Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tecavüz şüphesi...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• tecavüz şüphesi...

merhabalar,22 yaşında bekar bir bayanım,17 yaşında obsesif kompülsif teşhisi konuldu bana,o zamanlar çok daha kötüydüm şimdikinden,resmen aklıma gelen şeyleri düşünmemek için uyumak istiyordum sürekli,cinsel takıntılarım var ve bu hayatımı mahvediyor,artık düşünmekten de uyuyamaz oldum,önceden de olduğu gibi devamlı bir tecavüz korkum var,son olarak 5 ay önce arkadaşımın doğum partisine katıldım (üniversitedeyim)haddinden fazla sarhoş olunca da sızdım gibi bir şey oldu,ve ortamda tanımadığım arkadaşımın tanıdığı erkekler vardı,sabah kalktığımda bi anormallik hissetmedim fakat ya bana tecavüz edilsiyse diye içim içimi yiyor böyle bişey olmuş olsa anlar mıydım kalktığımda buna yönelik bir cinsel bilgimde yok,bu hastalık berbat bişey bu konuda ne gibi belirtilerin olacağı hakkında bilgisi olan ?

hastalıgından kaynaklanan bi şüphe olsa gerek sendeki bu korku.eger tecavüze ugradıgını iyice ısrar ediosan bi doktora gitmenden fayda var ama ben büyük olasılıkla hastalgından kaynaklanan bi korku oldugunu düşünüorum

Yorum

önceleri zanax kullanıyordum,şimdi ise paxil ve risperdal aklımdan ya bayıltıcı spreyle bayılttılarsa ya da eterle falan bunlar geçiyor

Yorum

bir doktora başvurup net bir sonuç almadan içiniz rahat etmeyecektir.Çünkü hastalığınızın bir getirisi olarak birlikte yaşanılan kişileri sürekli denetim altında tutma gibi bir huyunuz olduğundan o ortamda onların da alkol aldığını düşündüğümüzde güvenmediğinizi gösterir.çocuklukta yaşanılan olumsuz bir olaydan ziyade çocukluk döneminden beri türk kızlarına (dini hassasiyetleri olan aileler) dayatılan bazı bekaret gerçekleri bir uyarıcı olarak aklınızda kaldığından bilinçaltınızda bir takıntı haline gelmiş olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: katherine
          okb şüphe hastalığıdır herşeyden şüphelenir biz burda ne yazarsak yazalım arakdaş ikna olmaz o yüzden ilaçlarını düzenli kullan risperdal ve paxil okb için mükemmel ilaçlardır başlayalı ne kadar oldu?
          daha önce hep iyileştim diye ilacı bırakıyordum,şimdilerde 4 aydır kullanıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tilki
            benim yorumumu kullanarak, tersleyerek cevap yazmışsınız, mecburen bana da yazma hakkı düştü tekrar.

ne yazık ki sizin teziniz doğru olsaydı türk kızlarının çoğunluğunda bu takıntı olurdu. böyle bir takıntının oluşabilmesi için önce böyle bir korku olması gerekir. takıntıya yol açacak kadar büyük bir korku. (bu korkuya sahip her kişide takıntı oluşmuyor çünkü) bu korkuya sahip bir kişi kendisi bir saldırıya uğramamış olsa bile, böyle bir korku durduk yere oluşmaz. ailesinden birisinin deneyimi olabilir, ailesinden birisinin korkusu olabilir, bir olaya tanık olmuş olabilir vs. kişi hatırlamayabilir bu arada. post tramvatik amnezi sebebiyle.

takıntıların hiçbiri bize dışarıdan bulaşmış virüsler değildir. bazıları çok saçma bile olabilir ama hepsinin kapattıkları ana bir duygu vardır, işlevi vardır, çoğunlukla da korku. takıntı, kişiyi ana sorundan uzaklaştırır. o yüzden altında mutlaka dayanağı vardır, öyle toplumsal bilmem ne ile oluşmaz bunlar. o kadar basit değil.

yani gerçekten sinir oldum. tecavüz korkusu ile bekaret sorunun bir tutulmasına. bir kadın tecavüze uğramaktan korkuyorsa bekaretinin bozulacağından mı korkuyordur yani??? önceliği bu mu sanıyorsunuz? ne saçmalık. kadın psikolojisi hakkında hiçbir bilginiz yok herhalde.
            Arkadaşa kızmışsınız tabi ki sizin yorumunuzu da ciddiyete alarak okudum fakat okb hem genetik hem de toplumsal,yetişme tarzıyla alakalıdır diyor çoğu doktorumuz.

