Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Abilify 15 mg antipsikotik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Abilify 15 mg antipsikotik

Merhaba,

7 yıl boyunca kullanıp kontrollü bir şekilde bıraktığım Abilify 15 mg a geri döndüm.Bir yıllık bir ilaçsız dönemden sonra,2,5 aydır sabahları Cipralex ile birlikte kullanıyorum.

Sorunum dünyadaki her türlü gerçeklikten şüphe etmem.Ne işime, ne aileme ne de sevdiğim konulara odaklanabiliyorum.Devamlı bir şüphe,Matrix filmindeki gibi 'bu gördüklerim,okuduklarım,insanlar bile gerçek olmayabilir' demekte. Şizofrenden farklı bir durum sanırım.

2,5 aydır çok bir gelişme katedemedim.7 yıl önce sanırım iyileşmem daha uzun zaman almıştı ama artık tamamen bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum.

Abilify kullanan,benimki gibi düşüncelerden kurtulabilmiş kimse varsa lütfen benimle paylaşabilir mi?

Orjinal yazı sahibi: MAVERICK1983 View Post
    Merhaba,

7 yıl boyunca kullanıp kontrollü bir şekilde bıraktığım Abilify 15 mg a geri döndüm.Bir yıllık bir ilaçsız dönemden sonra,2,5 aydır sabahları Cipralex ile birlikte kullanıyorum.

Sorunum dünyadaki her türlü gerçeklikten şüphe etmem.Ne işime, ne aileme ne de sevdiğim konulara odaklanabiliyorum.Devamlı bir şüphe,Matrix filmindeki gibi 'bu gördüklerim,okuduklarım,insanlar bile gerçek olmayabilir' demekte. Şizofrenden farklı bir durum sanırım.

2,5 aydır çok bir gelişme katedemedim.7 yıl önce sanırım iyileşmem daha uzun zaman almıştı ama artık tamamen bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum.

Abilify kullanan,benimki gibi düşüncelerden kurtulabilmiş kimse varsa lütfen benimle paylaşabilir mi?

şizofreni değil. ilaç antipsikotik olsa da yani şizofreni ilacı olsa da bence bir takıntı. yani "obsesif kompülsif bozukluk".

gerçek olmayabilir diye bir şey olamaz. bunu zaten mantıklı düşünürsen anlarsın. ayrıca nasıl şüphe ediyorsun? neye dayanarak? rüya olduğunu mu düşünüyorsun? eğer her şey beyninin ürettiği şeyler ise; edison, atatürk, nicola tesla, tüm fizik kuralları, yer çekimi, dünya, evren... ben, annen, baban her şey senin gördüğün rüyadır. yani bu duruma inanabiliyorsan ve gerçekse kendinle gurur duyabilirsin.
    ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
    18.12.2012 - 2015
    ©

Yorum

Belli bir mantığa dayanmıyor beni rahatsız eden düşünceler. Tanrı benimle oyun oynuyormuş gibi ya da sadece beni deniyormuş, diğer insanlar aslında yok bile gibi düşünceler. Belli bir mantıkta olsa işin içinden çıkabilirim ama 15 senedir bende bu düşünceler.Düşündükçe daha dibe girdim.Ondan ötürü bu bir rahatsızlık.Doktorumun koyduğu teşhis akut psikozdu.

Yorum

Abilifynin sana yan etkisi oldu mu bende akatizi gezinme yapıyor. bunun çözümü nedir bana yardım edermisin

Yorum

Dediğini anlayamadım. İlk bir hafta bas ağrısı yapıyordu. İlk ay boyunca da kaslarda huzursuzluk mevcut oluyordu. Ne oturabiliyorsun, ne yürüyebiliyorsun, hicbir şey rahat vermiyor. Sonra kendiliğinden geçti.

