Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Forumda Hiç Ağır Hasta Yok

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Burada iyi veya kötü; herkes karnını doyuruyor, evinde yatıyor. Oysa dışarıda hayat bambaşka. İt bağlasanız durmayacak yerlerde hayvanca muameleye tabi tutularak bir somun ekmek parasına çalıştırılan insanları gördükten ve tanıdıktan sonra asıl sorunun tatminsizlik olduğuna karar verdim. Hayallerini, duygularını kimse tam manasıyla doyuramıyor.

Bir de böyle bakın.

Yorum

Sokakta bir dilim ekmeğe muhtacından tut da, plazalardaki, villalardaki zenginlere kadar herkes tatminsiz ve mutsuz. İnsanı madde ile doyurup susturamazsın. İnsan bu kadar küçük bir varlık değil.
      Orjinal yazı sahibi: Persona Grata View Post
      Burada iyi veya kötü; herkes karnını doyuruyor, evinde yatıyor. Oysa dışarıda hayat bambaşka. İt bağlasanız durmayacak yerlerde hayvanca muameleye tabi tutularak bir somun ekmek parasına çalıştırılan insanları gördükten ve tanıdıktan sonra asıl sorunun tatminsizlik olduğuna karar verdim. Hayallerini, duygularını kimse tam manasıyla doyuramıyor.

Bir de böyle bakın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
        Sokakta bir dilim ekmeğe muhtacından tut da, plazalardaki, villalardaki zenginlere kadar herkes tatminsiz ve mutsuz. İnsanı madde ile doyurup susturamazsın. İnsan bu kadar küçük bir varlık değil.
        Yazdıklarımdan farklı bir anlam çıkaramadım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: algea View Post
          Hale, ağır hasta görüp ne yapacaksın. İbreti alem olarak kendine pay mı çıkaracaksın. Zaten durumu ağır hastalar dünyadan kopmuş vaziyette buraya pek düşmüyorlar. Biraz kendini algılayabilen durumunu görebilen hastalar eli klavye tutuyorsa bir şeyler yazıp paylaşımda bulunuyor. Hem ne de olsa psikolojik rahatsızlık herkes kendini dünyanın en bedbaht kişisi görüyor. Biz daha çok kaybedenler kulübü olduk birbirimize teselli veriyoruz. Peki form bir amaca hizmet ediyor mu. Hayır bu foruma düşen kişinin tedavi olduğunu gördün mü? Hayır biz daha çok kendi kendimize bir şeyler karalıyoruz dertleşiyoruz vakit geçiriyoruz.
          Çok doğru. Ağır hastalar zaten ne bilgisayar kullanıyor ne de bu foruma girebiliyor. Allah hepsine şifa versin.

Yalnız bu foruma gelip de tedaviye başlayan mutlaka vardır. Ben tam 8 yıldır bu forumdayım. En azından gelip teşekkür edenleri, iyileştim diyenleri çok gördüm. Tedavisini yarım bırakanlar ikna olup tedavisine devam etti. Forum çok işe yarıyor ayrıca zaten forumun amacı da bu değil ama işe yaradığına şahidim.
          Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
            Çok doğru. Ağır hastalar zaten ne bilgisayar kullanıyor ne de bu foruma girebiliyor. Allah hepsine şifa versin.

Yalnız bu foruma gelip de tedaviye başlayan mutlaka vardır. Ben tam 8 yıldır bu forumdayım. En azından gelip teşekkür edenleri, iyileştim diyenleri çok gördüm. Tedavisini yarım bırakanlar ikna olup tedavisine devam etti. Forum çok işe yarıyor ayrıca zaten forumun amacı da bu değil ama işe yaradığına şahidim.
            kesinlikle forum çok işe yarıyor..bunu yaşayarak tecrübe ettik..burdaki arkadaşlarımızla çokşey paylaştık hayatımıza olumlu katkısını deneyimledik..
            reeldekinden fazlaydı..tabi burda kişilerin fonksiyonu çok fazla..şanstı belki ,doğru insanlarla doğru zamanlamada yazışmak..

psikolojik hastalıkları yenmek fizyolojik hastalıklardan daha zor aslında..ve ne yazıkki toplumda psikososyal rahatsızlıklar çook fazla...

Yorum

..........................
              Last edited by hale46; 04-07-2015, 01:58 AM.

Yorum

[...........................
                Last edited by hale46; 04-07-2015, 01:59 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46 View Post
                  İntihardan başka yolum yok zaten . Böyle yaşamak insanlık dışı . Sonu yok bende farkındayım . Yaşamsal zorunluluklara fobi geliştirdim . Evden çıkmak ameliyat olmak gibi . Hergün aynı kabusa uyanıyorum yetmiyormuş gibi rüyalarımda da aynı kabusu yaşıyorum . Beynimde çok fazla korku senaryosu var . Hepsi de hayatın gerçekleriyle çelişiyor . Düşünüyorum böyle yaşamaya katlanmaya çalışıyorum olmuyor . Yok işte net olan tek şey böyle yaşanmayacağı . Korkularımın üstüne gidecek zerre gücüm yok . Adım attığımda yoğun panik atak başlıyor . Bundan kaçmak için evime odama sığınıyorum . İntihar ederek öleceğim ben hiç şüphem yok . Tam anlamıyla köşeye sıkıştığımda yapacağım bunu . Şimdilik evde idare ediyorum . Mutlaka dışarı çıkmamı gerektirecek hastaneye gitmemi gerektirecek bir gerçek olacak ve ben kaçamayacağım . İşte o gün benim intihar ederk öldüğüm gün olacak .
                  bence forum olarak toplu intihar eylemi gerçekleştirelim .....

