Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cipralexi bırakamıyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

tangerine ben günde 20 mg alarak 3 yıla yakın süredir kullanıyordum, 3 hafta önce bıraktım. Üç haftadır toplam 50 mg almışımdır. İlk hafta sırt ağrısı, karın ağrısı oluyordu, yemek yedikten sonra karın bölgemle acı-ağrı oluyordu belki bağırsaklarla ilgilidir. İlk hafta bu ağrılardan dolayı zor geçti. 3 yılda bu ilacı 4-5 kez bırakmaya çalıştım hepsi başarısız oldu ve ilacı bıraktıktan sonraki 2-3 gün çok enerjik oluyordum geçen günde böyleydim 2-3 gün sürdü. Sonra sinir ve stres başladı hala var tartışmak için neden arıyorum ama beni çok rahatsız edecek derecede değil ve şu an ağlama krizim yok inşallah ilerde de başlamaz. İlacı bırakmamın en olumlu yanı üzerimdeki tembellik ve isteksizlik hali azaldı.
    Bundan önce bırakmaya çalıştığımda dozunu uzun zamana yayarak azalttığımda 1,5 ay güzel gitmişti sonra ağlama krizleri başlamıştı inşallah bu sefer böyle bir durum olmaz.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

Eğer üzerinde tembellik ve isteksizlik aşırı derecedeyse ve bıraktıktan sonra sinir-stres-ağlama krizine katlanırım iş hayatında beni çok kötü etkilemez diyorsan bırakmayı deneyebilirsin. Ben ilacı bırakmak için doktora gitmedim ama sosyal güvencen varsa doktora gidebilirsin, eğer sg yok ise ve durumun şu an çok ağır değilse ilacı bırakmak için psk. uzmanına gidip 100 tl verme derim. Kendin dozu azaltarak 2-3 haftada bırakabilirsin moralin aşırı bozulduğunda bir tane alırsın ben böyle yapıyorum ve şu an için güzel gidiyor.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

ben de doktora gitmeyi düşünmüyorum zaten, 2 haftadır 5 mg alıyorum, sonra gün aşırı ve 3 günde bire düşücem. kendim bırakıcam. inşallah tekrar etmez.

Yorum

20 den 10 mg a düşürdük yaklaşık 2 yıldır 20 mg kullanıyordum 4 aydır 10 mg olarak kullanıyorum yalnız Bu ağlama krizleri ciddi ciddi bende de yaşanmaya başlandı...Şimdi kafam çok ama çok karıştı Bu doz düşüklüğünden mi kaynaklanıyor yani?İnanın 10 günde 2 kez ciddi ciddi ağlama nöbetleri yaşadım Burayı okuyunca dank ettim şimdi....
          GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

Cipralexin bazı gıcık yan etkilerinden rahatsız olmaya başladım.
            1.İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyor Kayıtsız,umarsız mesela kıyafete mi ihtiyacım var aman salla,Okulda iken konferans mı var salla,Derse erken girme boşver....Baya sallapatiiiyim...İlaç kullanmazken hocanın ağzından çıkan her kelimeyi not alan bırıyken Neyse
            2. Tamamen hafızada eksilmeler Cümleyi bitiricem ama kelime gelmiyor ne derler ne deriz diye başlıyorum kelime avına.Duraksayarak kelimeleri hatırlamaya çalışarak,karşıdakini bayarak konuşmalar
            3.BU saatte forumda zaten benden başkasını bulamazsınız..Neden mi?Çünkü genelde uyuyamıyorum Gündüz uyku gece ayakta bir yaşam
            4.Bilmiyorum karaciğere ne kadar zararlı ama bende malesef gereksız yere deride kaşıntı ve soyulmalar sonra yaraya dönüşmeler...Ayaklarımda özellikle ayaklarımın üstünde kaşınmalar ve yaraya dönüşümler
            5.En beter özellik galiba beynimin kısımlarını hissediyorum resmen bazen.Birden bir ağrı yada kramp gibi bir şey giriyor Birde dişlerime acıyorum bir gün ağzıma dökülmezler umarım.
            6.Üzgünüm ama sürekli yarabandı dolu parmaklarım.Bıçağı umursamadan sebze meyve soyup doğruyorum sürekli bir yerimi kesiyorum-yada sürekli elimi yakıyorum.Neden çünkü aşırı dikkatsizim.Paxil kullanırken de sürekli bişey kırardım evde bardak kalmamıştı Allaha şükür artık bardak kırmıyorum kırıp dökmüyorum ama elimi sürekli kesip biçiyorum.

Yani ciddi ciddi düşünüyorum Ben bir an evvel iyleşmeliyim eğer kronik bir soruna dönüşmemişse...

Yakınmış gibi anlaşılmamasını da istemiyorum sadece benzer sorunları kimler yaşıyor merak ediiyorum?

Yorum

cipralexi 2 aydır kullanmıyorum yani ..Bir hafta sıkıntı yaşadım sonrasında herşey ıyı gibi gıdıyor...Yani huzura odaklanıyorum içimde huzur var....Kaygılandıgımda oluyor ama kontrol etmeye çalışıyorumOLmadı yanımda cipralexim var yarım alırım dıyorum.....Mucıze gıbı değişiyorum ....Eğer yeniden başlamam sorun yaşamam dilerim...Gelişmeler yaşadıkça yazarım...

Yorum

İşleniyor...
              X