Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikopatlık mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikopatlık mı ?

Arkadaşlar Konu daha evvel açıldımı açıkcası bilmiyorum bir çok konuya baktım ama doyurucu cevap yok ben size durumumu yazayım değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Öncelikle benim sıkıntım şu ;

Hiç bir şekilde hiç bi kişiyle sevgi temelli bi arkadaşlık kuramıyorum en yakın arkadaşım diye akt ettigim arkadaşımla dahi parasal , çıkar ilişkisine dayalı bir arkadaşlıgım var

yani arkadaşımı hem ekonomik hemde manevi olarak kötü hissetirmek yada kötü bi duruma sokmak içten içe beni mutlu ediyor :/

hiç bir şekilde pişmanlık duymuyorum şöyle ki birine direk fiziksel yada manevi verdigim hasarda hiç bi şekilde uykumu kaçırıcak pişmanlık hissetmiyorum ancak konu kendim oldugumda

yani kendime zarar verici herhangi bi konuyla alakalı bile maximum 1 saat geçici bi pişmanlık duyuyorum oda basit seviyede

bununla birlikte lise hayatımda üniversite hayatımda , aldıgım ani kararlar , sonucu düşünmedigim sayısız olay var. Üniversite 1.ci sınıfta Sınav ortasında sınıfta kimsede kalem olmadıgı için eeh be diyip sınavdan çıkıp gitmişligim ve bu sebeple 1 sene okulu uzatmışlıgımda cabası

15 yaş öncesi , 9 yaşında 1 sefer ufak çaplı oyuncak araba çalmışlıgım , 2 kez evimizi yakmışlıgım ( nedenini hiç bilmiyorum ) , lise hayatım boyuncada 3 senede 5 okul degiştirme durumuda cabası.

yine lise son sınıfta babamın bana kullandıgı " bir adam olamadın şu evde huzur bırakmadın ş*refsiz" lafından sonra babamla iteleşmeye hatta sonu kavgaya varan bir olayımda var

ek olarak Gerekli gereksiz yalan söyleme durumu yani halk arasında ilaveci dedigimiz tipler vardır ya onların belki başını çektigimi söyleyebilirim 1 olayı gerekli olmasa bile 1-2 katkıyla anlatmaktan alamıyorum kendimi

yer yer arkadaşlarımla otururken yada başka bir ortamda sinirimi bozan hareket yapan bir arkadaşım veyahut garson yada başka bir vatandaş oldugu zaman ister istemez beynimde kişiyle aramda kavga vs gibi abidik gubidik binbir türlü

şiddet içeri kafamda canlanıyor , inanın çok kere kendi içimde dahi bu duyguyu bastırmaya çalışırken dışarıya o kadar belli ediyorumki hayırdır bi sıkıntınmı var tepkisini duydugum zamanların haddi var hesabı yok desem yeridir.

kısacası dostlar durum böyleyken ben kendi içimde yaşadıgım durumu olayları değerlendirirken dışarıya gayet normal görünüyorum yani gülümsüyorum hatta çok aşırı derecede neşeli ve durumlara karşı sakin bir insan oldugumu söyler genelde arkadaşlarım

vaziyet bu durumda oldugundan çocukluk arkadaşı oldugum yakın bir dostumla bi gün konuşurken kanka sana bi şey söylüyücem ama darılma dedi , buyur söyle dedigimde olağan psikopatlar mı tam adını hatırlamıyorum bir kitap okudugunu ve orda yazan özelliklerin benimle birebir oldugunu hatta okumaya başladıgı andan itibaren aklına ilk benim geldigimi söyleyince durumdan tabiri caizse işkillendim ve 1-2 araştırma yaptım gizli psikopatlık , sosyalleşmiş psikopatlar konusunda bir çok makale okudum ve işin garibi okumaya başlarken kendime psikopatım teşhisini kafada koymuştum

ancak son günlerde bu konu hakkında düşünmem ve bir nevi kendi kendimi gözlemlemelerim sonucu ciddiye almadıgım bu olayların ciddi boyutta oldugunu gördüm velhasılı kelam bu psikoloji alanında kafa yoran siz sevgili arkadaşlardan durumla alakalı yorumlarınızı bekliyorum

şimdiden çok sagolun
    Last edited by damonbl; 19-03-2014, 08:33 PM.