Yorum

Hep ilgimi çekmiştir . Evin önünden çingenelerin olduğu at arabası geçerken . Arkada kadınlar üst baş yok . Çöpleri karıştırıyorlar . Ama çok rahatlar dünya umurlarında değil çünkü sağlıklılar . Benim param var evim var herşeyim var ama bakkala sigara almaya bile yeğenimi gönderiyorum çıkamadığım için . Ne yapayım ki parayı yiyemedikten sonra sağlık olmadıktan sonra neye yarar para ? Tatminsiz olduğumu hiç düşünmüyorum . Ben sağlığımı kaybetmeme rağmen dişimi sıkıyorum yaşamak için . Benim için en büyük lüks rahatça panik nöbetleri geçirmeden dışarı çıkmak yürümek arabaya binmek pikniğe gitmek tatile çıkmak hepsini bırak şu kafamda ki kitleyi aldırmak için ameliyat olmak . Beni sadece mutlu eder . O çingene kadın benden daha özgür çok daha şanslı . Belki karnı zor doyuyor belki maddi sıkıntısı var ama özgür işte . Benim hayalim olan herşeye sahip . Dışarı çıkmaya gezmeye ameliyat olmaya herşeye . Bence asıl tatminsiz olanlar sağlıklı olmalarına rağmen hayattan şikayet edebilenler . Neye sahip olduklarını bir bilselerdi eminim sesleri çıkmazdı .

Akşam cevaplarım. İşteyim ve mobil

Yorum

Hep ilgimi çekmiştir . Evin önünden çingenelerin olduğu at arabası geçerken . Arkada kadınlar üst baş yok . Çöpleri karıştırıyorlar . Ama çok rahatlar dünya umurlarında değil çünkü sağlıklılar . Benim param var evim var herşeyim var ama bakkala sigara almaya bile yeğenimi gönderiyorum çıkamadığım için . Ne yapayım ki parayı yiyemedikten sonra sağlık olmadıktan sonra neye yarar para ? Tatminsiz olduğumu hiç düşünmüyorum . Ben sağlığımı kaybetmeme rağmen dişimi sıkıyorum yaşamak için . Benim için en büyük lüks rahatça panik nöbetleri geçirmeden dışarı çıkmak yürümek arabaya binmek pikniğe gitmek tatile çıkmak hepsini bırak şu kafamda ki kitleyi aldırmak için ameliyat olmak . Beni sadece mutlu eder . O çingene kadın benden daha özgür çok daha şanslı . Belki karnı zor doyuyor belki maddi sıkıntısı var ama özgür işte . Benim hayalim olan herşeye sahip . Dışarı çıkmaya gezmeye ameliyat olmaya herşeye . Bence asıl tatminsiz olanlar sağlıklı olmalarına rağmen hayattan şikayet edebilenler . Neye sahip olduklarını bir bilselerdi eminim sesleri çıkmazdı .
                      Sizin sorununuz bende olsaydı,kendimi bu sorunla savaşırdım ve galip gelirdim ama işte ne derler herkesin sorunu kendine ağır.Sakın yanlış anlamayın sorununuzu küçümsemiyorum sadece kendi açımdan düşünüyorum.Onun dışında Allah sabır ve güç versin size...

Yorum

........................
                        Last edited by hale46; 04-07-2015, 02:00 AM.

Yorum

yaşamı umursamamayı göze alarak yaşayanlardan olmak istiyorsan sen de çöpleri karıştırabilirsin. hedefin varsa, yapamazsın.

bir de karşı taraftan baksana olaya. eksiğin yok fiziksel, düşünsel. seni durduran ne, kafana üşüşen şeytanlar mı?

doktor bir arkadaşım var, daha önce de yazmıştım. otistik çocuklarla ilgili bir sohbette, bana; ''onlar bizi anlayabiliyorlar, biz onları anlamak için hiç bir şey yapmıyoruz'' demişti, utanmıştım kendimden.

ne demek istediğimi anladığına eminim. servet, beyninde yatıyor. tüketilmemiş, koskoca bir kaynak!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viraj

Mesela o hastalardan biri de bendim ve iyileştim çok şükür.
                            Sizi yalnız bırakmama adına hasta mı olalım yeniden

Size de iyileşmek nasip olur inşaallah.
                            Viraj,iyileşmene çok çok sevindim .Eski karamsar viraj ,gitmiş yerine bambaşka biri gelmiş .Senin namına çok sevindim .

İnsanlar iyileşsin de gerekirse bizleri untusunlar hiç önemli değil ,nasıl olsa bizler hancı üyeler yolcu .

Biri gider ,diğeri gelir buralar hiç yalnız kalmaz .
                            ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Birileri iyileşir gider, birileri evlenir gider, birileri pes eder, birileri meşk eder-sevdalanıp gider. Ama hep yenileri gelir. Hastane gibidir bu forum hiç boş kalmaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viraj
                                Teşekkürler megan,
                                o dönemlerde verdiğin destekleri hiç unutmam.
                                Evet çok şükür tüm o buhranları atlattım, hepsi geçti gibi, yani insanım ara sıra sıkıntılarım oluyor olmuyor değil ama hani o bataklıkta değilim artık, ufak tefek takılmalar oluyor onlar da halloluyor.

Sorunları atlatmada birilerinden destek almak çok önemli.Kimse dört dörtlük değildir,dört dörtlüğü bizim bakış açımıza kalmış.Yaşadığın sıkıntılar her neyse senin adına sevindim,darısı ben ve sorunu olan herkesin başına

Yorum

İşleniyor...
                                X