Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Borderline

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Borderline

Aranızda borderline teşhisi konmuş arkadaşlar varmı?
    Neler yaşıyor,neler hissediyor,hangi ilaçları kullanıyorsunuz?
    Paylaşırsanız sevinirim.
    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

merhaba iris,
    bana da borderline teşhisi yaklaşık 6 ay önce kondu. insanı çok yoran,dengesizleştiren ,uçlarda yaşatan bir hastalık. mutluluk nedir bilmiyorsun,kimlik karmaşası yaşıyorsun.devamlı terk edilme duygusyla başa çıkmak zorunda olduğun için ilişkilerin de inişli çıkışlı oluyor. bazen intihar eğilimin dahi olabiliyor. ben bir psikologdan yardım alıyorum. ilaç kullanmıyorum.

Yorum

Geçmiş olsun pınar buradaki eski arkadaşlar bilir bizde uzun zamandır bu borderline denen illeti yaşamaktayız daha doğrusu kızım.
      Kızımın rahatsızlığı bizleri de çok üzüp yıpratıyor.
      Seni anlayabiliyorum gerçekten zor bir durum Allah herkese şifalar versin.
      İlaç kullanmadan sadece yardım alman yeterli oluyor mu?

Yorum

teşekkür ederim iris . kızın için üzüldüm ona da Allah şifalar versin. ben ilaç almadan çok zorlanıyorum ancak terapistim bana hipnoz tedavisi uyguluyor ve faydası da oluyor. devamlı mutsuz ve kaygılı bir halim var ancak terapistim bana bunların geçeceğini biraz dayanmam gerektiğini söylüyor. senin kızın yardım alıyor mu? ona bu şekilde destek vermen ne kadar güzel birşey;kızının etrafında güvenebileceği ebeveynlerinin olması onu rahatlatan ve iyileştiren bir unsur.

Yorum

bendede yaygın anksiyte bozukluğu artık hayatımdanda kendimdende bıktım paxil alıyorum....özellikle şu 15 gündür çok kötüyüm....hipnoz eft ve regresyon terapisini araştırom iyi gelirse yaptırmayı düşünüom.

Yorum

geçmiş olsun biyolog. bende de anksiyete bozukluğu var. kendimi hiç sevmiyorum.ancak her hafta hipnoza gidiyorum ve çok faydasını görüyorum. tabiki burada terapistine güven ve inanç çok önemli.çok kötü olduğumda terapistimi arayıp destek alıyorum. tavsiye ederim çünkü ilaç kullanmıyorum ama iyiye gidiyorum.

Yorum

pınar1 ilaç kullanmıyorsanız bence çok kötü değilsniz yada terapistiniz iyi bilemiorum hipnoz hakkında önyargılarım var fakat çok kişide iyi geldiğini duyuyorum ve şu an izmirde araşttırıorum.

Yorum

inan o kadar kötü durumdaydımki. hayattan zevk almıyordum. yaşam enerjim yoktu.öfkemi kontrol edemiyordum. umarım iyi bir terapist bulursunuz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pınar1 View Post
                  teşekkür ederim iris . kızın için üzüldüm ona da Allah şifalar versin. ben ilaç almadan çok zorlanıyorum ancak terapistim bana hipnoz tedavisi uyguluyor ve faydası da oluyor. devamlı mutsuz ve kaygılı bir halim var ancak terapistim bana bunların geçeceğini biraz dayanmam gerektiğini söylüyor. senin kızın yardım alıyor mu? ona bu şekilde destek vermen ne kadar güzel birşey;kızının etrafında güvenebileceği ebeveynlerinin olması onu rahatlatan ve iyileştiren bir unsur.
                  Sevgili pınar uzun yıllardır tedavi görüyor ama hiç sağlıklı bir sonuç alamadık.Yalnız hiç hipnoz tedavisi uygulanmadı.Daha doğrusu kızım terapiye sıcak bakmıyor,istemiyor.
                  Terapilerin sana iyi geldiğine sevindim Dualarım sizlerle.

