Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tatlı Yüyeceklere Aşırı Düşkünlük

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tatlı Yüyeceklere Aşırı Düşkünlük

aşırı denilecek kadar tatlı tüketiyorum. öğünlerimi tatlı şeylerle geçirdiğim o kadar çok oluyor ki...
    diyetimi sırf bu sıkıntı sebebiyle tamamlayamıyorum. kilo aldıkça da iyice darmadağın oluyor psikolojim.

benimle aynı durumda olanlar var mı? siz neler yaşıorsunuz ve kurtulak için neler yapıyorsunuz?
    Last edited by Ruhukırılan; 14-11-2011, 02:58 AM.

Yaşın kaç bilmiyorum ama çok tatlı tüketmek kan şekeri yükseltir ve bu ilerde şeker hastalığına sebep olabilir. Fazla yüklenme tatlıya zararlı, kilo bunun fiziki görüntüye yansıması sadece.

Yorum

24 yaşındayım ve kendimi bildim bileli böyle kötü besleniyorum. tatlısız bir günüm geçmiyor. en basitinden bir şekerli sakız atıyorum.
      şeker hastalığından ben de korkmaya başladım.fazla kaçırdığım zamanlarda vücudum diken diken oluyor sanki.bir şekilde durdurmam gerek ama hükedemiyorum kendime.

Yorum

Fazla tatlı tüketmen insülin hormonunun fazla salgılanmasına neden olur. İlerde yeterli insülini salgılayamaz hale geliyor vücut ve zor bir tedavi süreci gerekiyor. Şeker hastalığı tüm organları iflasa sürüklüyor en zayıfından başlayarak. Düşündüğün doğruları uygula fazla tüketme bence arada çikolta al o kadar.

Yorum

Doktora gidin, kan tahlili yaptırın..Şeker olabilir.. Bana biyolojik bir hastalık habercisi gibi geldi..
          Geçmiş olsun..
          I've been alone all along

Yorum

Benimde tek zaafım tatlılar..Sırf bu yüzden gençliğim mahfoluyor ..65 kilo benim için cok fazla tatlılar yüzünden 50 kilo olamıyorum ..diyetlerim bozuluyor.

Yorum

bende tatlıya dayanamıyorum tabi doğal olarak rejimimde bozuluyor ama ilk defa 3 gündür tatlı ihtiyacımı meyve yiyerek geçiriyorum vücut alışıyor sanırım buna bugün hiç tatlı istemedim mesela sizde meyve yiyerek deneyin bence ilk zamanlar zor oluyor ama alışılıyor.

Yorum

tavsiyeleriniz uygulamaya çalışacağım ama bazı ek kötü özelliklerim daha var. mesela meyve yemeyi hiç sevmiyorum. ne yersem ancak yarısı, inanın elmayı tam yiyemiyorum içim almıyor. sonra yeşilçayı da hiç sevmiyorum. iğrenç bir beslenme şeklim var. her şeyden bir süre sonra bıkıyorum, içm almıyor çünkü

pazartesi diyetisyene gideceğim inş, değerlerime de baktıracağım

Yorum

bende senin gibiydim..ama atlattım..
                  kayınvaldem gibisini bulursan sende atlatırsın
                  şaka bir yanada kendine sınır koy mesela sadece akşma yemekelrinden sonra tatlı bişeyler ye..
                  çikodan uzak dur..yavaş yavaş azalt
                  ....................

Yorum

7-8 yıl öncesine kadar tatlıya düşkün değilim. Depresyon ilaçlarına başlayınca tatlıyı çok sever oldum yani tatlıya hiç ilgim yokken ilaçlar epey artırdı.
                    Eğer bir de tatlıyı sevip ilaç kullanıyorsanız o zaman çok daha faza meyilli olursunuz diye düşünüyorum.
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

sadece bir ay ilaç kullandım ama ilaçtan önce de vardı bu. depresyonla birlikte ortaya çıktı. 2007'de diyet yapmıştım ve 7 kilo vermiştim, harika besleniyordum. her zaman hep aynı şeyleri yemiyordum ama içim almamaya başladı yediklerimi. ondan sonra film koptu tüm yasakları delip hatalı beslenmeye devam ettim.

çoğu gün hüngür hüngür ağlarken bir yandan çikolata yediğimi ya da moralim bozukken kendimi markette bulduğumu bilirim. sigara-alkol kullanmamam da etkili sanırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ruhukırılan View Post
                        sadece bir ay ilaç kullandım ama ilaçtan önce de vardı bu. depresyonla birlikte ortaya çıktı. 2007'de diyet yapmıştım ve 7 kilo vermiştim, harika besleniyordum. her zaman hep aynı şeyleri yemiyordum ama içim almamaya başladı yediklerimi. ondan sonra film koptu tüm yasakları delip hatalı beslenmeye devam ettim.

çoğu gün hüngür hüngür ağlarken bir yandan çikolata yediğimi ya da moralim bozukken kendimi markette bulduğumu bilirim. sigara-alkol kullanmamam da etkili sanırım

bende bayılırım tatlıya özellikle çıtır çıtır bir baklava puding pasta supangile muhallebi çikolata gibi... olsada yesek

Yorum

reaktif hipoglisemi hastası olabilirsin sadece psikolojik olarak düşünme bir endokrinoloji dr una görün bence

Yorum

hangi ilaçları kullanıyorsun ?

Yorum

Zaten yemeği olsun tatlıyı olsun karnımız aç olduğundan değil can sıkıntısından ve moral bozukluğundan yiyoruz. Yemeden önce bir düşünsek karnımız aç mı tok mu gerçekten yemeğe ihtiyacımız var mı? Yemek yemek o an bir meşgale oluyor can sıkıntımızı ve moralimizi o an için düzeltiyor bir süreliğine bizi mutlu yapıyor. Bebeklere bakın anneleri yemek yedirirken ne kadar mutlu olurlar bir yandan ağızlarına yemek alırken diğer yandan elleri bir yana başı bir yana gider, bunun sebebi yemeğin verdiği mutluluktur. : )
                              Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                              X