Yorum

Dediğini anlayamadım. İlk bir hafta bas ağrısı yapıyordu. İlk ay boyunca da kaslarda huzursuzluk mevcut oluyordu. Ne oturabiliyorsun, ne yürüyebiliyorsun, hicbir şey rahat vermiyor. Sonra kendiliğinden geçti.
            Yani demek istediğim sürekli yürüme isteği oluyormu

Yorum

Hem de nasıl. Bir ay içinde bitiyor bunlar.

Yorum

Belli bir mantığa dayanmıyor beni rahatsız eden düşünceler. Tanrı benimle oyun oynuyormuş gibi ya da sadece beni deniyormuş, diğer insanlar aslında yok bile gibi düşünceler. Belli bir mantıkta olsa işin içinden çıkabilirim ama 15 senedir bende bu düşünceler.Düşündükçe daha dibe girdim.Ondan ötürü bu bir rahatsızlık.Doktorumun koyduğu teşhis akut psikozdu.
                Hep aynı şeylerimi düşünüyorsun?Yada kafanda sürekli aynı düşüncelerimi tekrarlıyosun?

Yorum

Devamlı aynı düşüncler tekrarlanıyor.Okuduğum kitaba, yaptığım işe, ne yaparsam yapayım kendimi veremiyorum.

Yorum

Abilify ben kullandım.Okb'de yan etkisi en hafif ilaç benim bildiğim kadarıyla ve yeni teknoloji ciddi pahalı bir ilaç.Fakat bende aşırı eklem ağrısı,kasılmlar yaptı.Bunun üzerine doktorum Sabah Dideral ve akşam Atarax verdi bu ağrıları düzeltmesi için ancak oda fayda etmedi ve Rexapin'e geçtim.Rexapin'de çok kilo aldırdı bu anti depresanlarla başımız dertte.

Yorum

Senin durumun psikotik bir duruma benziyor.Diğer antipskotiklerden sonuç alınamayan durumlarda,Leponex, sanrılı düşünceleri yok etmek için en etkili ilaçtır.Ama önce ABİLFY dozunu iki katına çıkarmaya dene,yine bu düşünceler devam ederse Leponex dene.Tabi bunları yaparken doktorun görüşünü almayı unutma..

Yorum

okuyun araştırın yan etkileri az değil hayatta kalma şansın varken kullanma

Yorum

https://www.abilifyassistprogram.com/contact-us.aspx

http://cchrflorida.org/abilify-side-...-to-law-suits/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nicky View Post
                            okuyun araştırın yan etkileri az değil hayatta kalma şansın varken kullanma
                            Nicky kardeş verdiğin adreslere göz attım.Şizofreni benzeri psikotik hastalar hem pozitif hem de negatif belirtiler için antipsikotik kullanmak zorunda.Yan etkileri oldukça fazla olan antipsikotikler içinde etki mekanizması nedeniyle en az yan etkiye sahip olan abilify(aripiprazole) dır.Psikotik hastaların ilaçlarını almamaları durumunda nüksler olmakta ve hastaneye yatışlar artmaktadır.Bu durumda psikotik hastalara ilaç dışında tedavi için ne gibi önerileriniz olacaktır?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BİTOPERTİN View Post
                              Nicky kardeş verdiğin adreslere göz attım.Şizofreni benzeri psikotik hastalar hem pozitif hem de negatif belirtiler için antipsikotik kullanmak zorunda.Yan etkileri oldukça fazla olan antipsikotikler içinde etki mekanizması nedeniyle en az yan etkiye sahip olan abilify(aripiprazole) dır.Psikotik hastaların ilaçlarını almamaları durumunda nüksler olmakta ve hastaneye yatışlar artmaktadır.Bu durumda psikotik hastalara ilaç dışında tedavi için ne gibi önerileriniz olacaktır?
                              vitamin tedavisi a,c,e ,melatonin folik asit ve omega 3 balık yağı , sağlıklı diet(şekersiz/yağsız) ,glisin

psikoterapi,grup terapi,aile terapisi,müzik

Yorum

İşleniyor...
                              X