Duyuru

Collapse
No announcement yet.

anne olmamak..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
    Merhaba delinefsim
    Eşinde sperm olması demek anne olacağını gösteriyor bence hiç üzülme.

Artık tıp çok ilerledi. Bir adet sperm bile yetiyor diye biliyorum. Şu linki oku lütfen:

http://www.formsante.com.tr/trend/14...e-yeterli.html
    ewet oöyle bir şansımız var..umut ediyoruz ki bir gün olacak..

Yorum

genelde kadınlar içgüdüsel olarak çocuk isterler.
      fakat günümüzdeki kariyer peşindeki kadınlarda çocuk istememe çoğaldı.
      kısa evliliğim süresince eşim hep çocuk istedi. ben istemedim ama denedik olmadı.
      ben duygusal değil rasyonel bakıyordum.
      ikimiz de psikiyatrik hasta idik ve zaten hastalıkların ilişkiyi bozması nedeniyle ayrıldık.
      hem annesi hem babası psikiyatrik hasta olan çocuktan ne hayır gelir ki?
      çocuğun da hasta olma ihtimali yüksek olacak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: larabennu
        Kimse kimsenin düşüncesini onaylamak zorunda değil,lakin "sağlıksız bi düşünce" denmesi de yanlis.Herkese doğru değişir,bu hayatta tek doğru yoktur.Her ne kadar "aşkimizin meyvesi olsun,cocuk yapalim" düsüncesiyle çocuk yapilsa
        da,çocuk doğduktan sonra onun için herşeyin en iyisi olmasini istersin ve bu icgüdüsel,doğal bir durumdur.İnsanin çocuğu için en iyisisini isterken,bilinc altinda kendi hayalindeki en iyiler vardir genelde.Çocuk bunlari kabul eder yqda etmez,yapar yada yapmaz,o ayri bi konu.Bu her ebeyvde olan bir durum ve kötü birşey değil ayrica,"ben yapamadim,çocuğum yapsin" yada "ben şu konuda çok çektim,çocuğum çekmesin"lafini söyleyen hiç mi anne baba görmediniz? Yada yada hayatta yaşadiklari yüzünden çocuğuna o konularda sürekli nasihatta bulunan hiç mi ebeveyn görmediniz?Bunlar doğal ve güzel istekler,çocuğunun en iyiyi olmasini,hayalindeki insan olmasini,yaptiğı yanlislari yapmamasini istemesi ve güzel bir insan yaratip,bundan gururlanmasi kadar doğal ne olabilir ki?Umarim konu sahibi en yakin zamanda çocuğunu kucağina alir ve askla,sefkatle,en iyi dileklerle çocuğunu yetistirir ve gunun birinde gozunden gurur gozyaslari dökülür..Herkesin hayallerine kavuşmasi dileğiyle..

emın ol kimse de senin çocugun olmak ıstemez.ben şahsen acırdım o cocuğa:RpS_thumbdn:
        Aslında her normal insan ancak ortalama olarak normaldir. Egosunun bu ya da şu kısmı, az ya da çok derecede deliye eşdeğer durumdadır.Freud

Yorum

emın ol kimse de senin çocugun olmak ıstemez.ben şahsen acırdım o cocuğa

Benı tanımadan etmeden saçma sapan genellemelerde bulunma.Kımsın,benı ne kadar tanıyorsun,hakkımda ne bılıyorsun?Bu kadar ön yargılı olmak ne kadar yanlış...benım düşüncem benı ılgılendırır,başka hıç kımseyı ilgilendırmez.!
          Burda herkes kendını ıfade etme özgürlüğüne sahıp,lakın kımse kımsenın dusuncesıne SAYGISIZLIK yapma hakkına sahıp değil..!!!

Yorum

konu sahibine sözüm.. burada bu kadar özel bilgi paylaşıyor olman biraz hatalı olmamışmı?

tabiki problemini sıkıntını ve üzüntünü paylaş ama bunca rakamsal paylaşımlar sadece burası için değil hayatının biçok yernde seni üzerek geri dönme sıkıntısı var..

nacizane fikrimdi eleştirmedim, önerdim... yine de sen bilirsin...
            Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: phatalogyst View Post
              konu sahibine sözüm.. burada bu kadar özel bilgi paylaşıyor olman biraz hatalı olmamışmı?

tabiki problemini sıkıntını ve üzüntünü paylaş ama bunca rakamsal paylaşımlar sadece burası için değil hayatının biçok yernde seni üzerek geri dönme sıkıntısı var..

nacizane fikrimdi eleştirmedim, önerdim... yine de sen bilirsin...
              bn aslında sadece kndimden bahsederek bilgi almak istedim..neler yapabileğimi yaşayan arkadaşardan öneriler istedim....daha önce başka sitede de konu açmısım ve hiç böyle yorumlarla karşılaşmadım çok bilgi aldım ama bizde işe yaramadı başka arkadaşalrda ise yarayan oldu..bn de daha fazlasına ihtiyacım oldugunu düşündüm..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
                genelde kadınlar içgüdüsel olarak çocuk isterler.
                fakat günümüzdeki kariyer peşindeki kadınlarda çocuk istememe çoğaldı.
                kısa evliliğim süresince eşim hep çocuk istedi. ben istemedim ama denedik olmadı.
                ben duygusal değil rasyonel bakıyordum.
                ikimiz de psikiyatrik hasta idik ve zaten hastalıkların ilişkiyi bozması nedeniyle ayrıldık.
                hem annesi hem babası psikiyatrik hasta olan çocuktan ne hayır gelir ki?
                çocuğun da hasta olma ihtimali yüksek olacak.
                öncelikle geçmiş olsun tabiki sizlerin fikri ve saygı duymak gerekiyor..
                gerçekten anne olmak isteyen kadını hiç kimse anlıyamaz..kimisi içgüdüsel der..kimisi toplum baskısı..bazıları ise hiç kimsenin aklına gelmeyek bahaneelr üreterek istewdiğini sanırlar..ama gerçekleri kimsenin anlamasına imkan yoktur..
                sevdiğin insandan ve senden bir can oluşması bu herkesin kavrıyabilecğei bir durum dceğildir..

Yorum

İşleniyor...
                X