Orjinal yazı sahibi: Autotheist
    Ruhen psikopat olabilirsin ama ondan ziyade kusura bakma yaptığın bazı şeyler ''karaktersizlik''.Öte yandan bencillik seziyorum sana yapıştırılabilecek etiketler şunlar: Karaktersizlik,Bencillik,Sadistlik,Vicdansızlık,Ve fasızlık,Fevrilik vs...Ama eleştirmekten ziyade sana bir önerim olacak acilen kendini düzelt.Sen psikopat değil kötü bir insansın kanımca.Bazı insanlar vardır ruhları psikopattır tıbbi olarak psikopat olduğunu düşünmüyorum.Dediğim gibi kendini düzelt ve doğruyu doğru olanı kendine yoldaş belle.Hiçbirimiz insan olarak doğmadık sadece et ve kemiğiz.Amacımız insan olmayı başarabilmek bunu başaramayanlarda yokolacak.Yani bir varolma savaşı içindeyiz seçimini yap varolmakmı istiyorsun yoksa bir hiç olmak mı ?
    Hocam öncellikle yorumunuz için çok teşekkür ederim , şimdi ilk olarak okurken bi sıkıntı daha oldugunu düşünüyorum şimdi sizin bu yazdıgınız cümle içerisnideki bi çok insanı çok rahat bi şekilde etkileyecek olan karaktersizlik ve kötü adam yakıştırması yanlış anlamayın bunun bende farkında oldugum için söylüyorum beni zerre kadar rahatsız etmemesi aslında benim bu sorunumu buraya yazma sebebim aslına bakarsanız sıkıntı bile hissetmiyorum yani kendimide bi o kadar kabullenmiş durumdayım hatta ve hatta arkadaşım şu sen psikopatsın demesinden öncesine kadar psikopatlıgın bilimsel manadaki yorumundan bile beyhaber bir insan oldugumu rahatlıkla söyleyebilirim yani özet olarak bir insana sen karaktersizsin vicdansız ve kötü bi adamsın dediginde haklı olarak gururu kırılacak ve eminim kendi içinde bunu değer yargılarına göre yargılıyacaktır ancak bendeki durumda bu ben sizin bu yazılarınızdan içimdeki bi parçanın kazandın demesini alanen hissediyorum yani bilmiyorum hani nasıl açıklanır daha , en iyisi bir psikologdan ciddi bir yardım almak çünkü sinirlenme durumunda gözüm hiç bir şeyi görmüyor ileride insanların canını yakabilme ihtimalini ortadan kaldırmam gerek. tekrar teşekkürler

Yorum

Ben sana bunları söyledim diye içinde birşey memnun hmm.Bir yerde okuduğuma göre gerçek psikopatlarda beynin korkuyla ilgili bir bölümü çalışmıyormuş.Yani korkusuz gibi bişey olurlarmış.Ben senin boğazına bıçağı dayasam korkarmısın? Bir sorun olduğu aşikar ruhunun bir yerlerine bu sözlerin tesir etmesi gerek.Psikopatlığı genelde bağırsak deşen önüne geleni katleden olarak nitelendiririz ama farklı biçimlerde de karşımıza çıkabiliyor.Yani insanlığın yapı taşları vardır bunlar Merhamet,Vicdan,Dürüstlük,Samimiyet,Sadakat vs'lerdir.Hani adam gibi adam deriz ya bu özellikleri taşıyan insanlara deriz bunu.Bence psikopatlığın bir çeşidi de bu yapı taşlarının bozulmasıdır.Ayrıyetten bende 15 yaş civarı hırsızlık yapardım ve epey yalancı biriydim.Ama bunların çok kötü şeyler olduğunun farkına vardım ve keşke yapmasaydım diyorum çok pişmanım.Yani her insan hata yapabilir normal işleyişde bunun farkına varıp hatasını kabul edip düzeltmek gerekir.Ama sen bunlardan rahatsız olmuyorsun normal karşılıyorsun temel etkenlerden biriside bu.Acil şifalar dilerim bir uzmandan yardım al ciddi bir mesele bu.
      Hocam Eğer boğazıma bıçak dayarsan korkarım tabi ki sakinleştirmeye çalışırım eğer sakinleşirsen bıçaga davranırım tersi durumu sana uygularım belki daha ilerisini ha baktım hiç bir durum yok dikine giderim olayın ama korku yaşayacagım kesin , gerçi korkumu yaşarım heyecan mı açıkcası şuan kafamda canlandıramıyorum desem yeridir ama tir tir titremem diyebilirim rahatlıkla.