Yorum

iris izmirde iyi bir psikiyatrist var,,,,isterseniz bir danışın yalnız çok yoğun ve pahalı ama donanımlı bşr psikiyatrist profösör dr. erhan bayraktar bir araştırın daha çok panik bozuklukla ilgili çalışıo...fakat belki sizi ne yapçağınız konusunda yadımcı olur ege ünide çalışıo alsankta özel muyenesi var umutsuz olmaın bende umutsuzum ama umutsuzlar umutlu olmk zorundayız ayırca bir kaç dal merkzei var sokrates psikiyatri nöron psikiyatri gibi bir araştırın bende araştırmya çalışırım bulduğunuz pskiyatrist,n en önemlisi bu hastalık üzerinde yoğunlaşması erhan bayraktar iyi bir hoca iyi bir insan fakat panik bozuklukta iyi.....

Yorum

İlgine teşekkürler biyolog inanki izmirde tanımadığım dr kalmadı gibi dr Erhan bey panik bozukluk,panik atak da başarılı onunla aynı ofiste çalışan başka bir dr la 1 yıla yakın tedavi oldu ama ne yazık ki sonuç yok.sokrates de dr osman bey kurucusu ama yeterli değil daha doğrusu özeller para peşinde gel git .
                      Ama yine de araştırıp haberleşelim birbirimize yardımcı olalım...

Yorum

Siz anladığım kadar ile bu konuda bayağı tecrübelisiniz bayağı bir uğraşmısnız ben de hastağımda tam sonuç alamadım alternatifler düşünüyor iseniz ben hipnozu denemek istiom
                        arkadaşın deidği kadir demirel var birde aybars günaydın şimdi bu yöntemi psikiyatiste sölesen temkinle karşılar ama inssan sonuç alamaıyınca mecbur farklı arayışlara girio hipnoz düşünür iseniz yapan kişi çok önemli yoksa maddi kaybı çok olur ben araştırıom tekrar burda yazışırız...

Yorum

Hipnoz konusunda da Anna Erdoğan var Alsancakta ona da gittik test falan uyguladı testleri eğe üni ye gönderiyor fakat bize hipnoz önermedi.
                          Şaşırdık valla ne yapacağımızı yine de haberleşelim...

Yorum

hakkatten insanın bazı hastalıklar konusunda çaresiz kalması zor ,,,,benzer şeyleri psikiyatristler panik atak ve anksiyete bozukluğu için söylüyor aslında yalan söylüyorlar yok panik atağın kesin tedavisi var yok şöle yok böle vallahi en az 20-30 kişi tanıdım panik ataklı yıllardır ilaç kullanıolar hiç iyleşeni görmedim....hipnoza gelince psikologlar ve psikiyatristler zaten hipnozu önermiyolar ama iinsan çaresiz kalınca denemk istior

Yorum

borderline sınırda kişilik bozukluğunu bir kaç gündür araştırıorum hastalıktan çok kişilik yapısı gibi bir şey oluşturyor gerçekkten ilginç bir hastalık tabiki bu hastalıkla beeraber yanında anksiyete ve depresyonda görülebiliyormuş işte o zaman çekilmez hala geliyor.......zor ruhsal rahatsızlıkların hepsi zor bir yandan insanlarla uğraşıyonuz toplumla bir yandanda kendinizle insanlarda hmen damgalama var....düşünseniz ya bir işe girerkn rahatsızlığınız varmı die sorarlar borderline şizofreni panik atak anksiyete filan var derseniz hemen size farklı açıdan bakarlar peki ruhsal rahatsızlığı olan insanlar ne yapıcak bunların ne suçu var tam tersine ruhsal rahatsızlığı olan insanların kollanması her yerde öncelik tanınması lazım ama tam tersine ,itiliyor yazık yazıklar olsın
                              bana sorarszanız ruhsal rahatsızlığı olan insanlar ruhsal rahatsızlığı olmayan insanlara göre daha duyarlı mesela anksiyete ve panik bozukluğu olan insanlar tam tersine hassas haksızlığa gelemeyen duyarlı duygusal kimseyi kıramayan olaylardan etkilenen çevresine hayır diemeyen,,,,başkası için üzülen ağlayan duyarlı insanlar yoksa neden hasta olsunlar.................
                              Last edited by biyolog; 27-02-2010, 08:32 PM.

Yorum

İşleniyor...
                              X