Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yardım lazım..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Doğru sözü söyledin.Bu hayattaysak ne kadar sorun varsa hepsinle savaşmamız gerek.Sen cesaretlisin,güçlüsün.Eminim daha da iyi olucan.Bende sana teşekkür ederim,soruların bir konuda kendime de cesaret kattı.

Yorum

Çok klasik olacak ama sana sporu önermek istiyorum ama düzenli spor ama ben günde bir saat koşuyorum da ne oluyor ama sen yaparsan yine de iyi olur. Bundan sonra cümle akışına çok dikkat etmeyeceğim ama bazen edebilirim de. Küçükken yaşayamadığım çocukluğum şimdi dışarı çıkmak istiyor herhalde ama bu yaşta çıkarsa herkes ayıplar.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

ne kadar bilirsek okadar mutsuz oluyoruz. ve mutluluk zaten kalıca olsa belki oda mutluluk olmaktan çıkar sıkıcılaşır. en son ne zaman mutluydunuz ve sizi ne mutlu etmişti ?
        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

enerji, dediğin gibi spor bazen iyi gelebiliyor.. bedeni yorup ruhu dinlendiriyor ama o da anı kurtarıyor.. içindeki çocuk da dışarı çıkmak istiyorsa bastırma, bırak ayıplasınlar.. bu aralar benimki görünürlerde yok.. sanırım beni en çok mutlu eden içimdeki o çocuktu..
          yabancı, en son ne zaman mutlu oldum emin değilim.. o yaşadığım geçici bi sevinç, neşe hali miydi yoksa mutluluk muydu bilemiyorum.. belki de beni acıtmayan şeyler olmadıkça mutluyumdur belki de mutluluk çok farklı bi şeydir.. ama dediğin gibi mutluluk bile rutine bağlandı mı bi anlamı kalmıyor.. rutini kıracak bi şeyler lazım..
          "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
          Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayıp 00 View Post
            enerji, dediğin gibi spor bazen iyi gelebiliyor.. bedeni yorup ruhu dinlendiriyor ama o da anı kurtarıyor.. içindeki çocuk da dışarı çıkmak istiyorsa bastırma, bırak ayıplasınlar.. bu aralar benimki görünürlerde yok.. sanırım beni en çok mutlu eden içimdeki o çocuktu..
            yabancı, en son ne zaman mutlu oldum emin değilim.. o yaşadığım geçici bi sevinç, neşe hali miydi yoksa mutluluk muydu bilemiyorum.. belki de beni acıtmayan şeyler olmadıkça mutluyumdur belki de mutluluk çok farklı bi şeydir.. ama dediğin gibi mutluluk bile rutine bağlandı mı bi anlamı kalmıyor.. rutini kıracak bi şeyler lazım..
            Kayıp birinci sen çok farklı şeyler yüklemişsin mutluluğa ne bilim hayata, sen bir gün hastaneye gidip o yüzleri görüyorsun belki ayda bir ben haftanın 2 günü genelde hastanedeyim.Hastaneyi seviyormuyum tabi ki de hayır ama oraya gittiğim zaman çevremde okadar mutsuz ve hayatı bitmiş gibi olan var ki, galiba sırf onları mutlu etmek yada biraz neşe katmak için bazen palyançoluk yapıyorum. Teorikte mi diyorlar bilmiyorum ama başlangıçta bu aptalca geliyor ama daha sonra bende yarattığı etki gerçekten farklı, hani hep karikatürlerde vardır ya, hapishanede iki adam vardır.
            Biri çıkmayı hayal ederken diğeri ise ölmeyi, sende hayallerini canlı tutmaya çalış.(önce hayaller ölür sonra insan.)Mesela sevinçli isen bunun adına anlık sevinç deme mutluluk de, eğer melankolik isen bırak buna moral bozukluğu de, tanımlara yeniden anlam yükle değer ver.Zamanla bu bambaşka oluyor.Diyeceksin ki, davulun sesi uzaktan hoş gelir.Ama inan benim durumum ki anlatsam aa dersin.Ama gel gör ki halen bu bakış açısını kaybetmemeye çalışıyorum. Bazen yaşadıklarım öyle zorluyor, iyi ki ölüm var diyorum. İnsana huzur veren ölümün olması ne kadar ilginç geliyor.Ama bu hayatı yaşamıyorum anlamı değil, hem hayatı, hem hiçliği seviyorum galiba. Tabi ki bunları hadi yapayım derken yapamassın, ama ufaktan başlayabilirsin.Mesela çalışıyorsan yolda kendini sevindirecek şeyler yap, iş yerinde farklı şeyler yapmaya çalış, şuankinden başka şeyler. Canım istemiyor diyerek yapmassan ve önyargı olursa hep bu ruh hali seninle yaşamaya devam eder.
            Bu arada ben iddialı değilim, bir iddiam da yoktur.Sadece fikirlerim bu yönde...
            "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

