Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendimi gay gibi hissediyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendimi gay gibi hissediyorum.

Merhaba!

Bunun için pskologa gitme gereği duymadım. Biraz utandım diyebilirim. Çok takıntıları olan birisiyim, 1 ay önce bir sitede gezerken makale okumuştum. Uzun boylularda genelde kadınsı hisler falan filan olurmuş. Ben 2metre boyundayım, fakat bir ortama girince erkek falan olunca kendimi bir garip hissediyorum. Utanıyorum çekiniyorum. Yani sanki kendimi gay gibi hissediyorum. Ve o ortamdaki arkadaşlar falan gay mı lan bu demesinden korkuyorum. Kendimi kasıyorum, rahat olamıyorum.

Sizce ben gay mıyım? kafaya taktım. Genelde bu tür takıntılar peşimi bırakmıyor, o yüzden pskoloji forumlarına attım kendimi, cevap verenlerden allah razı olsun diyorum..

Orjinal yazı sahibi: casper12 View Post
    Merhaba!

Bunun için pskologa gitme gereği duymadım. Biraz utandım diyebilirim. Çok takıntıları olan birisiyim, 1 ay önce bir sitede gezerken makale okumuştum. Uzun boylularda genelde kadınsı hisler falan filan olurmuş. Ben 2metre boyundayım, fakat bir ortama girince erkek falan olunca kendimi bir garip hissediyorum. Utanıyorum çekiniyorum. Yani sanki kendimi gay gibi hissediyorum. Ve o ortamdaki arkadaşlar falan gay mı lan bu demesinden korkuyorum. Kendimi kasıyorum, rahat olamıyorum.

Sizce ben gay mıyım? kafaya taktım. Genelde bu tür takıntılar peşimi bırakmıyor, o yüzden pskoloji forumlarına attım kendimi, cevap verenlerden allah razı olsun diyorum..
    gay değilsin ama okb lisin.

Yorum

Gay olsan erkeklere ilgi duyardın ayrıca uzun boy muhabbeti saçmalık bence, bende 1,90 boyundayım yok öle bişe çok şükür
      ι¢ιм∂єкι ηєƒяєт

Göğsünde İngiliz Bayrağıyla Sudaki Çocuklara Ateş Eden Köpek
      Esaret İntikamı Alırsa ya Bir Gün
      Bir Gün Ellerinle Boğduğun Bu Çocuklar
      Bir Gün Tecavüze Mahrur Kalan Kadınlar
      Bir Gün Fışkırırda Ruhun Gök Yüzüne Bakakalanlar
      Siz Bugün Susanlarsınız Magazin Haberlerde
      Erotik Yapma Bebeklere Bakıp Tatmin Olanlarsınız
      Sesini Çıkarana Sus Deyip Yuhalayıp
      Amerikan Mangasında Beyinsizce Yaşayanlarsınız…

Paranoid ..

Yorum

sevgili casper12 eğer öyleysen bile bunu bi süre iç sesini dinleyip anlayabilirsin.ama her halükarda korkmamalısın ve kendini sevmelisin. unutma bazı şeyler doğuştan gelir ve biz bunu seçemeyiz. tabi olmayada bilirsin bu bizlerin verebileceği bi karar değil. buradan evet de yazsak hayır da anlamı olmaz. bu konuda homofobik bir psikoloğa düşersen malesef öyle olsan bile sana değilsin diyecektir. yani kendini dinle ve mutlu ol. sonuçta mutluluğu hakeden tek kitle biz heteroseksüeller değil..

Yorum

Merhaba!

Seni kim tahrik ediyor, karşı cinsin mi, hem cinsin mi?
          ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

hangi cins ilgini çekiyo bayanlarmı erkeklermi?

Yorum

korkulcak bi durum yok sadece takıntılı bi dönemdesin..okuduklarında kafanı karıstırmıs belliki

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavimor View Post
                gay değilsin ama okb lisin.
                Araştırdım doğru diyorsunuz bu bende var.

OBSESIF KOMPULSIF BOZUKLUK (OKB)