Yorum

Hayatı ciddiye almıyor olabilirsin diye düşündüm. Böyle olunca da insanlara değer vermiyor olabilirsin. Bu yaptıklarının sana neler kaybettirdiğini düşünmelisin.
        Dürüst bir şekilde, gerçekten sevilen bir insanken ne kadar güçlü ve mutlu olacağını fark etmelisin. Sanal bir hayattasın, kimse seni tanımıyor.
        Seviyorlarsa gerçek seni sevmiyorlar.
        Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Biraz araştırma yaptım ve şöyle bişey buldum.Senin anlattıklarına tam uyuyor sıkıntın bu olabilir

Psikopati

Aynı zamanda sosyopati ve Antisosyal Kişilik Bozukluğu olarak da bilinir.

Psikopati, yalan söyleme, başkalarını sömürme, başı bozukluk, sorumsuzluk, kibir, rasgele ve çoklu cinsel ilişkiler, düşük irade kontrolü ve empati ve pişmanlık-suçluluk duygularının yokluğuyla örneklenen, B tipi kişilik bozuklukları arasında en tehlikeli kişilik bozukluğudur. Bu tehlike, psikopatik kişinin “normal görünme” yeteneğinin son derece gelişmiş olmasında ve kendini ustalıkla gizleyebilmesindedir.
          ilginç bir konu, tedavisi hakkında birşeyler görebildin mi ?

Yorum

Arkadaşlar yorumlarınız araştırmalarınız için çok teşekkür ederim , bu durumda arkadaşımın dedigi psikopati durumu var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: damonbl View Post
              Arkadaşlar yorumlarınız araştırmalarınız için çok teşekkür ederim , bu durumda arkadaşımın dedigi psikopati durumu var
              zamanımızı aldığın için içten içe sevinmiyorsun değil mi

Yorum

hahaha hiç düşünmemiştim o açıdan

Yorum

Terapi,elektroşok ve ilaç tedavileri işe yaramıyormuş.Ancak antideprasan,antipsikotik gibi ilaçlarla bilumum düzeyde kontrol altına alınabiliyorlarmış.Okuduğum makalede şöyle bir cümle var.''Psikopatlara vicdan kazandırılamaz, empati, sevgi, bağlılık duymaları sağlanamaz, boşluk-sıkıntı duyguları giderilemez fakat bunlardan kaynaklı zararlı davranışları kontrol altına alınabilir.''

Makalenin olduğu site:http://www.gizlipsikopat.com/psikopa...visi-var-mi-2/
                  o kişiler adına kötü bir durum. ama ben bu arkadaşın sorununun bu olduğunu düşünmüyorum.
                  bence sadece yeterince olgun değil, bir kaç defa hayatın tokadını yemeye ihtiyacı var gibime geldi

Yorum

tedavi olun.

hayatınız boyunca şansınız yaver gitmeyebilir, feci bir dayak yiyebilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: scout View Post
                      zamanımızı aldığın için içten içe sevinmiyorsun değil mi
                      Hahaha çok iyiydi bu

Bu arada, damonbl;

Mutlaka profesyonel yardım almalısın. Çünkü hayat sen ölünceye kadar senin lehinde olmayacak, elbette sana; sert, ve belki de çok ciddi tepki verebilecek biriyle karşı karşıya kalacaksın. Bu durum hem senin, hemde karşında ki kişi için tehlikeli olabilir.

Ayrıca sosyal hayatında arkadaşlarına davranışların açıkcası çok hoş değil. Ama, bunu düzeltmek için vaktin varken harekete geçmelisin. Kısacası en yakın zamanda bir terapiste randevu al ve hiç bir detayı atlamadan ona herşeyi anlat. Belki senin küçük gördüğün bir olay, bir ayrıntı, senin karakterinde ki kilit nokta olabilir.

Ancak eklemem gerek, sen yaptığın yanlışların farkındasın ve bunların yanlış olduğunun bilincindesin. Ve bu, senin, aslında düşündüğün kadar kötü biri olmadığını gösterir. Yani içinde bir iyilik var fakat bunu kullanmıyorsun. Bunu mutlaka kullanmalısın.
                      Last edited by Keep Your Distance; 20-03-2014, 08:21 PM.

Yorum

İşleniyor...
                      X