yabancı, paylaşımın çok anlamlı olmuş, teşekkürler.. elbette dediğin şeyleri yapmak çok kolay olmuyor ama bi yerden başlamak da gerek.. ben acılarımın diğer insanlardan daha fazla olduğunu düşünmedim hiç, böyle bi hiyerarşi yapmam.. sadece bazı şeylerden fazla etkileniyorum sanırım, hassaslık mıdır bu, zayfılık mıdır bilemem..
              önerdiğin şeyleri gözden geçireceğim.. aslında paylaştığın resimlerden 2.si değil, 1.si bana daha yakın.. hayallerimi, umudumu kaybetmedim henüz.. buradaki arayışım da ondan zaten, bu başlığı bu yüzden açtım.. bir şeylerden vazgeçen insan, bir arayış içinde olmaz.. ben arıyorum.. ararken acı çekiyorum ama.. çöldeki bi insanın su araması gibi bişey bu.. suyu bulduğumu sandığımda bunun bi serap olduğunu farkediyorum.. bu genelde böyle ise yöntemimde ya da aradığım yerlerde bi sorun var sanırım.. sadece şimdi nerelerde, nasıl aramam, belki de neyi aramam gerektiğine dair sorular var kafamda..
              "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
              Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayıp 00 View Post
                yabancı, paylaşımın çok anlamlı olmuş, teşekkürler.. elbette dediğin şeyleri yapmak çok kolay olmuyor ama bi yerden başlamak da gerek.. ben acılarımın diğer insanlardan daha fazla olduğunu düşünmedim hiç, böyle bi hiyerarşi yapmam.. sadece bazı şeylerden fazla etkileniyorum sanırım, hassaslık mıdır bu, zayfılık mıdır bilemem..
                önerdiğin şeyleri gözden geçireceğim.. aslında paylaştığın resimlerden 2.si değil, 1.si bana daha yakın.. hayallerimi, umudumu kaybetmedim henüz.. buradaki arayışım da ondan zaten, bu başlığı bu yüzden açtım.. bir şeylerden vazgeçen insan, bir arayış içinde olmaz.. ben arıyorum.. ararken acı çekiyorum ama.. çöldeki bi insanın su araması gibi bişey bu.. suyu bulduğumu sandığımda bunun bi serap olduğunu farkediyorum.. bu genelde böyle ise yöntemimde ya da aradığım yerlerde bi sorun var sanırım.. sadece şimdi nerelerde, nasıl aramam, belki de neyi aramam gerektiğine dair sorular var kafamda..
                Yo biliyorum zaten umutsuz olduğunu düşündüğüm birine yazı yazamam. Çünkü ne dersem diyeyim, o hep görmek istediğini görür ama seninkisi cok başka, gayet umutlusun. ve zaten yardım çağrından da anlaşılıyor.Ama bişey farkettim de, blogunu okudum, acılarınla bütünleşme desem, sanki sana haz da veriyor gibi acılar, diyorsun ya melankolik bir ödül, ne ödül, nede ceza, onu öcüleştirmemek te gerek elbet, ama ona bağlanmamakta gerek.Şimdi tek sorun bence biraz daha neşe hayatına girmesi için yöntem lazım. Hayatında ufak değişikliklere başlamak için nerden başlamalısın bunun üzerinde düşünmeni tavsiye ederim.Bu arada yanlız mı yaşıyorsunuz, diğer forumdan bir arkadaş var. oda yanlız yaşıyor, evini böle mumla aydınlatıyor gece müzik hep böyle bir hayalim olmuştur kendime ait bir evim olsa kimse karışmasa. ama benim fiziken bunları yapmama imkan yok, ki yanlız kalma ihtimalim bile yok yanlızlık en azından fiziki yanlızlık yaşayanlara özeniyorum.

Yorum

İşleniyor...
                X