Yorum

benim yorumumu kullanarak, tersleyerek cevap yazmışsınız, mecburen bana da yazma hakkı düştü tekrar.

ne yazık ki sizin teziniz doğru olsaydı türk kızlarının çoğunluğunda bu takıntı olurdu. böyle bir takıntının oluşabilmesi için önce böyle bir korku olması gerekir. takıntıya yol açacak kadar büyük bir korku. (bu korkuya sahip her kişide takıntı oluşmuyor çünkü) bu korkuya sahip bir kişi kendisi bir saldırıya uğramamış olsa bile, böyle bir korku durduk yere oluşmaz. ailesinden birisinin deneyimi olabilir, ailesinden birisinin korkusu olabilir, bir olaya tanık olmuş olabilir vs. kişi hatırlamayabilir bu arada. post tramvatik amnezi sebebiyle.

takıntıların hiçbiri bize dışarıdan bulaşmış virüsler değildir. bazıları çok saçma bile olabilir ama hepsinin kapattıkları ana bir duygu vardır, işlevi vardır, çoğunlukla da korku. takıntı, kişiyi ana sorundan uzaklaştırır. o yüzden altında mutlaka dayanağı vardır, öyle toplumsal bilmem ne ile oluşmaz bunlar. o kadar basit değil.

yani gerçekten sinir oldum. tecavüz korkusu ile bekaret sorunun bir tutulmasına. bir kadın tecavüze uğramaktan korkuyorsa bekaretinin bozulacağından mı korkuyordur yani??? önceliği bu mu sanıyorsunuz? ne saçmalık. kadın psikolojisi hakkında hiçbir bilginiz yok herhalde.
              öncelikle yorumunuzu tersleyerek cevap vermek gibi bir gayem yoktu , sadece bu meselenin daha ayrıntılı bir sebebinin olabileceğini düşündüm.ben çocukluk döneminde yaşanılan bekaret korkusu anlayışından bahsediyordum..kız çocukları ergenliğe ilk adım attıktan sonra oluşan ilk regl olayı bazı eski örflere göre bir tokat ile karşılanmaktadır.Bunun temel sebebi kız çocuklarının kendisine gelerek ne denli önemli bir yola başladığını göstermektir.bazı aileler ise bir kutlama edasında karşılıyorlar bu önemli adımı..bu yüzden türk kızlarının çoğunda görülmüyor bu sorun..demek istediğim bazı küçük ayrıntılar bile gelecek yaşamımıza önemli yönler verebiliyor.takıntılarımızın birçoğunu da kısıtlamalar ile edinebiliyoruz , yaşanılan küçük korkular ilerleyen yaşlarda en basitinden obsesif kompülsif gibi vakalara dönüşebiliyor.arkadaşımızın korkusu cinsel korkular , bu korkunun sebebini sadece tecavüze bağlamak istemiyorum anlatmak istediğim bu.bir örnek verecek olursak ; çocukken genelde yasaklanmış şeylerin yapılmaması için ,'bak polis amcayı çağırıyorum ' , ' bak iğne getiriyorum çekmeceden ' , ' gece bağırmaya devam edersen cinler gelir'..vs.vs .. gibi şeyler ilerleyen yaşlarda çok farklı vakalara dönüşebiliyor.bu korkuların asıl kaynağı somut olarak bir eylemle veya çok ağır tramvatik olaylar ile oluşacak diye bir kaide yok.

tecavüz konusunu bekaret ile bağdaştırdığım nereden çıkarttınız pardon ? buradaki asıl mesele bir insanın kendi iradesi dışında var olduğu bedene sahip olunması ? bundan daha iğrenç ne olabilir şu dünyada ? mesele sadece hükmedilmek ve bir hayvan muammelesi görmek de değil.toplum içerisinde bu olay duydulduğunda insanların gözlerine ne denli acınası bakacaklarını düşündüğümüzde ne kadar acı bir olay olabileceğini kestirebiliyoruz..en önemli mesele olarak ise , kadınlar için cinselliğin farklı bir boyutu ve farklı bir önemi vardır erkeklerden nazaran.

