Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobisi Olup Çareyi Madde Kullanımında Arayanlar ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobisi Olup Çareyi Madde Kullanımında Arayanlar ?

Çareden ziyade bir kaçış bir avuntu ve aslında çarede olabilir geçici çözüm gibi mesela alkol rahatlatıyor sosyal ortamlarda veya başka şeyler.. unutturuyor merak ettiğim benim gibi çareyi madde kullanımında arayanlar varmı hani iradesizlik olarak görebilirsiniz belki öyledir ama bence değil bu konu hakkında tartışabiliriz belki çözümler üretebiliriz, ömür boyu çekmek zorunda olduğumuz bu kamburu nasıl daha çekilebilir hale getirebiliriz madde bir çıkış yolumudur mesela ?

Genelde duzenli alkol kullanan insanlar diger insanlara gore daha sosyal olurlar (ayik kafayla)
    Ama diger insanlara gore daha mal olurlar, hakaret anlaminda degil beyinleri daha kapali olur. Dusunce kapasiteleri tekduzelesir, balik gibi olurlar.
    Cevresindeki insanlar ve kendisi farketmez bu durumu ama gercek boyledir.

Unutturma konusunda veya sfyi azaltma konusunda ne bir ilac ne bir madde yok dunya uzerinde, aksinebazi yasa disi maddeler sfyi artirir boyutunu ilerletir..

Yeterlimidir bu bilgiler ?
    Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
    Mustafa Kemal ATATÜRK
    Asperger bir kız arkadaşım olsun isterdim,
    kalk gidiyoruz dediğimde nereye diye sormayan,
    karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

Yorum

Ya arkadaşlar yanlış anlamayın ama öyle psikolojik rahatsızlık yaşayan insanlar var ki sosyal fobi bunların yanında çerez olarak kalır. Bu çözümü çok zor olan bir rahatsızlık değildir ki zaten düzenli bir psikolog ve psikiyatri eşliğinde kurtulabilirsin bu sorundan.

Yani dağlara taşlara vurmasına gerek yok insanın kendisini tek yapması gereken gerekli yardımı almak için biraz çaba göstermek.

Yorum

İnsan beyninin çok enteresan olduğunu düşünmüşümdür.. Bilim adamları hep uzayı araştırıyor ya bence araştırılması gereken şey insan beyni çünkü bütün muhteşem gerçek orda gizli.. Madde kullanımına gelirsek her türlü uyuşturucu maddeyi bilirim sırf meraklı olduğum için ama hiç bir zaman bu merak kullanma noktasında beni teşvik etmedi bilakis bilgi hep uzak kalmamı sağladı.. Alkolün bile sarhoşluğunu kaldıramam, ertesi günün bad i , yanıltıcı histerik duygular, sahte kurgular... Alkol alan insan ya da madde kullanan insanların denizde doğmuş balıklar gibi olduklarını ve karanın algıların ötesinde bir gerçeklik olduğunu düşünürüm.. Uzak durmak lazım, hayatın gerçekliği ile yüzleşmek lazım, bir rahatsızlık varsa tedavi olmak lazım.. Aklın yolu bunu ister , budur da...

Yorum

uyusturucu kullanmana gerek yok. doktora git. ilaclar iyi geliyor biraz da olsa......

Yorum

ilaç kullanıyoruz sonunda o da bir madde değil mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavimor View Post
              ilaç kullanıyoruz sonunda o da bir madde değil mi?
              ilaçların pek bi zararı yok.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: schrödingerinkedisi View Post
                Lobotomiyi duydun mu hic ?
                Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
                Mustafa Kemal ATATÜRK
                karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

Yorum

Orjinal yazı sahibi: asperger View Post
                  Lobotomiyi duydun mu hic ?
                  şimdi googledan baktım......benim soyledigimle pek bi alakası yok.....

Yorum

şimdi googledan baktım......benim soyledigimle pek bi alakası yok.....
                    Iyi baktigini varsayarak devam ediyorum, eski jenerasyon antidepresanlar yani maoi inhibitoru ilaclar ve yeni jenerasyondan (ssri) bazi ilaclar o islemin aynisini yapmak icin tasarlandi.
                    Mustafa Kemal ATATÜRK
                    karavanımın hanımı olan

Yorum

Iyi baktigini varsayarak devam ediyorum, eski jenerasyon antidepresanlar yani maoi inhibitoru ilaclar ve yeni jenerasyondan (ssri) bazi ilaclar o islemin aynisini yapmak icin tasarlandi.
                      iyi o zaman sen ilaç kullanma......

Yorum

ilaçların da yan etkisi var kim uğraşcak?

Yorum

iyi o zaman sen ilaç kullanma......
                          kullandigimi kim soyledi.
                          Her ne kadar nefret etsem de yine de insanlari seviyorum, arada bir bana boyle sevgi pitirciklari geliyorlar.
                          Durumu degerlendireyim belki yardimim olur dedim, kotu mu ettim ?
                          Mustafa Kemal ATATÜRK
                          karavanımın hanımı olan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavimor View Post
                            ilaçların da yan etkisi var kim uğraşcak?
                            yan etkilerden bi zarar gelmez.....

Yorum

kullandigimi kim soyledi.
                              Her ne kadar nefret etsem de yine de insanlari seviyorum, arada bir bana boyle sevgi pitirciklari geliyorlar.
                              Durumu degerlendireyim belki yardimim olur dedim, kotu mu ettim ?
                              dostum ilaç hayranı olan yok ama ilacsiz olmuyor..........

kötü etmedin. iyi ettin. böyle devam))

Yorum

İşleniyor...
                              X