Herkesin zaman zaman rahatsizlik yaratan, zihninden atamadigi kaygili dusunceleri olmakla beraber, kisinin zihnini ele geciren, beynine hukmeden, tekrar tekrar beliren davetsiz dusunceler, durtuler oldugunda bu durum bir obsesyon olabilir. Obsesif kompulsif bozuklugu (OKB) olan kisiler genellikle obsesyonlarin kendi zihinlerinin bir urunu oldugunu bilir ancak bunu ne kontrol edebilirler, ne de bundan kurtulabilirler.
                OKBsi olanlar obsesyonlarini siklikla belli bazi rituellere (tekrarlayici davranislar) basvurarak azaltmaya, baskilamaya calisir. Bu ritiuelleri gerceklestirmeye kendilerini adeta mecbur hisseder ve bunlari bazen saatlerce surdurdukleri de olur. Rituller devreye girmisse bu durum kompulsiyon adini alir. Kiside hem obsesyon, hem de kompulsiyon mevcut ise ve bu durum kisinin yasamini zorlastiriyorsa obsesif kompulsif bozukluk tanisini koymak mumkundur.
                OKB her 40 kisiden birinde gorulebilen bir kaygi bozuklugudur. Kadinlar ve erkeklerin esit oranda etkilendikleri saptanmistir. OKBsi olan kisilerin yaklasik uce ikisinin, ergenlik ve erken eriskinlik donemlerinde bu bozuklugu gecirmeye basladiklari da bilinmektedir.
                OKB’nin belirtileri nelerdir?
                OKBnin baslica belirtileri kisinin yasamini ….tekrarlayan obsesyon ve kompulsiyonlardir. Bu belirtiler:
                Gunde bir saatten daha fazla surebilir ya da
                Ciddi boyutta sikintiya ve yasamin degisik boyutlarinda bozulmaya neden olur.
                OKBsi olan kisiler obsesyon ve kompulsiyonlarinin asiri ve mantiksiz oldugunun farkindadir ve bu durumlarindan genellikle utanir.
                En sik gorulen obsesyonlar nelerdir?
                Kirlenme korkusu (kir, mikrop, vucut sivilari ya da hastaliklar)
                Tekrarlayan supheler (or: ocagin kapatilip kapatilmadigina dair)
                Kesinlige ve duzene odaklanma
                Dini konularla fazla mesgul olup, ayip ve gunah dusuncelere sahip olma korkusu
                Kendine ya da baskalarina zarar verme korkusu
                Kalabalik yerlerde mustehcen cumlelerin agizda cikmasina dair korku
                Yasak ya da istenmeyen cinsel dusunceler, goruntuler ya da durtuler.
                En sik gorulen kompulsiyonlar nelerdir?
                Temizleme/yikama (Or: elleri asiri yikamak, evdeki esyalari asiri temizlemek)
                Kontrol etmek (Or: is yerinde uzerinde calisilan bir isi hatalara yonelik tekrar tekrar kontrol etmek)
                Duzenleme (Or: herseyin belli bir duzende oldugundan emin olmak)
                Biriktirme (Kagit, dergi, sise, cop gibi gereksiz seyleri toplamak, biriktirmek)
                Zihinsel ritueller (Sayi saymak, kelimeleri tekrar etmek gibi)
                Tedavi
                Obsesif Kompulsif Bozuklugun tedavisinde genellikle bilissel-davranisci terapi, bozuklugun derecesine gore ilac tedavisi de eklenerek uygulanir. Uzman psikologlar ve pskiyatristler terapi icin yetkilidir. OKBnin hizli bir tedavisi yoktur ama zamanla ve ozellikle de konusunda yetkin bir terapistle adim adim, obsesyon ve kompulsiyonlar uzerinde kontrol saglanarak bir terapi sureci dahilinde calisilirsa, iyilesme mumkundur. Psikoterapi ile birlikte, ayni zamanda belirtilerin tekrarlanmasinin da onune gecilebilir, uzun donem koruyuculuk saglanabilir.
                Last edited by casper12; 02-05-2013, 10:58 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: inanç.22 View Post
                  hangi cins ilgini çekiyo bayanlarmı erkeklermi?
                  Yolda güzel bir bayan görünce tabi gözlerim yerinden fırlıyor. Sadece erkeklerle arkadaş olduğumda örneğin çok sevdiğim bir arkadaşım var adı halil kardeşim gibi severim o derece seviyorum. Ama bunu bir yandan düşünüyorum, aşk mı? falanmı salak salak şeyler beynimin içine giriyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esintili24 View Post
                    Seni kim tahrik ediyor, karşı cinsin mi, hem cinsin mi?
                    Kadınlar.. bir erkek beni tahrik etmiyor. Sadece düşüncelerim zihnimi karıştırıyor beni yanlış yöne sürüklüyor gibi oluyor. Ama dediğim gibi yolda şık bir bayan veya güzel bir kız gördümmü gözlerim yerinden fırlıyor.

Yorum

gay falan değilsin sadece sana öyle geliyo

Yorum

Gay değilsin. Bilinçaltında gay olma korkusu var sanırım. Gayleri kötü veya tiksinç olarak görüyor olmandan kaynaklanıyor olabilir.
                        Bir dalgıç nasıl siler gözyaşlarını?

Yorum

Araştırdım doğru diyorsunuz bu bende var.

bununla ilgili fazla konuşma.kurcaladıkça daha kafan bulanır.

Yorum

Kadınlar.. bir erkek beni tahrik etmiyor. Sadece düşüncelerim zihnimi karıştırıyor beni yanlış yöne sürüklüyor gibi oluyor. Ama dediğim gibi yolda şık bir bayan veya güzel bir kız gördümmü gözlerim yerinden fırlıyor.
                            O zaman sende gaylık yok. Emin ol yok. Diğer arkadaşların da dediği gibi okb,
                            ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

kesinlikle eşcinsel değilsin..sadece takıntı emin olabilirsin.

Yorum

İşleniyor...
                              X