Yorum

okb genetik değildir. benim de takıntılarım vardı. alttaki korkuyu temizleyince takıntı falan kalmıyor. duygular katmanlar halindedir, en alttaki sebepe ulaşmassanız iyileşemezsiniz. ilaç hayatı belli bir düzene sokar ama kökünü temizlemez. hayat boyu sürer o doktorların tedavisi emin olun. hastalıklara bu tarz kulplar bulmak, kaderciliktir, kişiyi çaba sarfetmekten uzaklaştırıp, sorunun köküne inmesini engeller. her toplumsal takıntılar korkular var ayrıca. bunların arkasına sığınmayın. bu başlığı sorununuz konuşmak için açmışsınız. ama sorun hakkında pek konuştuğunuzu görmüyorum. muhtemelen takıntıyı beyinde birden gelişmiş kimyasal bir sorun olarak görüyorsunuz. ne yazık ki...
                tabi ki sadece kimyasal bir olay olarak görmüyorum,aslında benimkisi delüzyona yakın biraz,çok büyük bir kısmına inanıyorum

Yorum

Bence doktora git yok gitmem diyosan tecavüze uğrayıp uğramdığını sittin sene öğrenemezsin.Eğer bakirysen oraların kan gölüne dönmüş olması lazım.Uyandığında çıplakmıydın.Yanında pis pis gülerek zevk sıgarası için bir adam varmıydı.Veya yatağın hali nasıldı hepsini beynin topla çarp böl çıkar.Hakikata ulaşırsın.Birde şu husus varki eğer böyle birşeyin olmamasını istiyosan adam gibi içersin.Misal benim sarhoş olma sınırım 12 biradır senin ki neyse ona göre davran 3se 2 tane iç.Veya geceleri pek fazla gezme.Mayın tarlasında dolaşanlar gün gelir patlar havaya uçarsın.
                  Mutluluklar ve zevkler değil
                  Acılar büyüdükçe
                  Gelecek ve ikbal arayarak değil
                  Geleceğini koyarak
                  Yalnızca dostluğu ve arkadaşlığı değil
                  İhaneti ve satılmışlığı da görerek
                  Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil
                  Direndikçe
                  Direndikçe büyürsün dostum
                  Direndikçe...

Yorum

uyandığımda giyiniktim,ama bu sefer de ya bişey yapıp tekrar giyittilerse diyorumiyani doktora gitsem de bu sefer tatmin olmayıp ikinci doktora gideceğimi biliyorumçç

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eleanora View Post
                      uyandığımda giyiniktim,ama bu sefer de ya bişey yapıp tekrar giyittilerse diyorumiyani doktora gitsem de bu sefer tatmin olmayıp ikinci doktora gideceğimi biliyorumçç
                      Kimse bişey yapmamıştır korkmana gerek yok.Sabah garip olmanın nedeni içkidir.Eskiden bende arkadaşların evinde kalır içer sızardım hiç bir zaman bana tecavüz edildiğini düşünmedim aklımdan bile geçmed.Böyle düşünmenin nedeni paronoyak olman bence
                      Mutluluklar ve zevkler değil
                      Acılar büyüdükçe
                      Gelecek ve ikbal arayarak değil
                      Geleceğini koyarak
                      Yalnızca dostluğu ve arkadaşlığı değil
                      İhaneti ve satılmışlığı da görerek
                      Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil
                      Direndikçe
                      Direndikçe büyürsün dostum
                      Direndikçe...

Yorum

Öncelikle yaşadığın duruma üzüldüm sonuçta üzerinde ciddi bir sıkıntı yaratmış. Herkes yardımcı olmak için tüm iyi niyetiyle bişeyler yazmış ama sanıyorum bu senin üzerindeki etkileri çok hafifletmemiştir, arkadaşlarına anlatırsan da değişmeyecektir. Eğer ilaç kullanırken bu durumları hala yaşıyorsan muhtemelen vücudun ilaca direnç gösteriyordur. Bir de bu forumlarda herkesin de yazdığı gibi bu ilaçlar şeker değil dietin bitince başlayacaksın diette bırakacaksın, ciddi beyne etki ediyor ve tamamen iyileştiğine doktorun karar vermesi lazım, iyileşsende koruma için sana ilaç verebilir. Bir an önce sürekli gidebileceğin bir psikiyatrist bulmalısın ve duruma müdahale etmelisin. Umarım bir an önce toparlarsın kendini.
                        Orjinal yazı sahibi: eleanora View Post
                        I'm not special just the limited edition!!!

Yorum

o kim ve nerden bağlantı kurdun merak ettim...
                          Orjinal yazı sahibi: tükenmez
                          Sen lagrima mısın ? çok benzettim.
                          I'm not special just the limited edition!!!

Yorum

yoktur bişey sen rahat oll

Yorum

bencede rahat ol hastalığından kaynaklanıyor inan bana öyle bişey olmuş olsaydı çok fazlasıyla belirtileri olurdu hiç kafanı takma bence

Yorum

İşleniyor...
                              X