Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PSİKOLOG OLMAK SİZE NE KAZANDIRDI?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• PSİKOLOG OLMAK SİZE NE KAZANDIRDI?

arkdaşlar psikolog olmak hayattınızda nasıl bir etki yaptı. ve psikolog olarak özel bironuz var mı? varsa nasıl geçiriyorsunuz gününüzü?( parası, vakti iyi mi)

Kısmen iyi oldu kısmen kötü; insanları dinler ve ardından çözüm için uğraştırırken kendi sorunlarım, kendi anlatacaklarım v.b. güme gidiyor ve mesleğim hayatım haline geldiği için de hemen hemen hiçbir imkanım olmuyor "bana" dair paylaşım konusunda.

Bunun dışında iyi oldu diyebilirim, İBB'de işe başlayıp akşam 1630'da zaten fazla yoğun olmayan işte çıkmak açıkçası oldukça rahat bir şey.

Yorum

teşekkür ederim.. başka psikolglardan cevplar da bekliorum

Yorum

Ben psikolog değilim ama psikolog olmak isteseydim, parası ya da mevkisi için olmak istemezdim. Her meslekte olduğu gibi bu mesleği de seven kişilerin yapması gerekiyor. Aksi takdirde, başkasına faydası olmaz kişinin.

Yorum

diyorlarkisenyoksun çok haklısın.bence de sevmek önemli ilk önce,ben de açtım bi topic bu konuda,olabilir miyim diye.arkadaşların görüşü kalbimi dinlemem gerektiğini söyledi,ben de dinlemeye karar verdim:RpS_biggrin:

ya neden bu kadar çok smiley var orda

hatta ben diyorum ki,diyeyim ki gittim ve bitirdim ama çok kazanamıyorum.olsun.sonuçta istediğim işi yapacam,bir yük gibi gelmeyecek bana.

çok da anlamlı olacak kuşkusuz,ruhsal sorunlardan canı yanmış ben,bu konularda diğer insanlara yardımcı olmaya çalışacağım.kitaplarımı da bir alayım okuyayım daha da istekli olacağım bence.

Yorum

ne kazandıracağını bilmiyorum ama isteyerek tercih ettim ve umarım pişman olmam...

Yorum

psikoloji bölümü benim ilk tercihimdi ve seçtiğime hiç pişman olmadım tek kötü yanı insanlarınsizden 5 dakika içinde sorunlarına çözüm beklemesi

Yorum

ben psikolog olmak istemezdim.zaten empati kurma yeteneğim zayıf ve önyargılıyım.ilgini çekmeyen konuları dinlemek zorunda kalırsın.liseli ergen kızların ders çalışamama nedenlerini bulmaya çalışırsın aslında neden bellidir dediklerini uygulamayan sadece mucize yaratmanı bekleyen insanlar da vardır eminim.evet bence de seven yapmalı bu işi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dtnurcan View Post
                  ben psikolog olmak istemezdim.zaten empati kurma yeteneğim zayıf ve önyargılıyım.ilgini çekmeyen konuları dinlemek zorunda kalırsın.liseli ergen kızların ders çalışamama nedenlerini bulmaya çalışırsın aslında neden bellidir dediklerini uygulamayan sadece mucize yaratmanı bekleyen insanlar da vardır eminim.evet bence de seven yapmalı bu işi
                  abla bence senden iyi bir psikolog olurdu ) ders çalışmayan ergenler aslında bellidir nedenler...

bu mesleği sevipte değer veripte yapan okadar az insan var ki
                  "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: luthe View Post
                    abla bence senden iyi bir psikolog olurdu ) ders çalışmayan ergenler aslında bellidir nedenler...

bu mesleği sevipte değer veripte yapan okadar az insan var ki
                    zaten benim hastalar bazen nereye geldiğini unutuyor luthe.sanki diş hekimine değil de psikoloğa gelmişler.işleri 30dk sürüyo ardından çay kahve dertlerini anlatmaları 1 bucuk saati buluyo.artık çoğunun özel hayatını kaynana koca sorunlarını,geçmişte geçirdikleri bütün hastalıkları öğreniyorum.

Yorum

) iki oda aç biri psikologluk olarak biri diş hekimliği iki mesleği bir arada götürürsün wala.Zaten işleride zor deil psikologların anlıyorum der geçer...
                      başını sallarsın anlıyorum hıhı dersin biraz içten ah edersin...Alırsın seans ücretini bu kadarcıkk
                      "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

haha sahte psikolog.öle deme işini hakkıyla yapn psikologlara saygısızlık etmeyelim.her mesleğin ehli bir başka oluyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dtnurcan View Post
                          haha sahte psikolog.öle deme işini hakkıyla yapn psikologlara saygısızlık etmeyelim.her mesleğin ehli bir başka oluyor.
                          yok ben işini ehliyle yapana bir şey demiyorum ki zaten işinin ehli olan biride bu söylediklerimide cok iyi anlar: )) kimlere itafen konştuğumu...Onlarda bu söylediklerime hak veriyorlardır...)

Yorum

işini hakkıyla yapan bir psikolog anlıyorum, hı hı demekten başka şeyler de yapar ama o sözcüklerin görüşmelerde çok önemli bir yanı var psikoloji okuyanlar bilir görüşme teknikleri dersinde bunun eğitimini almışlardır

Yorum

Neler oluyor buralarda abi?
                              Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

İşleniyor...
                              X