizce çocuklukta yaşanmış ensest için Terapist mi Psikolog mu önerirsiniz? Psikiyatra gitmek sağlıklı mı sonuçta ilaç yazıyor?
    Merhaba, araştırmalarıma göre direkt TSSB tedavisinde kullanılacak herhangi bir ilaç bulunmamaktadır, bu hususta psikiyatrist size ancak sizi ayakta tutabilecek ilaçlar verir, bunlar sadece semptomatik tedavide işe yarar ve sorunun köküne inemezsiniz, sadece bir süreliğine acınız diner, bu nedenle terapi almanızı tavsiye ederim.

Panik bozukluk için ise ilaç tedavisi + terapi'nin işlevselliği kanıtlı, eğer normal hayatınızı sürdüremeyecek kadar etkileniyorsanız bu rahatsızlıktan, ilaç tedavisine başlanabilir.

TSSB ve panik bozuklukta önerebileceğim terapi metodu ise BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi).
    Psikolog - Aile Danışmanı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ephedra View Post
      Merhaba, araştırmalarıma göre direkt TSSB tedavisinde kullanılacak herhangi bir ilaç bulunmamaktadır, bu hususta psikiyatrist size ancak sizi ayakta tutabilecek ilaçlar verir, bunlar sadece semptomatik tedavide işe yarar ve sorunun köküne inemezsiniz, sadece bir süreliğine acınız diner, bu nedenle terapi almanızı tavsiye ederim.

Panik bozukluk için ise ilaç tedavisi + terapi'nin işlevselliği kanıtlı, eğer normal hayatınızı sürdüremeyecek kadar etkileniyorsanız bu rahatsızlıktan, ilaç tedavisine başlanabilir.

TSSB ve panik bozuklukta önerebileceğim terapi metodu ise BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi).
      Bana TSSB ve Panik atak tanısı 8 ay önce konuldu ama ben 6 aydır panik atak yaşamadım ben ensest mağduruyum ve 8 ay önce terapiste gittim 2 kere en son 2-3 hafta önce sevgilimle aynı doktora eş terapisine gittik..
      Ben artık panik atak yaşamıyorum
      herhangi bir ilaç kullanmıyorum
      Ama TSSB için psikoloğa mı yoksa terapiste mi gitsem karar veremedik.. Ama TSSB konusunda sancılı dönemi atlatalı 8 ay oldu
      TSSB için EMDR Tedavisini çok öneriyorlar
      bu arada 19 yaşında bayanım

Yorum

Bana TSSB ve Panik atak tanısı 8 ay önce konuldu ama ben 6 aydır panik atak yaşamadım ben ensest mağduruyum ve 8 ay önce terapiste gittim 2 kere en son 2-3 hafta önce sevgilimle aynı doktora eş terapisine gittik..
        Ben artık panik atak yaşamıyorum
        herhangi bir ilaç kullanmıyorum
        Ama TSSB için psikoloğa mı yoksa terapiste mi gitsem karar veremedik.. Ama TSSB konusunda sancılı dönemi atlatalı 8 ay oldu
        TSSB için EMDR Tedavisini çok öneriyorlar
        bu arada 19 yaşında bayanım
        Sizin terapistten kastettiğiniz şey psikiyatrist mi? Anlayamadım tam olarak sorduğunuz soruyu. Psikolog ve terapist aynı görevi yapar zaten, daha doğrusu terapist: psikologdur ve terapi eğitimi almıştır.

Psikiyatrist: Ruh sağlığı alanında tıp doktorudur + ilaç yazar

Sizin sorununuz tamamen terapiye yönelik, psikoloğa gidin lütfen

Yorum

Sizin terapistten kastettiğiniz şey psikiyatrist mi? Anlayamadım tam olarak sorduğunuz soruyu. Psikolog ve terapist aynı görevi yapar zaten, daha doğrusu terapist: psikologdur ve terapi eğitimi almıştır.

Psikiyatrist: Ruh sağlığı alanında tıp doktorudur + ilaç yazar

Sizin sorununuz tamamen terapiye yönelik, psikoloğa gidin lütfen
          terapistten kastım şuydu: Ankarada bir psikoloğa gitmiştim(17 yaşımda) onun bana uyguladığı yöntemlerle Antalyada terapi merkezinde uygulanan yöntemler bir değildi.. Ben psikoloğa mı terapiste mi gideyim derken bir farkları olup olmadığını sormuştum.. Sizde cevapladınız yokmuş.. Teşekkürler..
          Ben psikiyatra gitmek zaten istemiyordum.. ilaçlarla uyuşturulmak istemediğim için..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dıskokralı View Post
            merhana gizem benim bir sorum olacak sana soliana alternatif bir ilaç önerisi verebilirmisin....bu ilaç çok etkili fakat cinsel isteksizlik yapıyor...
            valla ben alternatif ilaç olarak prosacı seçtim.bakalım ne olacak.ya daha cok batıcam yada cıkıcam
            Aşk başlamadan güzel,
            Kalplerde heyecan
            Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
            Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
            Başkaları görmesin diye çabalayış,
            Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
            Aşk başlamadan güzel....

Yorum

terapistten kastım şuydu: Ankarada bir psikoloğa gitmiştim(17 yaşımda) onun bana uyguladığı yöntemlerle Antalyada terapi merkezinde uygulanan yöntemler bir değildi.. Ben psikoloğa mı terapiste mi gideyim derken bir farkları olup olmadığını sormuştum.. Sizde cevapladınız yokmuş.. Teşekkürler..
              Ben psikiyatra gitmek zaten istemiyordum.. ilaçlarla uyuşturulmak istemediğim için..
              Her psikolog/terapist farklı yöntemlerle çalışabilir, size en uygun yöntemi uygulamaktır önemli olan.

Yorum

Her psikolog/terapist farklı yöntemlerle çalışabilir, size en uygun yöntemi uygulamaktır önemli olan.
                Yani sizin öneriniz BDT.. EMDR hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum

Yani sizin öneriniz BDT.. EMDR hakkında ne düşünüyorsunuz?
                  EMDR'nin de işlevselliği kanıtlı ama benim tercihim BDT olur.

Yorum

Açılın Ben Doktorum Diyorsunuz yaniii?
                    Yoruldum, patron.
                    Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum.
                    Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri..
                    İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım.
                    Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım.
                    Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor.
                    Anlıyor musun?
                    Yeşil Yol

Psikoloji

Yorum

Orjinal yazı sahibi: EHN1905 View Post
                      Açılın Ben Doktorum Diyorsunuz yaniii?
                      Ben doktor değilim, psikoloğum.

Yorum

peki antidepresanların da cinsel işlevselliğe karşı olumsuz bir etkisi varmıdır ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dıskokralı View Post
                          peki antidepresanların da cinsel işlevselliğe karşı olumsuz bir etkisi varmıdır ?
                          Sanırım anlatamıyorum Ben doktor değilim psikoloğum, ilaçlarla ilgili sorularınızı psikiyatristlere danışın.

Yorum

Sanırım anlatamıyorum Ben doktor değilim psikoloğum, ilaçlarla ilgili sorularınızı psikiyatristlere danışın.

yok hani psikologun ilaç bilgisi olmadıgı zırvasına pek inanmıyorum illaki bilgin vardır kıyısından köşesinden de olsa dimi...

Yorum

Her psikoloğun olmaz, çünkü her üniversitenin psikoloji bölümünde psikofarmakoloji eğitimi alınmıyor. Ne kadar ilaç bilgisi olsa da psikoloğun, size psikiyatrist kadar yardımcı olamaz. Herşeyi o işin uzmanına danışın. Zaten bir psikolog size ilaç hakkında tavsiye veriyorsa o psikoloğa güvenmeyin İlaç işleri tavsiyeyle, yorumla olacak bir şey değil, sonuçlarında ciddi komplikasyonlar doğurabilir.

Yorum

Bana bir çok Tanı konuldu. İlk olarak Manik depresif, sonra birisi Bipolar dedi başka bir doktor yanlış tanı dedi Bipolar olamazsın basit bir depresyon dedi, en son TSSB ile takiben Panik atak dendi.. Ama ben 6 aydır panik atak yaşamıyorum.. Ben kime güvenicem tanı konusunda.. Herkes farklı telden çalıyor.

Yorum

İşleniyor...
                                X